Haber 4G Dönemi Başlıyor Yeni Operatör Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
LTE mi oluyor 4G abd de LTE var ve çok hızlı.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
ABD'de 4G LTE var. Türkiyeye gelecek olan 4G nin LTE destekli olup olmadığı halen belirsiz.
Enteresan yıl olmuş 2015 hadi Türkiyeyi geçtim koskoca istanbul'da LTE mi 4G mi belirsizliği var.

0MG90

0MG90

Üye
Telefonum LTE destekliyor ama ülkemizde yok. Bize süper 3.5G'miz yeter.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve B.A.R.O.N
PriZm

PriZm

Üye
Valla açıkçası bundan sonraki cihazımı alırken 4G-LTE destekli olup olmaması umrumda olmayacak çünkü operatörlerin koyacağı fahiş fiyatları şimdiden tahmin edebiliyorum. Yurdum insanıda cihazının destekleyip desteklemediğini bile bilmeden hemen atlayacaktır buna.

• Beğen
Tepkiler: oznkrts
kadikoy

kadikoy

Üye
Huawei 5g ARGE çalışmalarına başlamış.

erko merko

erko merko

Üye
4g gelince 3g internet fiyatları azalacaksa eğer ben 3gde kalmaya razıyım 10-20mbps hız bana yeter telefonda :D

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
oznkrts

oznkrts

Üye
forever 3g

serdar_gs

serdar_gs

Üye
1 milyonu geçmiş metropol bir şehirde yaşıyorum hala aveanın normal gsm hattında bile çekmediği yerler var :D 4g gelecekse de uzun bir zaman alacaktır diye düşünüyorum. İlk başlarda büyük şehirlerde bir kaç büyük merkez noktada hayata geçirirler ülke geneline yaymak zaman alır. En azından bir süre sonra da Samsung Türkiye'yi LTE bölgesine alarak LTE telefonlarını gönderir :D Irak'ta bile 9005 LTE satılırken Türkiye geri kalmış durumda.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
erko merko

erko merko

Üye
1 milyonu geçmiş metropol bir şehirde yaşıyorum hala aveanın normal gsm hattında bile çekmediği yerler var :D 4g gelecekse de uzun bir zaman alacaktır diye düşünüyorum. İlk başlarda büyük şehirlerde bir kaç büyük merkez noktada hayata geçirirler ülke geneline yaymak zaman alır. En azından bir süre sonra da Samsung Türkiye'yi LTE bölgesine alarak LTE telefonlarını gönderir :D Irak'ta bile 9005 LTE satılırken Türkiye geri kalmış durumda.
Artık snapdragon,exynos ayrımı olmayacak sadece exynos yani kendi işlemcisini kullanıyor samsung s6'da lte desteği var mesela ve exynoslar snapdrgonlardan performans konusunda hep daha stabill olmuştur sadece custom rom sıkıntısı var

• Beğen
Tepkiler: serdar_gs ve B.A.R.O.N
kadikoy

kadikoy

Üye
4G Metropollerin sadece yoğun iş bölgelerinde belki çeker,kenar mahalle ve küçük yerleşim bölgelerinde ancak Dışarda 5G kullanılmaya başlanınca belki çeker: )))

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Operatörlerin 1-2 GB ve pahalı tarifeleriyle, 96/128 kbps sınırsız diye sattıkları çağdışı tarifeleriyle 4G gelse ne olur, gelmese ne olur. Burası Türkiye burada şuanda 3G bile fazla.

Bu arada LTe operatörlerin desteği ile alakalı birşey, 3G'de bile kullanılıyor şuanda. Turkcell'in reklamını yaptığı turbo taşıyıcılı internet teknolojisi dediği LTe'nin kendisi ancak 4G değil.

• Beğen
Tepkiler: serdar_gs
serdar_gs

serdar_gs

Üye
Operatörlerin 1-2 GB ve pahalı tarifeleriyle, 96/128 kbps sınırsız diye sattıkları çağdışı tarifeleriyle 4G gelse ne olur, gelmese ne olur. Burası Türkiye burada şuanda 3G bile fazla.

Bu arada LTe operatörlerin desteği ile alakalı birşey, 3G'de bile kullanılıyor şuanda. Turkcell'in reklamını yaptığı turbo taşıyıcılı internet teknolojisi dediği LTe'nin kendisi ancak 4G değil.
Reklamlarda 4G yakında Türkiye'de diyor nasıl yani 4G değil? LTE ama 4G değil derken 3G nin biraz daha hızlısı ama 4G değil mi? 96 kbps sınırsız olarak sattıkları internet konusuna katılıyorum. Sözde sınırsız ama 2 Gb tan sonrası anca whatsappta mesajlaşmaya falan yeterli :D TTnette Dsmartta galiba uydunettede var hepsindede adil kullanım zımbırtısı var hız belli bir kullanımdan sonra her firma tarafından düşürülüyor evet burası Türkiye.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
LTe illaki 4G'de olacak diye bir kaide yok. 2G'de dahi var. Edge dediğimiz (2.5G) LTe'nin ilk halidir. Çift alıcılı modem teknolojisi vardır bu çipin içinde ve Edge ile 384 kbps'ye kadar veri hızı yakalamak mümkündür. 3G'de durum böyle. Hani 2 taşıyıcılı 3 taşıyıcılı dedikleri şey LTe oluyor zaten.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
0MG90

0MG90

Üye
Şimdi hem 4G hemde 4G LTE yok mu? Bize hangisi gelecek?

serdar_gs

serdar_gs

Üye
turkcell reklamlarında 4g türkiyede yakında falan diyor?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Şimdi hem 4G hemde 4G LTE yok mu? Bize hangisi gelecek?

4G lte diye birşey yok. 4G bandları kullanıma açıldığında operatöründe lte'li modemler varsa 4g'yi lte ile kullanırsın lte tamamen donanımsal birşey. kısaca gsm çipindeki anten sayısı fazla olduğunda bunun adı lte oluyor. Tabiki baz istasyonundaki modemin de aynı şekilde 2 veya 3 tane farklı vericiye sahip olması gerekiyor. modemdeki her verici farklı bir antenle etkileşime girdiğinde yüksek hızlı veri transferi gerçekleşmiş oluyor.
turkcell reklamlarında 4g türkiyede yakında falan diyor?

baz istasyonlarına şimdiden 4g vericilerini yerleştirmişse bandlara izin verildiğinde 4g vericilerini çalıştıracak demek ki. Benim tahminim mayısta ihale edilmesine rağmen biraz daha bekleyeceğimiz yönünde.

• Beğen
Tepkiler: 0MG90

terikcii

Üye
Pahalilik konusunda aveya veya turkcellin bi sucu yokki devlet %18 Kdv %25 ÖİV 1.5 TL Telsiz kullanim ucreti kesiyor yani 20tlnin 10 tlsi vergi

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: serdar_gs, B.A.R.O.N, ~N.A.W.Y~ ve 4 diğerleri

Üst Alt