Galaxy Ace 2 i8160 CyanogenMod12!-12.1!Lollipop5.0.2-5.1

Sponsorlu Bağlantılar

sir mordred

sir mordred

Üye
Abi bu linux kernelin ne yararı olur?
Bide nova verdiği zaman bu 5.0.2 nin üstüne wipe data cache yapip direk yapsak olur mu yoksa dalvik falan yapmaya gerek varmı? :D

linux androidin çekirdeğidir ve userspace(yani kullanıcı arayüzü ile) donanım(hardware) arasındaki bağlantıları kotnrol eder
mesela kernel üzerinden işlemcinize daha fazla voltaj verererek çalışma saat frekansını artırabilirsiniz(namıdiğer overclock oc)
veya lcd panele giden voltajı düşürerek şarjınızın ekran açıkken daha fazla gitmesini sağlayabilirisiniz
yani rom(işletim sistemi) ile donanım arasındaki bağlantıyı sağlayan kerneldir.
kernel versiyonunun yüksek olması her açıdan iyidir çünkü bu şu anlama gelir tüm driver'lar yani sürücüler daha günceldir ve bu güncel sürücülerde daha fazla performans verirler(mesela gpu sürücüleri
şuanlık android cihazlar için en yüksek kernele sahip telefon yeni çıkan nexus 6'dır(3.10 kernele sahip)
diğer cihazlarsa 3.0 veya 3.4 kerneli kullanıyorlar)

• Beğen
Tepkiler: ortak42 ve The Shadow

The Shadow

The Shadow

Üye
o host_os kardeşim yani romun yapıldığı makinenin(yani geliştiricinin bilgisayarının) linux versiyonunun çekirdek sürümüdür.Görüldüğü üzere ubuntu 14.04 trusty tahr kullanıyorlar mesela bendede kurulu şuan ubuntu ve çekirdek versiyonu 3.14.29.
cihazınızın kernel versiyonlarına şurdan bakabilirsiniz
3.0.101 gösteriyor
Bende diyorum bizim geliştiriciler 3.2.x kernellerde geziyor bu adamlar stock kerneli nasıl 3.10 yapacak diyorum :D Söylediğin iyi oldu :)
linux androidin çekirdeğidir ve userspace(yani kullanıcı arayüzü ile) donanım(hardware) arasındaki bağlantıları kotnrol eder
mesela kernel üzerinden işlemcinize daha fazla voltaj verererek çalışma saat frekansını artırabilirsiniz(namıdiğer overclock oc)
veya lcd panele giden voltajı düşürerek şarjınızın ekran açıkken daha fazla gitmesini sağlayabilirisiniz
yani rom(işletim sistemi) ile donanım arasındaki bağlantıyı sağlayan kerneldir.
kernel versiyonunun yüksek olması her açıdan iyidir çünkü bu şu anlama gelir tüm driver'lar yani sürücüler daha günceldir ve bu güncel sürücülerde daha fazla performans verirler(mesela gpu sürücüleri
şuanlık android cihazlar için en yüksek kernele sahip telefon yeni çıkan nexus 6'dır(3.10 kernele sahip)
diğer cihazlarsa 3.0 veya 3.4 kerneli kullanıyorlar)
Yalnız benim bildiğim bi hata varsa yüksek kernel versiyonunda daha zor düzeltiliyor diye biliyorum yanlış mı ?

• Beğen
Tepkiler: ortak42 ve sir mordred
sir mordred

sir mordred

Üye
Bende diyorum bizim geliştiriciler 3.2.x kernellerde geziyor bu adamlar stock kerneli nasıl 3.10 yapacak diyorum :D Söylediğin iyi oldu :)

Yalnız benim bildiğim bi hata varsa yüksek kernel versiyonunda daha zor düzeltiliyor diye biliyorum yanlış mı ?

şöyleki yüksek kernel verisyonları mesela 3.4 daha gelişmiş özelliklere sahip ve daha optimize edilmiş. ama hata varsa çözmeside diğer kernel versiyonları kadar zor(herhangi bir fark olduğunu düşünmüyorum)
fakat mesela cihaza 3.4 kernel portlandığında birçok hata zaten çözülmüş olarak geliyor
şu adresten görebilirsiniz
linux kernelinin temeli hergün geliştiriliyor(hatalar çözülüyor... optimizasyonlar yapılıyor...)
daha sonra belirli bir dereceye gelince yeni kernel versiyonu linux foundation tarafından(bir kuruluş) halka açık olarak paylaşılıyor

• Beğen
Tepkiler: The Shadow ve ortak42
ortak42

ortak42

Üye
If somebody have unneeded Ace II and can sell it to me on low price to support development, please, contact me.
ARKADASLAR NOVAFUSİON 40 DK ÖNCR YAYIMLADI BUNU NE DEMEK?

