Eski bilgisayarı daha iyi bir bilgisayara çevirme?

Sponsorlu Bağlantılar

baskurt85

Üye
    Konu Sahibi
Eski bilgisayarı daha iyi bir bilgisayara çevirme?
Intel(R)
Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz
2.80 GHz. 3.25 GB Ram

Foxconn G31MXP anakart
Intel Pentium 4 630 işlemci
ATI Radeon HD 5400 Series ekran kartı

Arkadaşlar anladığım kadarıyla sistem özellikleri bunlar. Eski bir masaüstü. Önceden çok rahat açan oyunlar artık çok kasıyor, mesela League of Legends. Sistemi daha iyi bir hale getirmek için Hangi parçaları değiştirmeliyim? Uygun fiyatlarda her ne gerekiyorsa alıp bilgisayarı daha iyi bir oyun pcsine çevirmek istiyorum. teşekkkürler.

sata3

sata3

Üye
Max. Bütçen Ne Kadar?

UpOneTR

UpOneTR

Üye
3.25 ram mi
250 mb lik ram mi takılı

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Zaten Eski Baksana Bende Hiç Rastlamdım DDR2 256 Mb Ram
Yarım et de iyi bi bilgisayar toplayın arkadaşa :D

Bence o ram diğerleriyle uyuşmuyodur mhz olarak
800mhz felan ise iyi para eder o ram :D

TuqRaa58

TuqRaa58

Üye
s

Son düzenleme:
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
benimkide 2,5 gb 667 mhz ama stabil ikiside aynı mhzde olduğu için
aslında ilk aldığımda 2 tane 512 takılıydı bir gün bilgisayar açılmadı baktım ramın biri uçmuş yerinde yok sonra tekli slota taktım bilgisyar açıldı ama kağnı gibi bende gidip 2 gblik bir ram aldım sonra dual chanel ı duydum iksinide taktım daha iyi çalışıyor sıkıntı yaratmadı

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
işlemci q6600 al
ram 0.25i çıkar 1gb al tak
Ekran kartını hd 7770 al
Powerda düşükse high power 500 watt al tamamdır :)bütçe belirtmedin biraz fazla gelebilir ama bunlarla çok rahat highta oynarsın

yusuf1998x

Üye
o ramin 3.25 olması 256 mb olması değil 4 gb dir ama sistemin 32 bit olduğu için 3,25 yazıyodur 64bit kur 4 gb gösterir bendede öyle çünkü

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
o ramin 3.25 olması 256 mb olması değil 4 gb dir ama sistemin 32 bit olduğu için 3,25 yazıyodur 64bit kur 4 gb gösterir bendede öyle çünkü
Olabilir ama genelde 3.5 3.75 gibi rakamlara düşüyor ilk defa 3.25 düştüğünü duydum

yusuf1998x

Üye
bilmiyorum belki öylede olabilir arkadaş sen bikaç pc bilgi programı yükleyip ordan bak yada kasanın kapağını açıp ramlere bi göz at istersen

exp_l0it

exp_l0it

Üye
aslında işlemci değiştirse yeter..

yusuf1998x

Üye
ekrankartıda 64 bit ve giriş seviyesi bir kart o kartla iyi performans alamaz düşük grafiklerle oynar işlemcide çok eski p4

exp_l0it

exp_l0it

Üye
pentium 4 windows 8ide desteklemiyo zaten.. okulda denemiştim. 1 hafta core2 quad aramıştım.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Arkadaşım intel q6600 ı sıfır bulmanız imkansız
Bırak q6600 ı quad core (lga 775) İşlemcilerin hepsi tükendi

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
ikinci el rahatlıkla bulabilir

yusuf1998x

Üye
0 bulamaz demişsinizde zaten bulunsada onun sıfırına para verilmezki alınırsa ikinci el alınır okadar masrafa lüzum yok sonuçta aynı performans

Üst Alt