s7 edge S health Ve Knox

Sponsorlu Bağlantılar

erhan10090

Üye
    Konu Sahibi
s7 edge S health Ve Knox
Herkese slm Arkadaşlar Benim elimde s7 Edge Var Gecen Telefona Odın Üzerinde 7.0 Neugat Yazılım güncellemesini Yükledim Herşey İyi ama Sebebin bilemediğim bir sorunum var bu konuda yardım etmenizi istiyorum S Health uygulamasını açtığım zaman ..Cihazınız Ele 5.0 Sürümünde getirilen yeni bir güvenlik ilkesi nedeniyle knox Ele geçirilmiş cihazlarda kulanılamaz diyor

netegitmen

Üye
Aynısı bendede oldu önce 6.01 e döndüm. Sonra shealt çalıştı. Arkasından da 7.0 yükledim ama vec yerine home olanla ve düzeldi.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

netegitmen

Üye
Csc yerine home

By_Casparov

By_Casparov

Üye
Suan ihtiyac duydum bende de guvenlik nedeniyle açılmadı hatasi verdi. bastan da format atip kuramam valla. Suan bosu bosuna duruyor sensor

By_Casparov

By_Casparov

Üye
Valla bazen iş gereği bile nabız ölçer ı kullanmak zorunda kalıyorum o yüzden 6.0.1 ı tekrar yukledim cihaz ne knox hatası veriyor ne de şarjı hemen bitiyor. 7.0 cidden berbat olmuş. 7.0 dan 6.0 a tekrar dönünce bariz belli ediyor telefon kendini hem şarj hemde saçma sapan uygulama hatası vermiyor

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Knox sayacında bir artış var mı ? Yoksa 6 ya dönüp ota dan güncelleme yapın belki düzelir

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
ota ile 7 yi yüklemeyi denemedim ama knox 1 tık yedi daha önce rootladıydım
Knox arttıysa bu uygulamaları kullanamazsınız geçen birisi rootlu iken nasıl kullanılabileceğini yazmıştı benzer başlıklara balın bulursunuz . Eper root yapamam diyorsanız knox sıfırlayabiliyor bir ihtimal araştırıp onu yapın

• Beğen
Tepkiler: agun35
By_Casparov

By_Casparov

Üye
Knox arttıysa bu uygulamaları kullanamazsınız geçen birisi rootlu iken nasıl kullanılabileceğini yazmıştı benzer başlıklara balın bulursunuz . Eper root yapamam diyorsanız knox sıfırlayabiliyor bir ihtimal araştırıp onu yapın
6.0 a döndüm çalışıyor kardeşim

• Beğen
Tepkiler: agun35

agun35

Üye
S7 için knox sıfırlama yapılabilirmi bende de güvenli klasör çalışmıyor

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hayalet91

hayalet91

Üye
cihaz rootluysa herhangi bir root explorer ile root yetkisi verdikten sonra system klasörüne girip build.prob u açıp
ro.config.tima=1 bu satırda ki 1 i 0 yapıp kaydedin. Telefonu yeniden başlatınca artık shealt çalışacak.
bende işe yaradı.

• Beğen
Tepkiler: -Andromeda- ve agun35
kotku

kotku

Üye
cihaz rootluysa herhangi bir root explorer ile root yetkisi verdikten sonra system klasörüne girip build.prob u açıp
ro.config.tima=1 bu satırda ki 1 i 0 yapıp kaydedin. Telefonu yeniden başlatınca artık shealt çalışacak.
bende işe yaradı.
Teşekkür ederim işe yaradı

agun35

Üye
S7 içinde geçerli mi işlemşeri yaptıktan sonra root da telefondan kaldırsak olurmu acaba

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

By_Casparov

By_Casparov

Üye
konuyla ilgili çözümü kendi yöntemimle hallettim. sorunu olanlar özelden yardım alabilir

• Beğen
Tepkiler: R.BEDRAN

Azicik

Üye
Aynısı bendede oldu önce 6.01 e döndüm. Sonra shealt çalıştı. Arkasından da 7.0 yükledim ama vec yerine home olanla ve düzeldi.

Hocam peki bu eski sürüme nasıl geçerim.Odin felan diyorlar ama nedir nasıl kullanılır hiçbir fikrim yok.
Arkadaşlar cihazı ikinci el aldım ve alırken rootlanıp rootlanmadığını kontrol etmeyi unuttum.Sonradan bu sorun karşıma çıkınca internette aradığımda sorunun root olduğunu anladım.Daha önceden root atılmış mı anlamak için program yükledim ve baktım cihazda root yok diyor.Ama hala aynı uyarıyla karşılaşıyorum
bende işe yaradı.
Bunu youtubeda bende görmüştüm ama denerken karşıma şöyle bir uyarı çıktı 'you cannot edit this file because the file system is read-only' buna ne yapmalıyım sizce? Şimdiden teşekkürler

yakup2734

Üye
bende işe yaradı.

Benim cihazım samsung galaxy c5 pro aynı sorun bende de var. söylediğiniz gibi ro.config.tima=0 yaptım ama kaydetmedi. error saving dedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Bu sorundan Samsung'un haberi yok sanırım. Haberi olsa, iyileştirme güncelleştirmesi yayınlar diye düşünüyorum... O Kadar para verip aldığımız cihaz da böyle bir sorunun olması da çok kızdıricı...

Son düzenleme:
By_Casparov

By_Casparov

Üye
Bu sorundan Samsung'un haberi yok sanırım. Haberi olsa, iyileştirme güncelleştirmesi yayınlar diye düşünüyorum... O Kadar para verip aldığımız cihaz da böyle bir sorunun olması da çok kızdıricı...
Yorumun çok saçma olmuş . zaten firmanın root lu cihazların önünü kesmek adına getirdiği bi güvenlik sistemi bu.

06Nurettin

Üye
arkadaşalar bende 2.el aldığım samsung s7 edge rootlayıp,custom rom yüklemek istiyorum ama knox sayası şu an 0x0 eğer root ladıktan sonra garanti kapsamında tutabilmek için..ne yapılmalı açıkça anlatan biri yok gördüğüm kadarıyla..

vedat1966

vedat1966

Üye
arkadaşalar bende 2.el aldığım samsung s7 edge rootlayıp,custom rom yüklemek istiyorum ama knox sayası şu an 0x0 eğer root ladıktan sonra garanti kapsamında tutabilmek için..ne yapılmalı açıkça anlatan biri yok gördüğüm kadarıyla..
Şu an bir çözüm yok maalesef.

SM-N910G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt