Galaxy S5 Mini SM-G800HQ G800H | CF-Root

Sponsorlu Bağlantılar

cubeyr

cubeyr

Üye
Bende rootlamak istiyorum ama garantiden çıkması beni korkutuyor doğrusu Telefonumun daha 1 yıl garantisi var eğer rootladiktan sonra eğer bozulursa ne yapacağım diye düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
Merhaba arkadaslar benim telefonda SM-G800HQ daha önce bilgisayrdan rootlamıştım telefonumu fakat telefonum yere düşüp ekranı kırıldı pek bilgim yok ama sanırım reboot diyorsunuz herşey silindi yepyeni bir şekilde geldi tamirden. Tabi şimdi tekrar rootlamak lazım ama bilgisayarım çalışmıyor iroot, kingroot, kingoroot vs bulabildiğim her uygulamayı denedim fakat hiç biri işe yaramadı acaba şarjım yüzde 13, 15 lerde diye mi işe yaramadı yoksa bilgisayardan mı rootlamak gerek yardımcı olursanız sevinirim yani telefon rootsuz kullanılmaz :D

Towelroot u denediniz mi hocam
https://www.maxicep.com/forum/konu/towelroot-bilgisayarsiz-root-yapma-programi-v3.902029/

Janset Acelya

Üye
Simdi yorumu görüp denedim hocam 3 koddada this phone isn't currently yazdı.
Birde hocam bu telefona root programları indirip deneyip sildim dün tüm günümü buna harcadım kapatma tuşuna basılı tuttuğumda kapat, uçuş modu, yeniden başlat, acil mod çıkıyordu eskiden ama bugün farkettim en altta birde hata raporu gönder yazısı çıktı acaba telefonu bozdummu :D
Birde çok mesaj yazdım ama, şarjım artık çok çabuk bitiyor ve telefonu kapatıp şarj ettiğimde bile 10 15 dkda anca %1 oluyor :(
Birde bildiğiniz cheatdroid gibi bir uygulama var mı ama rootsuz çalışan çünkü hack lazım olan oyunda parayla satın alınmıyor cheatdroid benzeri bir uygulama lazım ne kadar cok sorunum varmıs hepsinide bu konuya yazdım :D

atakanokur

atakanokur

Üye
Simdi yorumu görüp denedim hocam 3 koddada this phone isn't currently yazdı.
Birde hocam bu telefona root programları indirip deneyip sildim dün tüm günümü buna harcadım kapatma tuşuna basılı tuttuğumda kapat, uçuş modu, yeniden başlat, acil mod çıkıyordu eskiden ama bugün farkettim en altta birde hata raporu gönder yazısı çıktı acaba telefonu bozdummu :D
Birde çok mesaj yazdım ama, şarjım artık çok çabuk bitiyor ve telefonu kapatıp şarj ettiğimde bile 10 15 dkda anca %1 oluyor :(
Birde bildiğiniz cheatdroid gibi bir uygulama var mı ama rootsuz çalışan çünkü hack lazım olan oyunda parayla satın alınmıyor cheatdroid benzeri bir uygulama lazım ne kadar cok sorunum varmıs hepsinide bu konuya yazdım :D
S5 mini cihazımı ben de root'ladım, unroot yapıp gönderdim servise. Ücretsiz halledip gönderdiler, sorun çıkmadı yani.

Son düzenleme:
zencibitc

zencibitc

Üye
Bu konuyu bende öğreneceğim, un root ve download menü sıfırlamak gerekiyor.
benim bildiğim rootken triagle away ile normal sayacı sıfırlıyorsun ve rootluyken varsa knox la alakalı ne varsa siliyorsun sonra odin ile stock romu atınca knox sıfır olarak geliyor garantide kabul ediyor emin değilim böyle hatırlıyorum. ankarada olan varsa kurtuluştaki garanti sayaç 3 ve rootluyken tamir etmişti burdan duyrulur :D

harun_ylmz

Üye
Arkadaşlar merhaba
S5 Mini Kullanıcılarnı yardımcı olmak adına şimdiden Root dosyalarını ekleyelim.

Bu konuda sadece SM-G800H modeli için Root dosyası paylaşıyorum, diğer seri modeller içinde ayrıca konu açayım hepsi bir arada olupta kafa karıştırmasın.

S5 mini seri modellerinden pek birşey anlamadım ama anladığım kadarıyla işlemci farkı oluyor.
G800H (Qualcomm işlemcili versiyon) / G800F (Exynos işlemcili versiyon) / G800M / G800Y serisi olarak bitiyor.

Şimdi kurulum adımlarına geçelim.
Genel olarak bahsetmek istersek root işlemini tamamladıktan sonra cihaz üzerinde panel yetkiniz oluşacak . bu işlem avantajlı gibi görünsede bazı dezavantajlarıda yok değildir. Örneğin root işlemi android 4.3 güncellemesinden sonra gelmiş olan bir özellik olduğu için sistem root atıldığı anlar ve cihaz garanti kapsamından çıkmış olur. Aynı zamanda root işlemi sırasında yapılacak en ufak bir hatada cihazınızın kullanım dışı olmasına neden olabilirsiniz. Bu yüzden hatalara neden olmamak için gereken açıklamaları dikkatlice okumalı ve adımları düzgünce takip etmeliyiz.

