İpucu Düşük Işıkta Daha Başarılı Resim Nasıl Çekebilirim ?

Sponsorlu Bağlantılar

braayn

braayn

Üye
    Konu Sahibi
Düşük Işıkta Daha Başarılı Resim Nasıl Çekebilirim ?
Arkadaşlar merhabalar;
Aşağıdaki videoda Nokia lumia 1020 ile karanlıkta daha doğrusu düşük ışıkta daha başarılı Fotoğraf nasıl çekerime örnekler göstermiş.İşe yarar bilgiler tabi aranızda bilenler muhakkak var ama bilmeyenler için elimde 1020 veya 1520 var ama düşük ışıkda resimler kötü çıkıyor diyenler için gelsin.
NOT:Gelecek cyan güncellemesi ile daha iyi olacak

iyi seyirler

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: SLH.55, kaygisiz43, Murat Alper ve 5 diğerleri

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Notta Haklısın Ayrıca Ugraştıgın için teşekkürler :D

braayn

braayn

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim video bana ait değil ama faydalı olacağını düşündüm .

alical33

alical33

Üye
1520 nin duşuk ışık performansından memnun değilim bi izleyeyim pc ye geçince 920 duşuk ışıkta daha iyiydi

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Bu normal hocam. F/2.0 L920. L1520 F/2.4.

Microsoft Mobile Lumia 920 ile gönderildi.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Valla lumia 1320 var, ne kadar ayar yapsam da gece çekimi çok kötü.

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Aslında gece çekimi için Nokia Pro Cam. İlk çıktığında bayağı araştırma yapmıştım. Bir video da ben çeksem mi? Ama yardımcı olacak adam yok. :D

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Hocam Lumia 1320 den çok bir kamera performansı beklemeyin. L720-L820-L92X-L1020 ve L1520 den kötü olacaktır.

dark_13

Üye
HABERİN İÇİN TEŞEKKÜRLER

4MaGuS

4MaGuS

Üye
ayarlar çok değişiyor kimi zaman sadece normal oto ayarda çektiğinizde süper resimler çekebiliyorsunuz veya sadece gece moduna alıp çekmeniz bile yetiyor ancak en çek dikkat edilmesi gereken konu gece veya gündüz telefonu elinizden geldiği kadar sabit tutmaya çalışın gündüz bir nebze yinede akşam çok fena belli olur en ufak sarsıntılar bile buda çok normal renkler karışıyor, ben mesela deklanşör hıznı 1/200 civarı yapmaya çalışırım akşam leyin ise 1/5 bile yeterli veya daha azda yapıla bilir bana daha çok net resim lazım olduğu için böyle yapıyorum aydınlık olması 2 planda

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Sağol çok iyi oldu

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Arkadaşlar merhabalar;
Aşağıdaki videoda Nokia lumia 1020 ile karanlıkta daha doğrusu düşük ışıkta daha başarılı Fotoğraf nasıl çekerime örnekler göstermiş.İşe yarar bilgiler tabi aranızda bilenler muhakkak var ama bilmeyenler için elimde 1020 veya 1520 var ama düşük ışıkda resimler kötü çıkıyor diyenler için gelsin.
NOT:Gelecek cyan güncellemesi ile daha iyi olacak

iyi seyirler

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Çok iyi bir video 920'de bu ayarları deneyen var mı acaba işe yarıyor mu? :tşk:

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Çok iyi bir video 920'de bu ayarları deneyen var mı acaba işe yarıyor mu? :tşk:
prwiew cihazlarında bu ayarlar hepsi işe yarar tabiki aynı performansı belki alamazsınız ancak yine normale göre iyidir siz en iyisi kendiniz bir çok ayarı deneyip kurcalamanız gerekiyor

