Flash atmayı bir türlü çözemedim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
saynesim

saynesim

Üye
    Konu Sahibi
Flash atmayı bir türlü çözemedim
Arkadaşlar denemediğim yol kalmadı lumia 920 telefonuma

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
1) Nokia Software Updater ve Nokia Care Suite uygulamalarını bilgisayarına indir.
2) Nokia Software Updater'ı kur ve çalıştır.
3) Telefonunu USB kablosu ile bilgisayara bağla. Nokia Software Updater telefonunu görecek ve güncel yazılımı olduğunu belirtecektir. Programı kullanarak güncel yazılımı indir ancak indirdikten sonra güncelleme kısmına geçme. (O kısmı Nokia Care Suite ile yapacağız. Bu arada güncel yazılımı indirmesi bağlantı hızına göre zaman alabilir. Yaklaşık 1.6 GB)
4) Nokia Care Suite'i bilgisayarına kur ve çalıştır. Nokia Application Launcher diye bir uygulama açılacaktır.
5) Programın sol alt köşesindeki "updates" kısmına bas ve "Check for updates" diyerek güncelleme olup olmadığını kontrol et.
6) Güncelleme varsa bulacak ve install yazısı belirecektir. Install'e basarak program güncellenene kadar bekle. (Güncellendikten sonra program sürümü 2013.1.3.4 olacaktır)
7) Nokia Application Launcher uygulamasının içinde "Product Support Tool For Store" yazan bir alt uygulama var ona tıklayıp çalıştır ve gelen pencerede "Offline" seçeneğini seç. Daha sonra köşesindeki çizgiye basarak uygulamayı alta indir.
8) Yine Nokia Application Launcher uygulamasının içindeki Multi Software Updater'ı çalıştır. Açılırken gelen pencerede yine "Offline" seçeneğini seç.
9) Multi Software Updater, daha önce Nokia Software Updater ile indirdiğin güncel yazılım dosyasını kendi bulacak ve pencerenin ortasında sürüm numarasıyla birlikte gösterecektir. Telefonda yüklü olan sürüm ise pencerenin alt kısmındaki bölümde görülür.
10) Ekrandaki "Start All" tuşuna bastığın an flaşlama işlemi başlar. Telefonun kapanır ve siyah ekranda ilerlemeyi gösteren bir görüntü gelir. Yükleme tamamlandıktan sonra telefonun tekrar kapanır ve bu defa bildiğimiz Nokia yazısıyla normal olarak açılır.

• Beğen
Tepkiler: Lumiance, YasirTaHazal ve ardacumhur
savaronajointed

savaronajointed

Üye
Lumia 710 içinde olur mu bu metod
Sent from my Lumia920 using Board Express

yasirtaha

yasirtaha

Üye
ekran kırmızı oluyor flash atılırken bitince yeşile dönüyor ve açılış gerçekleşiyor

uMTOku

Üye
Bulutsuz gece güzel anlatım olmuş :) ve anlatım zor mu olmuş
Sent from my Lumia 920 using Board Express

YkPkY

YkPkY

Üye
her taktğımda teli usb moduna ayarlayın diyor,nokia suitte bile.ne iş anlayamadım.öyle bir seçenek yokki cihazda.ve artı teli kapalı şarj edemiyormuyuz.sizlerdede aynımı.kapalı bile taksam usbye tel açılıyor

papakudioflu

papakudioflu

Admin
her taktğımda teli usb moduna ayarlayın diyor,nokia suitte bile.ne iş anlayamadım.öyle bir seçenek yokki cihazda.ve artı teli kapalı şarj edemiyormuyuz.sizlerdede aynımı.kapalı bile taksam usbye tel açılıyor

telefonu herhangi bir guc kaynagina bagladigimizda otomatik olarak şarj olmaya başlar ve cihaz kapaliysa acilir.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
USB'yi taktığınızda kilit ekranı açık olsun

YkPkY

YkPkY

Üye
Yani cihazı kapalı şarj etme gibi bi şansımız yok.sorunmu var acaba diye tereddüt ettim.
ama hiçbi şekilde Nokia suite ve ubdate softwareye tanıyamıyorum.

uMTOku

Üye
İşletim sistemi 64 bit mi ne
Sent from my Lumia 920 using Board Express

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Yani cihazı kapalı şarj etme gibi bi şansımız yok.sorunmu var acaba diye tereddüt ettim.
ama hiçbi şekilde Nokia suite ve ubdate softwareye tanıyamıyorum.

Arkadaşım Nokia Suite'de henüz Lumiaları tanıma desteği yok maalesef.
Telefonla bilgisayar arasında ilişki kurarken ille uygulama kullanacaksanız, Windows Phone App'ı kullanmanız gerekiyor.
Zaten Lumialarda USB moduna falan gerek yok.
Telefonu bilgisayara bağladığınızda doğrudan USB flaş disk gibi yükleniyor ve dosyalara rahatlıkla erişebiliyorsunuz.
Yedekleme deseniz zaten telefonun kendisi otomatik yedekleme yapıyor SkyDrive'a.

YkPkY

YkPkY

Üye
saol arkadaşım.yedeklemeyle işim yok.appde sadece kopyalama işi yapıyor.pc suit tanımıyordu.ondada cevabımı verdin.saolasın.E7 deki notları ve yer imlerini sekronize edecektim sadece.rehberle mesajları senk ediyor sadece bluetootla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt