Püf Noktası Desteklenmeyen Cihazlara Redstone Yapılarını Yüklemek

Sponsorlu Bağlantılar

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Hünkarım senin daha önce verdiğin yöntemi deniycem bende ama application deployment için diye link vermişsin . Onu nasıl kullanıcam :)
O program Windows Phone 8 SDK Lite, bilgisayarınıza kurduktan sonra application deployment programını açarak telefonunuza ilgili dosyaları telefonunuza yükleyeceksiniz :spr

stockton

Üye
Herhangi bir değişiklik yapmadığınız takdirde verilen her yapıyı yükleyebilirsiniz.

----

Ek olarak daha önce forumda paylaşmıştık

Duyuru - Windows 10 Mobile IP Yayınlandı (24. Yapı-10.0.14291.1001)[17/03/2016]

Peki diyelim bu şekilde yükledik ve kullanıyoruz, belli bir yapının sonrasında telefon artık kaldırmazsa şu anki insider'ın son haline geri dönebilir miyiz? Yoksa bizim telefonlar için insider kapatılmış olursa 8.1'e mi dönmek zorunda kalırız?

Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
O program Windows Phone 8 SDK Lite, bilgisayarınıza kurduktan sonra application deployment programını açarak telefonunuza ilgili dosyaları telefonunuza yükleyeceksiniz :spr

Pc'ye kuruluyo şu an . 920 de performans nasıl peki ? 1020 'de sıkıntı çıkarmaz diye tahmin ediyorum :)

Edit : Neyi yanlış yapıyorum ?

Son düzenleme:
Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Peki diyelim bu şekilde yükledik ve kullanıyoruz, belli bir yapının sonrasında telefon artık kaldırmazsa şu anki insider'ın son haline geri dönebilir miyiz? Yoksa bizim telefonlar için insider kapatılmış olursa 8.1'e mi dönmek zorunda kalırız?
Geri dönebilirsiniz ancak bu geri dönüş işlemi doğrudan 8.1 e olacak. Ayrıca 10586 numaralı yapıya tekrar yüklemeniz de bir sorun çıkmayacaktır.

Pc'ye kuruluyo şu an . 920 de performans nasıl peki ? 1020 'de sıkıntı çıkarmaz diye tahmin ediyorum :)

Edit : Neyi yanlış yapıyorum ?

Cihazınızın ayarlar bölümünden "dışarıdan uygulama yükleme" kısmını kapatıp bilgisayar üzerinden tekrar aktif etmeyi bir deneyin.

Ek olarak sadece CustomPFD uygulamasını yükleyerek çok daha basit bir şekilde işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

CustomPFD uygulamasını yükledikten sonra uygulama içerisinde

Registry Tree>HKLM>System>Platform>DeviceTargetinInfo kısmından "PhoneManufacturer" ve "PhoneManufacturerModelName" kısımlarını önceki anlatımda olduğu gibi değiştirmeniz yeterli.

mami_61_29

mami_61_29

Üye
arkadaşlar redstone yapılarını yuklemek istiyorum ne olur yardım etseniz ne yapmam gerekiyor adım adım anlatan bi konu yok mu bi yardımcı olun l820
arkadaşlar yardım bekliyorum.telefona xap uzantılı root toolu kuramıyorum

Son düzenleme:
Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Microsoftun 'biz güncelleme vermiyoruz arkadaş, kendi başınızın çaresine bakın' dediği cihazlara redstone yapılarını yüklemenin yolunu anlatıyorum;

1) Developer Unlock
Püf Noktası - Windows Phone İçin Bedava Unlock Ve 1 GB Ram Sınırı Olan Oyunları Yüklemek

(custompfd uygulamasını yükleyebilmek için)

2) Interop Unlock
Püf Noktası - Windows 10 Mobile Tweakler

(custompfd uygulamasını yükledikten sonraki her şey için :) )

Öncelikle bu iki konudaki unlock yöntemlerinden faydalanmamız gerekiyor.

Bunları uyguladığınızı varsayarak devam ediyorum.

ilk yapmamız gereken Application deployment uygulaması (2. konuda linki var) ile bilgisayarınızdan telefona uygulamasını yüklemek, yükledikten sonra uygulamayı açıyoruz.

HKLM\SYSTEM\Platform\DeviceTargettingInfo\ kısmına girip;

PhoneManufacturer kısmındaki Nokia yazısını MicrosoftMDG olarak değiştiriyoruz ve write butonuna basıyoruz.

PhoneManufacturerModelName kısmına girip;
Cihaz tek sim kartlı ise: RM-1085_11302
Cihaz çift sim kartlı ise:RM-1116_11258
olarak değiştirip yine write butonuna basıyoruz.

Phone Model Name: Lumia 950 XL olarak değiştirip write butonuna basıyoruz.

Phone HardwareVariant;
Cihaz tek sim kartlı ise: RM-1085
Cihaz çift sim kartlı ise: RM-1116
olarak değiştirip write butonuna basıyoruz

daha sonra yapmamız gerekenler klasik. Insider uygulamasına girip fast ring seçiyoruz ve güncellemeleri kontrol ediyoruz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ErturkSahin, ceza87 ve BLasTeaR
efeler12

efeler12

Üye
Önceden paylaşılan root tool uygulamasıyla yükledim ben bu uygulamada sorun çıkıyorsa onu deneyebilirsiniz

Xsodia

Xsodia

Üye
Ben herşeyi anladımda bu günceleme cihaza aşırı yük bindirmiyomu yani mesela lumia 920 ye lumia 950 romu yüklemek saçma geliyor sonuçta donanım farklı en önemlisi işlemci farklı daha düşük donanımlı mesela 830 veya 640 gibi bir cihazın rm kodu girilse daha iyi olmazmı ? neden lumia 950

bilalbilik

bilalbilik

Üye
Redstone yapılarını telefonuma yüklemek istiyorum ama geri dönüş yapmak istersem nasıl yapacağım? Örneğin kurtarma aracı telefonumu orijinal halini mi görüyor yoksa hack li halini mi ?

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Redstone yapılarını telefonuma yüklemek istiyorum ama geri dönüş yapmak istersem nasıl yapacağım? Örneğin kurtarma aracı telefonumu orijinal halini mi görüyor yoksa hack li halini mi ?
Cihazınız üzerinde yaptığınız tüm değişiklikleri geri aldığınız (orijinal haline çevirdiğiniz) takdirde Windows Device Recovery Tool aracı ile Windows Phone 8.1'e geri dönebilirsiniz.

stockton

Üye
Daha en başta recovery tool'la 8.1'e dönmeye çalışırken takıldım! Bir türlü telefonu bulmuyor program, nasıl çözeceğim bilen var mı?

Xsodia

Xsodia

Üye
Telefonu kapat pc ye usb kabloyu tak sonra kapalı haldeki tele tak ekran gelir gelmez ses kısma ve kilit tuşuna birlikte bas tiresin titreme ile görmesi lazım

stockton

Üye
Teşekkürler ama sanırım yine bir şeyi yanlış yapıyorum! WRT'den yükleyince Denim'i değil, Cyan'ı yüklüyor, üzerine bir update geliyor onu da yapıyorum ama hala Cyan ve yeniden güncelleme kontrolü yaptığımda telefonunuz güncel diyor. Insider'ı yükleyip w10'a geçmeye çalışıyorum bu sefer yine güncel diyor. Kafayı yedirtti gece gece!

(Burada mağaza güncellemelerini, özellikle extras+info'yu kesinlikle güncellemeyin diyorlar, o yüzden güncellemiyorum, acaba bu yüzden mi geçemiyorum w10'a?)

Xsodia

Xsodia

Üye
Nie güncellemiyorsun onu güncellemezsen tabi yazmaz denim çünkü tel yazılımı 359 extra info yazılım daha alt versiyon bu arada tel güncelleme yok diyorsa takılma
Birde telefon sıfırlandıktan sonra ben senin güncellemesini görmerrn insider dan win 10 geçmeye çalışırdım sorun suz yükledim

Aybars1979

Aybars1979

Üye
benim kafam karıştı verilen linklerdeki uygulamalar birbirinden farklı versiyon. şu işlemi adım adım birisi farklı yolları anlatabilir mi. her anlatımda nüans farkları var telefon resmen çorba oldu. dün gece 3 e kadar uğraştım beceremedim bir türlü.

• Beğen
Tepkiler: stockton

stockton

Üye
Nie güncellemiyorsun onu güncellemezsen tabi yazmaz denim çünkü tel yazılımı 359 extra info yazılım daha alt versiyon bu arada tel güncelleme yok diyorsa takılma
Birde telefon sıfırlandıktan sonra ben senin güncellemesini görmerrn insider dan win 10 geçmeye çalışırdım sorun suz yükledim

reddit'teki anlatımda kesinlikle mağaza güncellemelerini, özellikle de extra+info'yu güncellemeyin yazmış.

Benim de kafam karıştı, herkes farklı bir yolla anlatıyor.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Wprt ile 8.1 cyan sürümüne geçiyor telefon. Ekstralar + Hakkında uygulaması güncellenince Denim sürümüne geçiyor. O zaman insiderle güncelleme kontrolü yapın wm10 için.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Ben yukledim çok basit birkaç işlem var ama anlatımlar biraz uzun versiyon olmuş o yüzden kafa karışıklığı yapabiliyor yabancısı olan için. Markette sorun çıktı sıfirladim cihazı ilginç olan hakkında kısmında telefon 950xl olarak görünüyordu şimdi tekrar 925 oldu ve yapı aynen duruyor. Market güncellemelerini yaptım şarj baya azaltıcı için bıraktım şimdi kenara teli ama baya akıcı gibi duruyordu telefon.

Xsodia

Xsodia

Üye
Önceki yapı ile gözle görülür bir fark var mı acaba

Üst Alt