İlk olarak cihazınızın şarj durumunun %50 nin altında olmadığına ve USB bağlantı kablosunun orijinal olmasına dikkat etmelisiniz. Cihaz şarjının bitmesi ile yarıda kalan işlem sonunda cihazda bazı hatalar görülebilir.

1. Adım: (Kies yüklü ise indirmenize gerek yok)
2.Adım: İndirdiğiniz CF-Root zip dosyasının içeriğini istediğiniz yere çıkarın. Burada Odin üzerine yerleştireceğimiz dosya < CF-Auto-Root-kmini3g-kmini3gxx-smg800h.tar > olacak.

3. Adım: Odin uygulamasını açın. Bu arada cihazı kapatınız. Telefonun kapanmasını bekleyin ya da pili çıkarıp takın. Cihaz üzerinde Ses azaltma + Home butonu + Güç Tuşlarına aynı anda basarak telefonu Download moduna alın. Karşınıza çıkacak uyarıyı ses yükseltme tuşu ile geçin. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

4. Adım: Cihaz ve Odin arasında bağlantı sağlandıktan sonra Odin üzerinde yer alan PDA bölümüne ” CF-Auto-Root-kmini3g-kmini3gxx-smg800h.tar'' (hangi versiyonu kullanıyorsanız uygun dosyayı seçmeniz gerekmekte) dosyasını ekleyin.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

5. Adım: Start butonunu tıklayın. Yükleme işlemi birkaç saniye sürecektir ve cihaz yeniden başlatıldığında ilk açılış süresi normalden uzun sürebilir. Cihazın açılış ekranda kalması durumunda cihazınız için indirdiğiniz CF-Root dosyasını kontrol edin. Doğru dosyayı yüklediğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Gerekli tüm dosyalar Driver hariç eklentide mevcuttur.

Keyifli forumlar

#S5Mini

Arda TANIR

Arda TANIR

Üye
4.4.2 twrp erede

Arda TANIR

Arda TANIR

Üye
Hallettim hocam da ben CM12 kurcam da bana gapps dosyasını atarmısınız ?

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Hallettim hocam da ben CM12 kurcam da bana gapps dosyasını atarmısınız ?
rom dosyasını nerden aldıysan orda gapps paylaşmış olmaları gerekiyor, kuracağın cm lollipop sürümmü yoksa kitkat mı

Arda TANIR

Arda TANIR

Üye
Hocam kuramadim ya siz zahmet olmassa linki ve nasıl kufacagimj söylerseniz sevinirim. G800hg

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Hocam kuramadim ya siz zahmet olmassa linki ve nasıl kufacagimj söylerseniz sevinirim. G800hg
Sen daha soruma cevap vermedinki! CM12 de kamera çalışmıyor bilgin olsun. Yok yinede yüklerim diyorsan buluruz gapps dosyasını.

Arda TANIR

Arda TANIR

Üye
Hocam 5.1.1 de kamera fix ☺ hocam imei gider mi giderse nasıl alırız bide hocam kurarken failed veriyorum ZIP dosyasi

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
twrp yüklemeden kuramazsın,
ve ardından konuda ki root işlemini yap

Arda TANIR

Arda TANIR

Üye
Hocam imei sorun olur mu?
Hocam yine failed veriyo

Arda TANIR

Arda TANIR

Üye
7Kardeşim atladığım yer felan yokk twrp de flaşlıyorum failed beriyor rehber felan yokki sen nasıl kurmuştun ki :(
Arkadaşlar kurdum ama sim kartı görmüyor yardım edin
Hocam simi gapps dosyası yuzuden gorumuyomus dorumu

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Kardeşim tam olarak ne yapmak istiyorsun anlayamadık, Telefon orjinal değilmi? imei gitmez orjinal ise, imei olsa dahi kolay kolay gitmez, sistem formatı yapmadığın müddetçe, data factory ile karıştırma format ve yazılım ile gitmez.
Ayrıca telefon hakkında ya girip yapı numarasına Ard arda tıkla ve geliştirici seçeneğini aktif et ve sonrasında USB hata ayıklamayı aç, böylelikle pc bağlantısı rahat kurulur, twrp kurduktan sonra istediğin yazılımı kurabilirsin, gapps dosyasını ise hangi CM i kuruyorsun ona göre gapps dosyası indirmek gerekir rast gele gapps kuramazsın.

Arda TANIR

Arda TANIR

Üye
Hocam kusuruma bakmayın. Hocam amacım CM12.1 kurmak fakat ben onu kurduğumda sım kart okumuyor yani takılı olduğu halde şu iki gündür çok uğraşırum telefon bozulmasa bari :bilmm:bilmm

atakanokur

atakanokur

Üye
Hocam kusuruma bakmayın. Hocam amacım CM12.1 kurmak fakat ben onu kurduğumda sım kart okumuyor yani takılı olduğu halde şu iki gündür çok uğraşırum telefon bozulmasa bari :bilmm:bilmm
cm 12 de sim kart çalışmıyor

• Beğen
Tepkiler: Arda TANIR
Arda TANIR

Arda TANIR

Üye
Çozumu yokmudur

Üst Alt