Haber Eski Ulaştırma Bakanı Açıkladı 5G Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
LTE gelse bari 5g yi mi bekliycez yıllarda 3g ile sürünüp
Lte 4g değil mi? Cumhurbaşkanı bileti kesti bence şimdiye kadar ne dediyse yaptı buradada 4g boş iş 5g icin çalışın dedi yani seçimlerden güçlü cikarlarsa 4g hayal olur :)

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Lte 4g değil mi? Cumhurbaşkanı bileti kesti bence şimdiye kadar ne dediyse yaptı buradada 4g boş iş 5g icin çalışın dedi yani seçimlerden güçlü cikarlarsa 4g hayal olur :)
LTE 4.5g değil mi :D bi tık üstü sanırım 4gnin :D yine yıllarca kaldık 3g ye

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
LTE 4.5g değil mi :D bi tık üstü sanırım 4gnin :D yine yıllarca kaldık 3g ye

5 yılı bulur, birde yaygınlaşması var bu işin :)
Şu anda bile yıllar oldu ama istanbulda 3 çekmeyen yerler var :) 5g kaç yılda bölgelere yayılır ve gelişir Allah bilir :hmmm

sLeepLe

sLeepLe

Üye
5 yılı bulur, birde yaygınlaşması var bu işin :)
Şu anda bile yıllar oldu ama istanbulda 3 çekmeyen yerler var :) 5g kaç yılda bölgelere yayılır ve gelişir Allah bilir :hmmm
valla öyle bizim kocaelide çoğu sahil kenarında çekmiyor :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
0MG90

0MG90

Üye
Herkes kendi işine baksaydı 4G ihalesi şimdiden olup bitmişti ama kendilerini tutamıyorlar.

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Avea'yi yere vuranlar olmuş. Edirne'de Avea 4G cekiyor :ehe

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N

Emre

Üye
Gelsin gelsin :ehe

man20

man20

Üye
Avea'ya geçtim pişmanım sözleşme bitsin tekrar turkcell'e geçicem.

Sir Ketmut

Sir Ketmut

Üye
10 Gbps iyiymiş benim telefon 150 Mbps destekliyor.
Üzüldüm şimdi :(

enes-1907

enes-1907

Üye
acaba 6 plusta 5g varmı beyler

Sir Ketmut

Sir Ketmut

Üye
Evet hiç bir telefonda yok.

skylinegti

skylinegti

Üye
Türkiyeye 5g nin gelmesi en az 5 yılı bulur,yaygınlaşması falan derken yıl 2023 olur...

SheFy

SheFy

Üye
ister 4G gelsin ister 5G. Operatörler yırtınır reklamda yok bo kodor hoz amarokodon doho hozloyoz.diye yırtınırlar. Sana verirler yine 96kbps onla da 20kB/sn hızla indir indirdiğin kadar. 144p de mükemmel çözünürte filmler izler durursun artık

furkankaya559758

Üye
3G'li internetlere bir ton para ödüyoruz. 5G'yi düşünemiyorum bile.

İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
5g yi şu an birkaç ülke o da bölgesel olarak deniyor. Kore de bile tüm ülke kullanmıyor. Neyin muhalefetini yapıp duruyor önyargılı olanlar. Rahat olun 26 ağustosta ihale, yılbaşında ise tüm operatörler (5g ye de hızlı geçiş imkanı olan) 4,5 g ye başlıyor. Operatörler tüm hızla altyapı oluştururken tarih ertelemesini kendileri talep ettiler ve hatta şu an turkcell ve vodafone deneme yayınını bir aydır yapıyorlar.
Artık vesveslerinizi bi kenara bırakıp, relaks olun yoksa yakında komplo teorileri üretir hastalığınız. :ehe
5g tam stabil verimliliğe ulaştığında ilk ülkelerden olmak ve geç kalmadan avrupa ve abd gibi ilk geçenlerden olunacaktır. Bu da bence 3 yıl civarı olur ki o zamana kadar herkeste 5g telefon olur. Aynen şu an herkeste lte destekli telefon olduğu gibi...
Rahat olun arkadaşlar...:walk::türkiye1::walk:

