Galaxy S3 Mini I8190 Root-unroot Yapimi Adim Adim (kendinden Unroot'lu) Jellybean 4.1.1 Ve 4.1.2

Sponsorlu Bağlantılar

uguro

uguro

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S3 Mini I8190 Root-unroot Yapimi Adim Adim (kendinden Unroot'lu) Jellybean 4.1.1 Ve 4.1.2
Öncelikle bu işlemi Orjinal yazılımınızın Üzerine Yüklemeniz Gerektiğini Belirtmek İsterim .....
İlk olarak telefonunuzum firmware sürümünü Öğrenin ... bunu
* # 1234 # tuşlayarak öğrenebilirsiniz

ROOT YAPIMI
İşleme başl dan önce telefonla beraber gelen USB kablosunu bilgisayarınızın USB girişine takın. Telefona ise takmayın. Onu az sonra yapacağız.
1-Öncelikle cihazı kapatın.
2-Telefonu Download Mode dediğimiz mod’da açın, bunu yapmak için ''Ses Kısma Tuşu, Home tuşu (telefonun ekranının aşağısındaki yatay dikdörtgen beyaz tuş), Power tuşu(telefonu kapatıp açmaya yarayan tuş) 'na basılı tutarak cihazı Download Modda açın.
3-İlk karşımıza gelen ekranda ''Ses açma tuşuna basarak işlemi onaylayın ve Download Mod'a girin.
4-Eğer buradan sonra işlemi iptal etmek ve download moddan çıkmak istiyorsanız Güç Tuşuna 7-8 saniye basılı tutun ve telefon kapanıp normal modda açılacaktır.
5-Şimdi Download Mode ekranına girdiyseniz orada Odin Mode yazacak ve Downloading... gibi şeyler yazacak. Eğer bunlar yazıyorsa ve büyük Android ikonu sa doğru yerdesiniz.
6-Şimdi USB kablonuzu cihaza takınız.
7-Odin isimli aşağıda linkini vereceğim programı açın ve sol üst köşede kutucukta sarı bir şekilde COM noktası yazarak telefonunuzun takıldığı belli olacaktır. PDA kısmına tıklayın.
8-İndirdiğiniz tar.md5 uzantılı dosyayı Odin programından seçin. Sol altta Added yazısının çıkıp çıkmadığını kontrol edin.
9-Odin programında Auto Reboot ve F. Reset Time zaten kendiliğinden seçili olacaktır.
Fakat ASLA RE-PARTITION SEÇİLİ OL-MA-SIN!
10-Buraya her şey hazırsa artık Start butonuna tıklayın. Ve yüklenmeye başlansın. İlk başta program donar gibi yapacaktır fakat programa veya hiçbir şeye tıklamayın. Program biraz donuk gibi 'Yanıt Vermiyor' şeklinde bekledikten sonra normal haline dönecek ve yüklemeyi başlatacaktır. Biraz zaman alabilir. Belki 3 belki 5 dakika sürebilir.
11-Yeşil çubuk ilerlemeye başladığında Root yükleniyor demektir. Bu tamamlanınca yeşil çubuğun üstünde
PASS yazısı çıkacaktır. Bunu gördüğünüzde işlem bitmiş demektir. Rom'unuz başarılı bir şekilde yüklenmiştir. Telefon kapanıp açılacak ve gerekli ayarlamalar yapılacaktır.
12-Pass yazısını görmeden telefonunuzun kablosunu çekmeyin telefon restart olacaktır.
13-Telefonunuz Artık Rootlu... Uygulamalardan
superuser görebiliyorsanız root işlemi başarı ile gerçekleşmiş demektir.... Güle Güle kullanın:oke:

Bu Flash sayacını tetiklemez!!!

Yardımzı Olması İçin Video Da ekliyorum Videoda S3 için anlatım mevcut ancak S3 MİNİDE aynı yöntemle yapılıyor zaten yukarıdada anlattım :oke:

[video=youtube;I1mPINPtTcc]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=I1mPINPtTcc[/video]

Unroot Yapımı :

Herhangi bir nedenle (telefonu garatiye ericekseniz yada satacaksanız vs.vs ) root işlemini geri almak isterseniz Uygulamalardan SuperSu programında ayarlar kısmına girip Root Kaldırmaya Tıklamanız yeterlidir :oke: Türkçe olduğu için kolaylıkla yapabilirsiniz...İsterseniz logları silme gibi ayarlarda mevcut.....

Dosyalar :Lütfen telefonunuza uygun olan Root Dosyasını İndirin * # 1234 # Tuşlayarak Öğrenebilirsiniz....
4.1.1 (OXX multi-csc, PDA: I8190XXALJL, CSC: I8190OXXALJ8)

4.1.2 (OXX multi-csc, PDA: I8190XXAMA2, CSC: I8190OXXAMA2)

4.1.2 (OXX multi-csc, PDA: I8190NXXALL6, CSC: I8190NOXXALL3)(Sadece I8190N Modeli İçin)

Odin 3.07 İndirme Linki :

Arkadaşlar yapamayanlar soruları Olanlar İçin Yardımcı Olurum Rootsuz S3 MİNİ Kalmasın :oke:
Beğendiyseniz Lütfen Emeğe Saygı İçin Sağ alttaki beğen butonuna basmanız yeterli :oke:

