En büyük kim?

 • 14 Ekim 2012
 • 809 Okunma
 • 13 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Futbol kamuoyunda herkes Real Madrid-Barcelona ve Ronaldo-Messi karşılaştırmalarını yapıyor. Kimileri Ronaldo’yu, kimileri ise Messi’yi tercih ediyor. Farklı bir platformda, çok benzer bir kapışma yaşanıyor. Dünya çapında milyonlarca hayranı olan video oyunu piyasasında PES ile FIFA arasındaki mücadele, bu sezon da büyük bir hızla devam ediyor. Aral İthalat aracılığıyla Türkiye’de satışa sunulan iki oyun, ‘taraftarlarını’ da heyecanlandırıyor.

  Yasak: Derbileri evde yaşasınlar


  Özellikle Play Station platformunda geçmişte en başarılı oyun olarak gösterilen kapağında Ronaldo’yu taşıyan PES’in tahtını, artık Messi’li FIFA ciddi şekilde sallıyor. İki oyunu da mercek altına aldığımızda PES, Türkçe olmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca Beşiktaş ve Fenerbahçe, bu oyunda bulunuyor. PES’te, alışkanlık haline gelen ‘Master Lig’ özelliği de beğeni topluyor. Ancak oynanabilirlik denince FIFA bir adım öne çıkıyor. Otoriteler tarafından en iyi spor oyunu olarak gösterilen FIFA 13, yeni kariyer modu seçenekleri, daha gerçekçi oynanabilirliği ve güçlü grafikleriyle PES’i fazlasıyla zorluyor. Aral İthalat Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ayşe Şenel Yasak, iki oyun arasında tatlı bir rekabetin yaşandığını belirtip, “Oyunseverler bu sene Real Madrid-Barcelona derbilerini beklemek zorunda değil. FIFA ya da PES ile derbi keyfini evlerinde de yaşayabilirler. Satışlar da futbol tutkunlarının bu oyunlara olan ilgisini kanıtlıyor” ifadesini kullandı.

  Pes'in artıları


  Türkçe... Ayrıca FIFA’nın aksine Galatasaray’ın yanı sıra Fenerbahçe ve Beşiktaş’la da oynama seçeneği sunuyor.

  Bir önceki sürümüne göre oyuna gerçekçilik katılmış. Ayrıca antrenman seçenekleri, oyuncunun yeteneklerini geliştirmesini sağlıyor.

  Master Lig özelliği, oyunseverleri konsol başına kilitlemeye yetiyor. Ayrıca Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Copa Libertadores’in lisansını aldığı için atmosferi oyuncuya yaşatıyor.

  Fifa'nın artıları

  Top kontrolü özelliği üst düzeyde. Oynanabilirlik ve akıcılığın PES’ten üstün olması, oyunseverleri FIFA’yı tercih etmeye yöneltiyor.

  Futbolcuların gerçek zamanlı performansları haftalık olarak güncelleniyor. Örneğin formda bir Messi’nin özellikleri oyun içerisinde artış gösteriyor.

  Yeni kariyer modu özelliğiyle transfer yapmak, takımı geliştirmek çok daha keyifli hale geldi. Bu da ekran başında sıkılmadan uzun saatler geçirmeye yetiyor.
   


  Yazan: Kingmortall
 2. FIFA bir tek Galatasaray'ı mı almış?
  PES 2013 çok kalitesiz 2012 bundan kat kat iyiydi bence
   
 3. Ben pes 2013 u çok begendim psde ama
   
 4. Ps3 oynayıcısıyım ...
  Pes13 görsellik açısından iyi . Fifa yi henüz denemedim ...

  Genel anlam da pes ciyim ben . :)
   
 5. FIFA tabi ki.
   
 6. Benim için Fifa, 2007'den itibaren bitmiştir. Pes ile tanıştığımız günden beri çok güzel giden bir ilişkimiz var. :utan
   
 7. Allah Mesut Etsin :ehe
   
 8. FIFA tabiki de..
   
 9. forever fifa. Pes Fifa nin eline su bile dokemez
   
 10. Aynen katılıyorum ama ps cafelere gittiğimde insanlarin sürekli pes oynamasına anlam vermekte güçlük çekiyorum..
   
 11. Zevkler renkler ve oyunlar tartisilmaz :) pes13
   
 12. Tabiki Pes Grafikleri Fifadan daha kaliteli
   
 13. forever PES 2010 :oke: :D
   
 14. pesden adam olmaz
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/12/2018 - 01:00