sir mordred

sir mordred

Üye
daha sonra şirketler(samsung.motorola) bu kerneli alıyorlar ve cihaza özgü sürücüleri entegre ediyorlar(sensor sürücülerini falan) ve cihazın içinde(stock rom'un içinde geliyor)
If somebody have unneeded Ace II and can sell it to me on low price to support development, please, contact me.
ARKADASLAR NOVAFUSİON 40 DK ÖNCR YAYIMLADI BUNU NE DEMEK?

eğer birisinin kullanmadığı ace 2'si varsa yada bana ucuz bir fiyattan satacaksa lütfen irtibata geçsin

• Beğen
Tepkiler: ortak42
The Shadow

The Shadow

Üye
şöyleki yüksek kernel verisyonları mesela 3.4 daha gelişmiş özelliklere sahip ve daha optimize edilmiş. ama hata varsa çözmeside diğer kernel versiyonları kadar zor(herhangi bir fark olduğunu düşünmüyorum)
fakat mesela cihaza 3.4 kernel portlandığında birçok hata zaten çözülmüş olarak geliyor
şu adresten görebilirsiniz
linux kernelinin temeli hergün geliştiriliyor(hatalar çözülüyor... optimizasyonlar yapılıyor...)
daha sonra belirli bir dereceye gelince yeni kernel versiyonu linux foundation tarafından(bir kuruluş) halka açık olarak paylaşılıyor
Teşekkürler, şimdi anladım :)

ortak42

ortak42

Üye
daha sonra şirketler(samsung.motorola) bu kerneli alıyorlar ve cihaza özgü sürücüleri entegre ediyorlar(sensor sürücülerini falan) ve cihazın içinde(stock rom'un içinde geliyor)

eğer birisinin kullanmadığı ace 2'si varsa yada bana ucuz bir fiyattan satacaksa lütfen irtibata geçsin
Tesekkürler :) deneme tahtası yapacak heralde :D

zencibitc

zencibitc

Üye
Bizim siniftakiler benim telde lolipipu gorunce 350 tl ye sat diyolar :))))

• Beğen
Tepkiler: ortak42
omerboz54

omerboz54

Üye
Satamazsın okadara o teli sıfırı 550 tl

zencibitc

zencibitc

Üye
Kardesim arkadas veriyo iste :) ama satmam bunu

omerboz54

omerboz54

Üye
Bu fiyatı veriyosa sat bence böyle fiyat bulamazsın

vaterfa

vaterfa

Üye
sat s2 al :)

zencibitc

zencibitc

Üye
ben bu fiyata başka zamanda bulurum eskiden bu telefonda asphalta tıkladığımda telefonun kapandığını görüp gülüyolardı şimdi ağır oynları çoğu bugsuz açılınca nasıl yaptın vs vs üşüştüler tele :D

• Beğen
Tepkiler: The Shadow
ortak42

ortak42

Üye
Bu telefona verilen destek s2 ye verilmiyor bildiğim kadarı ile..arkadaşın dediği gibi nfs mw,gta sa açtın mı millet bi śasırıyor ;) arkadaşta trend var o bile rom istemeye başladı ama trende fazla destek yok :) benden istiyorlar el atmıyorum 2 gün sonra bişey olsa bana patlayacak gerek yok :D

• Beğen
Tepkiler: ByBlaCk4
The Shadow

The Shadow

Üye
Bu telefona verilen destek s2 ye verilmiyor bildiğim kadarı ile..arkadaşın dediği gibi nfs mw,gta sa açtın mı millet bi śasırıyor ;) arkadaşta trend var o bile rom istemeye başladı ama trende fazla destek yok :) benden istiyorlar el atmıyorum 2 gün sonra bişey olsa bana patlayacak gerek yok :D
S2 nin donanımı da rom desteği de daha iyi. Ama nedense benim ace 2 ye bi sempatim var :D Arkadaşta benim gibi düşünüyor olabilir belki :)

• Beğen
Tepkiler: ByBlaCk4 ve ortak42
omerboz54

omerboz54

Üye
Yeni rom bende habire kapanıp açılıyo nedenine

ortak42

ortak42

Üye
Yeni rom bende habire kapanıp açılıyo nedenine
Bende olmuyorda uygulamalardan falan atıyor ve bazen arama durduruldu diyor konusma yaparken..
ace 2/s advance are almost the same, uses almost same sources, so I need Ace II to work on both
Ne demek :D google ceviri yamuk yumuk ediyo :)

vaterfa

vaterfa

Üye
ace 2 ve s nerdeyse ayni, ikisi ayni kaynaklar kullaniyor, bu yuzdrn calismak icin ikisinede ihtiyacim var

• Beğen
Tepkiler: omerboz54 ve ortak42
zencibitc

zencibitc

Üye
Aynen ace2 ye muthis bi sempatim var
Ulan heycandan bu saatte kalktim novafusiondan haber yok:agla2:

• Beğen
Tepkiler: The Shadow ve vaterfa
vaterfa

vaterfa

Üye