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
ayarlar çok değişiyor kimi zaman sadece normal oto ayarda çektiğinizde süper resimler çekebiliyorsunuz veya sadece gece moduna alıp çekmeniz bile yetiyor ancak en çek dikkat edilmesi gereken konu gece veya gündüz telefonu elinizden geldiği kadar sabit tutmaya çalışın gündüz bir nebze yinede akşam çok fena belli olur en ufak sarsıntılar bile buda çok normal renkler karışıyor, ben mesela deklanşör hıznı 1/200 civarı yapmaya çalışırım akşam leyin ise 1/5 bile yeterli veya daha azda yapıla bilir bana daha çok net resim lazım olduğu için böyle yapıyorum aydınlık olması 2 planda
Hocam bildiğiniz tüm bilgileri bizimle paylaşır mısınız ? :tebessüm:

Konudaki video çok yararlı olacak benim için bende fotoğraf çekmeyi seviyorum ama şu ayarları her defasında unutuyorum.Neyin nerde ne zaman yapılması gerektiğini unutup karıştırıyorum malesef

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Hocam bildiğiniz tüm bilgileri bizimle paylaşır mısınız ? :tebessüm:

Konudaki video çok yararlı olacak benim için bende fotoğraf çekmeyi seviyorum ama şu ayarları her defasında unutuyorum.Neyin nerde ne zaman yapılması gerektiğini unutup karıştırıyorum malesef
gece çekimi olarak konuşursak tripotunuz yoksa benim gibi ilk olarak çevredeki nesneleri kullarak telefonu sabitlemeye çalışın gece çekimlerinde tripot olmadığı için deklanşör hızını çok yüksek yapmayın max 1sn isoyu ise fazla arttırmadan max 400 alabilirsiniz hatta yeri geldiğinde ben parlaklığı düşürüyorum iyi net resim yakalamak için aydınlık olması tabiki önemli ancak net olmayan bir resim hiç işe yaramaz, sokak lambalarının olduğu resimlerde iso yu 100 yapın ve gece çekimlerinden yakında ışık olmamasına özen gösterin birde basamaklama yaparak 3 veya 5 tane resim çekebilirsiniz, gündüz çekimlerinde zaten güzel resim çekiyorsunuzdur sadece haraketli yerlerde 1/250 veya biraz daha aşagıya alarak net yakalamasını sağğlıya bilirsiniz aklıma başka bir şey gelmiyor şuan

• Beğen
Tepkiler: alical33, kaygisiz43 ve skynet
osmanmert94

osmanmert94

Üye
Arkadaşlar gece çekiminde ISO yu yerine göre 100 veya 200 max 400 yapın net olması için. Sonra en sağdaki ayar brightness ayarına bakarak deklanşör hızını yavaşça artırın. En sağdaki ayarı yerime göre,-1 ve +1 arasında dengeleyecek şekilde denk. Hızını ayarlayın. Böylece hem net hemde parlak resimler alırsınız. Telefonu mutlaka bir şekilde sabitleyin. ;)

• Beğen
Tepkiler: skynet
ERsin YAvuz

ERsin YAvuz

Üye
hocam peki 1520 de hangi ayarları kullanmak gerekir bu videoa göre

osmanmert94

osmanmert94

Üye
hocam peki 1520 de hangi ayarları kullanmak gerekir bu videoa göre
Hocam ortamı bilmeden bir şey söyleyemeyiz. Siz yukarıdaki yazdığım gibi yapın yani parlaklığa göre dengeleyin.Parlaklığı 0 yapmaya çalışın (en sağdaki ayar).

ERsin YAvuz

ERsin YAvuz

Üye
Hocam ortamı bilmeden bir şey söyleyemeyiz. Siz yukarıdaki yazdığım gibi yapın yani parlaklığa göre dengeleyin.Parlaklığı 0 yapmaya çalışın (en sağdaki ayar).
tamamdır denenip yaparım teşekkürler..

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Anladığım kadarı ile Nokia kamera ayar yaparken iso ve başka ayarlar olsun birini değiştirdin mi eğer bozulma varsa diğerlerinin altında kırmızı çizgi çıkıyor onlar normal olmalı herhâlde

Üst Alt