Elim Kırılaydıda Teleservice Garantili Telefon Almayaydım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
karayel90

karayel90

Üye
    Konu Sahibi
Elim Kırılaydıda Teleservice Garantili Telefon Almayaydım
Htc sensation marka telefon almaya gideceğimizde amcam bana ve kardeşime tembihlemişti Sakın Teleservice Garantili Telefon almayın diye bende umursamamıştım şimdi niye almayın dediğini daha iyi anlıyorum

HTC Sensation marka ve
modele sahip olduğu kardeşimin telefonu
yaşadığım ve sıklıkla
tekrarlanan kapanıp/açılma
sorunundan ötürü 4. kez
servise gönderdim. Öncelikle
Teleservice denilen yetkili
servis(!), öncelikle telefonun pilini
değiştirip, geri gönderdi. Sorun
düzeldi mi, asla. Aradan bir
hafta geçmedi yeniden kapanıp
açılmaya başladı, yine servis
ve yapılan işlem yok kontrol
edilip, düzeldiği belirtildi.
Telefon geldi ikinci gün, aynı
sorun tekrar kendini gösterdi.
Üçüncü kez servise gitti bu
sefer de, telefonun hafıza
kartına suç atıldı ki sanki o
hafıza kartını bana başkası
verdi. Neyse formatlamam
söylendi ve öyle de yaptım. Üç
gün kullandım ve sonuç yine
aynı, kapanıp açılmalar
azalmayı bir kenara bıraktım
sıklaştı.
Şimdi bu durumda benim
telefonu değiştirme yani aynı
sorunun tekrarı durumunda
yenisiyle değiştirilme hakkım
ortaya çıkıyordu yanlış
bilmiyorsam. Ancak bu konuda
da yeterli desteği hem HTC
hem de Teleservice
sağlayamıyor,Üstelik teleservice 350 tl verin yenisiyle değişim yapalım diyor

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
yuh be arkadaş ya bu kadar da olmaz :@ hocam git tüketici haklarına

karayel90

karayel90

Üye
    Konu Sahibi
Zaten öyle yapıcam

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
çok geçmiş olsun kardeşim işin peşini bırakma sert çık htc nin danışma hattı varsa hergün ara dava edicem de teleservice ara dava edicem de yumuşak olma ağzına geleni söyle emin ol o dilden anlıyorlar

klongs

klongs

Üye
bir sene icerisinde 3 ya da 4 tu tam hatirlamiyorum servise giderse parani isteyebiliyorsun

atoubo

atoubo

Üye
4. Kere verdin ve elinde 4 tane servis formu warsa tuketici haklarina git paranin iadesini iste

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
Yazık olmuş şikayet et

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
google da en çok şikayet alan teknik servis o zaten bir bakın istersenız.arkadaşım teli aldıgın yere götür vur masaya anladıkları dilden konuşmak iyi geliyor onlara kız bağır bak nasil değişim yapıyorlar hiç korkma

.Murat.

.Murat.

Üye
[ENGİN];4604731' Alıntı:
google da en çok şikayet alan teknik servis o zaten bir bakın istersenız.arkadaşım teli aldıgın yere götür vur masaya anladıkları dilden konuşmak iyi geliyor onlara kız bağır bak nasil değişim yapıyorlar hiç korkma

haklıyken haksız duruma düşürme arkadaşı vur bağır çağır sonra başın beladan kurtulmasın
tüketici hakları ne güne duruyor

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
insan gibi konuşunca seni pasif görüp 350 tl istiyorlar tabi sesini yükselticek uysal koyun olmıyıcan

.Murat.

.Murat.

Üye
hakkını bu şekilde aramak seni suçlu çıkarır isteyen deneyebilir

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
neyi suçlu çıkarıcak kardeşim git döv vur öldür demedik ki sesini yükseltsin pısırık kalır her laflarına evet dersen bi cacık alamazsın benim de başıma geldi

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
haklıyken haksız duruma düşürme arkadaşı vur bağır çağır sonra başın beladan kurtulmasın
tüketici hakları ne güne duruyor

niye haksız olsunkı ayıplı malı satarken onlar haklımı oluyor kı sen hakkını ararken haksız olasın

MrExpert

MrExpert

Üye
Bişe olmaz bağır çağır değişim yapar abimin x3 de oyle oldu aradı bağırdı çağırdı 1 haftaya değiştiler...

karayel90

karayel90

Üye
    Konu Sahibi
Bugün bizzat gittim servise ve telefonun ücretsiz değişimini yapacaksınız dedim em küm ettiler htc ile ilgili bişeyler saydılar tamam kardeş bunu siz istediniz dedim babam kaymakamlıkta hem yazı işleri müdürü hem tüketici hakları hakem heyet başkanı pazartesi günü bi tebligatnağme gönderecek değişim yapılması için sıkıyorsa bi yapmasınlar . . .

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
ben diyorum anladıkları dilden konuşmak gerekir diye ben para veriyorsam bir ürüne ve ayıplı malsa değişdirtdiririm arkadaş bana bahane bulamaz ister htc ,nokia,samsung olsun

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
aynen öyle çatır çatır verecek garanti sözleşmesine koyup göz boyamakla olmaz o iş

ibrahimhd

ibrahimhd

Üye
Siz teleservice yüzünden hakem heyetlik olan bilmem kaçıncı kişisiniz.
Bir şirket bu şekilde para kazanmayı nasıl hedefler ve buna müdahale etmez anlamıyorum.
En önemlisi insanlarımız bu şirketin böyle olduğunu bildiği halde yada bir şekilde uyarıldığı halde neden gider bu şirketin garantisi altındaki cihazı alır bir türlü anlayamıyorum aklım almıyor insanın basireti bağlanıp alır demek geliyor içimden ama kusura bakmayın siz uyarıldığınız halde gidip almışsınız siz hak etmişsiniz bu size ders olsun bundan sonra büyüklerinizin sözünü dinlersiniz umarım.
Geçmiş olsun.

.Murat.

.Murat.

Üye
[ENGİN];4604944' Alıntı:

niye haksız olsunkı ayıplı malı satarken onlar haklımı oluyor kı sen hakkını ararken haksız olasın

neden biliyormusun sen bağırdın yenisini aldın
peki diğer vatandaş daha suskun nasıl alacak?
şikayet edilmesi halinde kanun yoluyla alınırsa şirket için ders olur
kanun sesini çıkaranada çıkarmayanada eşit hak tanımış olur
devlet kurumlarında yada özelde esas tutulan vatandaşın şikayet potansiyeli
bir kurumdan herkes dertli ama devletin diğer kuruluşlarına bu kurum hakkında şikayette
bulunulmayınca herşey yolunda gibi görünüyor

sana kısa bir örnek vereyim
acil bir durumdan dolayı özel hastaneye gitmek zorunda kaldık
acil durum olduğu için para talep etmemeleri gerekiyor
ama hastane güzelce bir fiyat çıkardı
öyle bağırıp kızmadık sağlık bakanlığını arayıp durumu kısaca anlattık
bakanlığın talimatı üzerine parayı ödedik ama kesinlikle makbuz alınız denildi bizde makbuzumuzu aldık
2 gün sonra bakanlık müfettişleri ile hastane yolunu tuttuk ve paramızı geri aldık
hastane hakkındada rapor tuttular
peki bu sadece banamı yaramış oldu?hayır
benden sonraki vatandaşlar içinde örnek teşkil etmiş oldum
neyse anlayan anladı zaten

teşekkür ederim

ZaZuM

ZaZuM

Üye
hakem heyeti senin işini görecektır öbür türlü haksız duruma düşebilirsin yani hakkını kanun yoluyla ara

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt