Galaxy S5 Rom sonrası ses hatası

Sponsorlu Bağlantılar

ERENKAYGUSUZ

ERENKAYGUSUZ

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S5 Rom sonrası ses hatası
arkadaşlar hayırlı cumalar

galaxy s5 g900F cihazıma custom rom atıyorum ve telefonda hoparlorde konusurken veya video kaydederken sesi az aliyor herzaman ama stock rom attigim zaman bu sorun hemen duzeliyor romda sorun olabilir derseniz android 7.1.2 olan kactane rom denedim lineage olsun ressurrection tarzi hepsinde aynisi oldu acaba eksik biseymi yapiyorum bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Normal bazı ROM'lar orijinal ses seviyesini düşürüyordur. Sesi yüksek ROM'lar tercih etmeniz gerekir. Zaten ROM içeriklerinde bu harici şekilde belirtilir.

• Beğen
Tepkiler: ERENKAYGUSUZ
snapdroid

snapdroid

Üye
Genellikle piyasadaki romlar o telefonun ustası olan kişilerin yazdığı temel üzerine kurulduğu için ayrı ayrı romlar da aynı hatalar meydana gelebiliyor. Mesela s3 minilerde new maclaw denen bi gelistiricinin kurduğu cm11 tabanını farklı geliştiriciler alıp farklı rom larda baya gi kez kullandı. Sendede aynısı olabilir
Çözüm olarakda;
Eğer xda dan romların sayfalarına bakıp farklı taban kullanan s5 romları varsa onları deneyebilirsin. (Yinede sorun devam ederse ya diğer seçenekleri dene yada geliştirici ye kalmış bu iş) Veya ses artırma programlarını deneyebilirsin. Ses artırma olayı sıkıntı olabiliyor. Veya başka bi kernel deneyebilirsin.

• Beğen
ERENKAYGUSUZ

ERENKAYGUSUZ

Üye
    Konu Sahibi
Genellikle piyasadaki romlar o telefonun ustası olan kişilerin yazdığı temel üzerine kurulduğu için ayrı ayrı romlar da aynı hatalar meydana gelebiliyor. Mesela s3 minilerde new maclaw denen bi gelistiricinin kurduğu cm11 tabanını farklı geliştiriciler alıp farklı rom larda baya gi kez kullandı. Sendede aynısı olabilir
Çözüm olarakda;
Eğer xda dan romların sayfalarına bakıp farklı taban kullanan s5 romları varsa onları deneyebilirsin. (Yinede sorun devam ederse ya diğer seçenekleri dene yada geliştirici ye kalmış bu iş) Veya ses artırma programlarını deneyebilirsin. Ses artırma olayı sıkıntı olabiliyor. Veya başka bi kernel deneyebilirsin.
romları bende xda dan aldım genelde hersey yabancı dil biraz anladigim kadar yapabildim ses kernelleri oluyormu mikrofon sesi yukseltmek icin

snapdroid

snapdroid

Üye
romları bende xda dan aldım genelde hersey yabancı dil biraz anladigim kadar yapabildim ses kernelleri oluyormu mikrofon sesi yukseltmek icin
Kernelden kernele değişiyor. S5 için mutlka bi ses yükseltme kerneli vardır. İlla kernel olcak diye bişey de yok. Bazı programlar ve tweakler var fakat fazla üzerine düşmediği için bişey diyemeyecegim

• Beğen
ERENKAYGUSUZ

ERENKAYGUSUZ

Üye
    Konu Sahibi
eski romlara yoneliyorum fakat android 6 rom assagisinda cm yada herhangi eski bir android yukleyince hic bir romda kamerayi acmiyor bunun hakkinda bi bilginiz varmi neden tum eski romlarda ayni oluyor

snapdroid

snapdroid

Üye
eski romlara yoneliyorum fakat android 6 rom assagisinda cm yada herhangi eski bir android yukleyince hic bir romda kamerayi acmiyor bunun hakkinda bi bilginiz varmi neden tum eski romlarda ayni oluyor
Stok tabanlı romları dene. İngilizcen varsa xda formlarında dolaş

• Beğen
Tepkiler: EREN.KAYGUSUZ
EREN.KAYGUSUZ

EREN.KAYGUSUZ

Üye
Stok tabanlı romları dene. İngilizcen varsa xda formlarında dolaş
stok romlar varda 6.0.1 lineage rom veya baska android 7 romlarda hep ayni sorunla karsilasiyorum galaxy s5 kullanıp rom onerisi olan bi kisi cikmadi :)