Son düzenleme:
Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Kafama takılan mantıksız gelen erteleme ile ilgili bu "şirketler hazır değil" bahanesi ile ilgili bir gazete yazısına rastlamıştım geçenlerde, sizlerle paylaşmak isterim. "Siyasi olmayan kısımlar" arasından ufak bir alıntı yapıyorum:

Bakanlık: “Şirketler hazır değil!”

Konuyla onun ne ilişkisi var onu da bilemiyorum ama RTÜK Başkanı Davut Dursun; “En son edindiğim bilgi 4G ile devam edilecek ama 5G hazırlıkları da bir taraftan sürdürülecek” diyor. Yani ihale yapılacak.
Nitekim üç gün önce ihalenin 26 Ağustos’a ertelendiğini duyuruldu. Sebep? Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, ihaleye katılacak şirketlerin teknik ve finansal hazırlıklarını tamamlayabilmek için ilave zaman talepleriymiş. Belli ki hazır değillermiş!

Şirketler: “Biz hazırız!”
Oysa aylar öncesinden,
Turkcell; “4G için uzun zamandır yatırım yapıyorduk. İhale bugün bile yapılsa, şartname koşullarını yerine getirebilecek noktadayız.”
Vodafone; “Hâlihazırda 18 ülkede 4G hizmeti sunuyoruz. Lisans verilmeye başlandığında 4G’ye geçmeye ve en ileri 4G teknolojisini sunmaya hazırız.”
Avea; “4G’ye uzun süredir hazırız ve istekliyiz” açıklamalarını yapmışlardı.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N ve Bahadir_fb
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Kafama takılan mantıksız gelen erteleme ile ilgili bu "şirketler hazır değil" bahanesi ile ilgili bir gazete yazısına rastlamıştım geçenlerde, sizlerle paylaşmak isterim. "Siyasi olmayan kısımlar" arasından ufak bir alıntı yapıyorum:

Bakanlık: “Şirketler hazır değil!”

Konuyla onun ne ilişkisi var onu da bilemiyorum ama RTÜK Başkanı Davut Dursun; “En son edindiğim bilgi 4G ile devam edilecek ama 5G hazırlıkları da bir taraftan sürdürülecek” diyor. Yani ihale yapılacak.
Nitekim üç gün önce ihalenin 26 Ağustos’a ertelendiğini duyuruldu. Sebep? Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, ihaleye katılacak şirketlerin teknik ve finansal hazırlıklarını tamamlayabilmek için ilave zaman talepleriymiş. Belli ki hazır değillermiş!

Şirketler: “Biz hazırız!”
Oysa aylar öncesinden,
Turkcell; “4G için uzun zamandır yatırım yapıyorduk. İhale bugün bile yapılsa, şartname koşullarını yerine getirebilecek noktadayız.”
Vodafone; “Hâlihazırda 18 ülkede 4G hizmeti sunuyoruz. Lisans verilmeye başlandığında 4G’ye geçmeye ve en ileri 4G teknolojisini sunmaya hazırız.”
Avea; “4G’ye uzun süredir hazırız ve istekliyiz” açıklamalarını yapmışlardı.
Telekom da daha once herhangi bir sorun olmadığını her türlü desteği saglayagini söylemişti bu konuda :)

Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan konuya ilişkin, ‘Türk Telekom Grubu olarak Türkiye’nin 4G’ye geçişine yeni ve müşteri odaklı entegre yapımızla ve 81 ili birbirine bağlayan fiber altyapımızla hazırız. Türkiye’nin 2023 Vizyonu’nda 4G’nin kritik bir rolü olacağına inanıyoruz’ açıklamasında bulundu.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 737108

Üst Alt