Püf Noktası Desteklenmeyen Cihazlara Redstone Yapılarını Yüklemek

Sponsorlu Bağlantılar

stockton

Üye
Ben yukledim çok basit birkaç işlem var ama anlatımlar biraz uzun versiyon olmuş o yüzden kafa karışıklığı yapabiliyor yabancısı olan için. Markette sorun çıktı sıfirladim cihazı ilginç olan hakkında kısmında telefon 950xl olarak görünüyordu şimdi tekrar 925 oldu ve yapı aynen duruyor. Market güncellemelerini yaptım şarj baya azaltıcı için bıraktım şimdi kenara teli ama baya akıcı gibi duruyordu telefon.

Kısaca madde madde nasıl yaptığınızı yazarsanız çok sevinirim. Tüm haftasonum heba oldu şu iş için :(

Aybars1979

Aybars1979

Üye
işin özü mantığı bende çok anlamadım ama goole da "vcREG_1_5_W10M" bunu bulup indirin uradaki linkler eski versiyon.
sonra "CustomPFD_0600" bunu aratıp indirin. Yalnız dikkat edin edge kullanarak indirirseniz zip dosya uzantılı indiriyor uzantıları xap olmalı.
sonra "windows phone power tools" ve "windosphone application deployment 8.1" i bulup kurmanız gerekiyor. (buralarda linkler var)
1 telefonda win 10 yüklü olmalı güncelleştirme kısmında geliştiriciler için kısmından geliştirici modunu seçin.
2 power tools ile vcreg dosyasını telefona kurun uygulamayı açıp 1. sayfada bay H nin koymuş olduğu ilk 3 resimden ortadaki olan resme bakarsanız templates olan kısmına girin 5 seçenek gelecek 1. ve 4. kutucukları işaretleyip "apply" diyorsunuz ve direk telefonu kapatın tekrar açın.
3. bu sefer wp application deployment 8.1 i çalıştırın onunlada custompfd_0600 dosyasını telefona kurun kurulumdan sonra uygulamayı çalıştırıp, buranın 2. sayfasında Rock ve Roll arkadaşın custompfd uygulamasını çalıştırın dedikten sonraki anlatımı sonuna kadar aynen yapın.

Not: illaki geçecekseniz kullandığınız tüm uygulamaları yükleyin telefona ve tüm güncellemeleri yapın market uygulaması sorunlu resmen çalışmıyor şuan. zaten mevcut sürümden bir farkıda yok bir sonraki sürümü bekleyin bence.
üşenmesem geri döneceğim. 1. nesil cihazların devri bitmiş bence iş değil yüklemek bir sürü angarya ile uğraşırsınız. Market iflas etmiş durumda çoğu uygulamada çalışmıyor şuan.

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll, ErturkSahin ve stockton
Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
Arkadaşlar bişey sorucam bende ilk redstone yapısı geldi yükledim sorunsuz bir şekilde ama ikinci redstone yapısını görmüyor 14291.1001 yapıdayım şu anda .

Aybars1979

Aybars1979

Üye
2. yapının numarası kaç ki?

Aybars1979

Aybars1979

Üye
ben dün yüklediğimde 14295.1003 tü ama başıma bela oldu kaldırdım. ilk yapıdan sonra cihaza sıfırlama yaptınız mı?

Aybars1979

Aybars1979

Üye
öncelikle insiderdan tüm seçenkleri yani fast, slow ve diğer yeni gelenler arasında geçiş yaparak bir deneyin güncellemeyi bulmayı. ben dün 8.1 den sadece slowla w10 a geçebildim.
olmazsa dün bir yabancı sitede 1. yapıyı yükleyebilmek için yapılan root işlemleri 2. yapıyı yüklemek için yetersiz kaldığı yazıyordu. örneğin 1. yapıyı custompfd ile sadece cihazın üreticisinin Nokia dan Micosoft diye değiştirip yükleyenler olmuş ama 2. yapıda bu tek değişiklik yetersiz kaldığından bahsetmişler. tekrar yapılanların üzerinden geçmekte fayda olabilir.
benim önerim yüklemeyin herhangibir yenilik yok üstelik menüler yarı İngilizce yarı Türkçe ben bir sonrakini bile yüklemeye değecek bir yenilik gelmiyor aksi bir durumda zamanınıza yazık. görmeye değecek bir şey olsa amenna, ama yok.

• Beğen
Tepkiler: ErturkSahin

kraliletisim

Üye
Telefonum lumia 925 redstoneye geçmek isterken root tool ile win 10 a geçtim. sürüm no: 10.0.14291.1001 redstoneye bi türlü ayarlayamadım lütfen yardım ediniz...

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Oda neymiş :hmmm

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Telefonum lumia 925 redstoneye geçmek isterken root tool ile win 10 a geçtim. sürüm no: 10.0.14291.1001 redstoneye bi türlü ayarlayamadım lütfen yardım ediniz...
ne zaman geçtiniz bu yapıya bu zaten 1. restone güncellemesi.

giray38

giray38

Üye
Bugün gelen yapıyı yükleyebilen var mı? Telefon düzgün çalışıyorsa eğer geçmeyi düşünüyorum bende

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Bugün gelen yapıyı yükleyebilen var mı? Telefon düzgün çalışıyorsa eğer geçmeyi düşünüyorum bende
o güncelleme redstone için değildi, redstone sürüm numarası şu an daha yüksek o yüzden o yapıyı redstone kullananlar yükleyemedi :)

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
14322 numaralı Redstone yapısının yüklendiği pek çok desteklenmeyen cihaz sonsuz boot döngüsüne girerek kullanılmaz hale geldi. Bu yazıda sonsuz boot döngüsüne giren cihazları nasıl kurtarabileceğinize dair bir yol göstereceğiz.

Adım 1
Aşağıdaki adresten Windows Device Recovery Tool'u bilgisayarınıza kurunuz

Adım 2
Aşağıdaki adresten cihazınıza uygun ROM dosyasını indirin.

Adım 3
Masaüstünüzde "Package" adında bir dosya oluşturun ve indirdiğiniz ROM dosyalarını bunun içerisine atın.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Adım 4
Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın.
Komut satırını yönetici olarak çalıştırın

64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız;
Kod:
cd "%ProgramFiles(x86)%\Microsoft Care Suite\Windows Device Recovery Tool"
32 bit ise;
Kod:
cd "%ProgramFiles%\Microsoft Care Suite\Windows Device Recovery Tool"
Yukarıdaki kod kısmını kopyalayıp komut satırına yapıştırın ve "enter" tuşuna basın.

Daha sonra aşağıdaki kısmı kopyalayın ve gerekli yerdeki değişikliği yapın (x.vpl kısmında bulunan x bölümünü masaüstüne atmış olduğunuz rom dosyasındaki .vpl uzantının adı ile değiştireceksiniz) ve "enter" tuşuna basın;
Kod:
thor2 -mode vpl -vplfile "%HomePath%\Desktop\Package\x.vpl"
Örneğin;

Yukarıdaki işlemden sonra telefonunuzun ekranı güzel mi güzel kırmızı mı kırmızı ( :kıskıs: ) rom yükleme ekranına geçmeli.
Rom yükleme aşaması bittikten sonra telefonunuzun ekranı yeşil "NOKIA" yazılı bir ekranda kalacak bu noktada komut satırına;

Kod:
thor2 -mode rnd -bootnormalmode

Yazıp "enter" tuşuna basarak telefonun yeniden başlamasını ve normal şekilde açılmasını sağlıyoruz.

Umarım basit ve açıklayıcı olmuştur, telefonu uçan herkese kolay gelsin.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Miroğlu.80, yasirtaha, Rock Ve Roll ve 1 kişi daha
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Lumia 1520 desteklenen modellerden biriydi. Telefon şarj olmuyor işin kötüsü.
Acaba şarjı yokken bu işlemi yapsak yükler mi?

SLH.55

SLH.55

Üye
Bir önceki yapı kurulu, Bu yapıya bulaşmayayım mı ? 8-)

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Bir önceki yapı kurulu, Bu yapıya bulaşmayayım mı ? 8-)
eğer bu konudaki yöntemlerden biri ile yüklediyseniz önceki yapıyı, 14322 sürümünü yüklemeyin yüklerseniz telefon reset manyağı olur

• Beğen
Tepkiler: SLH.55
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
yukardaki yontemle telefon canlandı. şimdi 8.1 den başlayarak sırayla devam edeceğim. çok çalışmam lazım çok :)

SLH.55

SLH.55

Üye
eğer bu konudaki yöntemlerden biri ile yüklediyseniz önceki yapıyı, 14322 sürümünü yüklemeyin yüklerseniz telefon reset manyağı olur
Ben
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
bu video ile 735 romunu kurdum, Aynı yöntemle tekrar kursam sorun olur mu sizce ?

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Desteklenmeyen cihazlarla ilgili bir sorun var şu anda. Cihazlara başka rom kurulduğunda direk boot döngüsüne giriyor. Bu yapıyı en azından şu an için yüklemek/yüklemeye çalışmak pek doğru bir karar değil.

• Beğen
Tepkiler: hakikidaredevil ve SLH.55

Üst Alt