• Beğen
Tepkiler: slymn78, mehmet seckin, abcderhan ve 11 diğerleri

dejavuu41

dejavuu41

Üye
çalışıyor mu deneyen var mı ? bir ay önce root atmaya çalışırken cihazım servislik olmuştu çünkü

uguro

uguro

Üye
    Konu Sahibi
çalışıyor mu deneyen var mı ? bir ay önce root atmaya çalışırken cihazım servislik olmuştu çünkü

Dostum kendim denedim kesinlikle çalışıyor gönül rahatlığı ile yükleyebilirsin:oke:

• Beğen
Tepkiler: dejavuu41
hasanyangel

hasanyangel

Üye
çok teşekkürler çok yararlı olmuş. Ben yaptım root. :)

polat2492

Üye
*#1234# yaptığımda pda I8190XXALJL fakat csc: I8190OJVALJ9 gözüküyo burdaki versiyonu indirsem herhangi bi problem olur mu root yaparken veya sonrasında?

uguro

uguro

Üye
    Konu Sahibi
*#1234# yaptığımda pda I8190XXALJL fakat csc: I8190OJVALJ9 gözüküyo burdaki versiyonu indirsem herhangi bi problem olur mu root yaparken veya sonrasında?

Dostum Sen Şu versiyonu İndirip kurucaksın I8190XXALJL Yukarıda Var Bu versiyonu kurarsan Herhangibir problem yaşamazsın sorunsuz kurarsın:oke:

- - - Eklendi - - -

hangi rom ile root yaptınız 4.1.2 mi 4.1.1 mi

Dostum ben 4.1.1 sürümünü yükledim kendim herhangi bir problem yok:oke:
Rahatlıkla kurabilirsiniz bir problem olursa yardımcı olurum:oke:

alyansss

Üye
şimdi deneyeceğim.Allah razı olsun.umarım uygulamarı hafıza kartına taşıyabilirim.iyi günler

uguro

uguro

Üye
    Konu Sahibi
şimdi deneyeceğim.Allah razı olsun.umarım uygulamarı hafıza kartına taşıyabilirim.iyi günler

Rica ederim ... Ancak uygulamaları hafıza kartına taşıyabileceğin stabil bir yol şimdilik kendimde bulamadın diyebilirim

sahin0686

Üye
bu sayaç yüksetiyormu dostum.

sahin0686

Üye
yazmışsın görmedim kusura bakma

batudinho39

batudinho39

Üye
adamın dibisin eyvallah :oke:

• Beğen
Tepkiler: uguro

ordoseclorum

Üye
ellerine sağlık 4.1.1 ile root yaptım telefonu yanlız şöyle bir sorunla karsılastım cihazınız kies aracılıgı ile yazılım yükseltmesini desteklemiyor . rootdan önce bu yoktu . Şimdi 4.1.2 geldiğinde yada orjinale dönmek istediğimde ne yapmam gerekecek bu sorunu nasıl halledrim ?

ordoseclorum

Üye
Cevap verecek yokmu arkadaşlar?

Yigit315

Yigit315

Üye
iyi dedin hoş dedinde root yapıncada uygulamaları hafıza kartına taşıyamıyoruzki abicim? bunu nasıl yapacaz?

fthakan

fthakan

Üye
arkadaşlar merhaba bende üdn s3 mini anladım spot onda da su proğramı var dediğiniz gibi ayarlardan rootu kaldırsam daha sonra tekrar su proğramıyla rootlayamazmıyım başta anlattığınız root yapam işlemini tekrarmı yapmam gerekecek?

mahlas10

Üye
link kırık be kardeşim..

uguro

uguro

Üye
    Konu Sahibi
adamın dibisin eyvallah :oke:

Ben Teşekkür ederim dostum ne demek :oke:

- - - Eklendi - - -

link kırık be kardeşim..

Kardeş Linkler Kırık Değil sen indirmeyi yapamamışsın bence Deposit files da normal indirmeye tıkla çıkan sayfada telefonla para yükle falan diyor işte o sayfanın en sağ üst köşesindeki çarpıya tıkla güle güle indir :oke:

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar merhaba bende üdn s3 mini anladım spot onda da su proğramı var dediğiniz gibi ayarlardan rootu kaldırsam daha sonra tekrar su proğramıyla rootlayamazmıyım başta anlattığınız root yapam işlemini tekrarmı yapmam gerekecek?

Dostum en garantisi tekrar roor yapman bence

- - - Eklendi - - -

iyi dedin hoş dedinde root yapıncada uygulamaları hafıza kartına taşıyamıyoruzki abicim? bunu nasıl yapacaz?

Birçok yöntem var oluyorda ancak stabil yöntemler çok az şu aralar uğraşmayı bıraktım ancak tekrardan araştırıcam stabil ve işe yarar bir yötem bulursam buradan da paylaşırım sizlerle

dejavuu41

dejavuu41

Üye

Rica ederim ... Ancak uygulamaları hafıza kartına taşıyabileceğin stabil bir yol şimdilik kendimde bulamadın diyebilirim

uygulamaları hafıza kartına tasimak icin "GL to SD"yi önerebilirim. Ben kullanıyorum çok işime yariyor

bu arada Allah razı olsun ilk çalışiyo mu diye sorduğum da atmistim rootu heycandan cevap yazmayi unutmustum :)

cemal344

Üye
Rootladıktan sonra Hiçbir şekilde sd karta taşıyamadım olmadı sorun bende herade.

Üst Alt