Cyanogenmod 9 final'de Asphalt 8 Oynama Keyfi

Sponsorlu Bağlantılar

ekrembos123

Üye
    Konu Sahibi
Cyanogenmod 9 final'de Asphalt 8 Oynama Keyfi
Öncelikle Herkeze Merhaba...
Beyler şimdi önceden verdigim linkleri vericem ugraşmayın ve yavaş yavaş açıklicam herşeyi merak etmeyin.

Rom Link=
Bu link'den En ustte Olan Cyanogenmod 9 Final Sürümünü indirin ve en alttan ics Gapps Dosyasınıda indirin
Şimdi kernel linkini vericem tekrar tekrar gerek yok diyebilirisiniz bi konu altında toplamak daha iyi olucak diye düşünüyorum.

Kernel Link=
burda da en ustte olan Cyanogenmod 9 u indiriyoruz.Ve bunları Flashlıyoruz.
Kurdukdan Sonra Google idnizi Falan girdikden sonra Seeder i Sitede den indirin google play
e girmeniz gerek program onay bekliyorlar ordan o yüzden önce giriş yapmanız gerek zaten siz büyük ihyimalle biliyosunuzdur.ben yineden ek bilgi olarak yazmak istedim.

Daha sonra Seeder i indiriyoruz.Linkide altta vericem size. yine ugraşmamanız icin.:)
Seeder Link=
Seeder Ayarlar en altta start autorun u işaretle
Sonra Altta 3 seçenekten moderate'yi secin ayarları bu kadar.

Beyler kapalı işareti siz düzeltin ben yanlışlıkla dokunmsuum sanırım duzelttim gordukden sonra

ROEHSOFT RAM Expander Link= bu link den indirin kurun sonra şu ayarları yapun
Autorun işaretle
notifu işaret kaldır
bad kerels işaretle Bu programda bu kadar.
Bişi daha var ben dahili sd cartı ram olarak kullanıyorum büyük bi kısmıdın 1200 mb harici kartıda dahili olarak kullanuyorum bu şekilde dahili bellek de kullanmış oluyoruz.
Nasil degistirdigimi soran arkadaslar oldu o yüzden resimli olarak anlaticam

Burda dahli deplamaya giriyoruz.

Burda menü acma tuşununa basiyoruz yani dokumatik tuşlardan soldakine basicaz ve depolama yapilandirmasina basicaz

Burdada dahili hafizayi kullan'i işaretliyoruz ve yeniden başlattikdan sonra işlemimiz gerceklesmiş olacaktir.

Bu Programıda Oneriyorum Rom Manager ram silmede guzel ver hafif bi program.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Video yukarda koydum farklı konu falan diyen olmasın diye benim yaptıgım + bişi yok inanın böyle telefonum. Sırrım varsa RoehSoft un yaptıgı programdır adama helal olsun hayali bellek yapıyor ram gibi bişi yani tabi bu gorunmez programda gorunuyorda kendi programında yani. Ama hakkındadan falan bakarsanız goremessiniz Söylemesi ek bilgi olarak.

Performance Ayarlarını direk resim olarak atıcam size daha kolay olucak.
Performance Ayarları;

Kardeşlerim olay bu Dahada soylicek bişi kalmadı diye düşünüyorum eksik bişi yaptıysam soylersiniz düzenleriz eklerim ben.,
Flashlamayı anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum pek vaktimde yok açıkcası onuda anlatırsam zate konu epey bi uziyacak gibi gorunuyor.Sizler zaten biliyorsunuz artık boyle şeyleri.Bide bu uyarıyı yapmam gerek sonra sıkıntı olmasın prosödürler bilirsiniz.

UYARI!!! Burda yapacaklarınız Ben Veya MaXiCeP'in sorumluluğu altında değildir.
Kanynak

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: en-sel ve noss_bar

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
:tşk:

cadde19

cadde19

Üye
Hocam şarj performansı nasıl gidiyor g Wonder a göre

Son düzenleme:
themotto

themotto

Üye
Kardeş valla helal olsun oynuyorum dedin oynadın :)
ama şu var telefon için çok sağlıklı olmayabilir bu uygulama. Yani elbette açıyor ağır oyunları ve hiç sorun çıkarmıyor. Ama özellikle o ram oluşturma, kullanma konusu cihazda ileriye dönük sıkıntı çıkarabilir gibi.

Bysalih41

Bysalih41

Üye
Tskler eline saglik

ekrembos123

Üye
    Konu Sahibi
sadece Alo dedigin zaman yani konustugun zaman bende 2 gün gidiyor kardeşim
ben bire performance ayarları varya ondan dolayıda birazdaha cabuk bitiyor olabilir.dogru diyosunda
ama şu var telefon için çok sağlıklı olmayabilir bu uygulama. Yani elbette açıyor ağır oyunları ve hiç sorun çıkarmıyor. Ama özellikle o ram oluşturma, kullanma konusu cihazda ileriye dönük sıkıntı çıkarabilir gibi.
Dedigin dogru olabiliri ama istiyen yapsın bişi diyemem bu konuda da bilgim yok var yada yok diyemem bilen varsa acıklamasını yapsın bu konudada bilgimiz olur.

Bysalih41

Bysalih41

Üye
Sahsi fikrim sarji bu islemin sarji cabuk bitirecegi ve islemciyi yipratacagi yonunde tabi denemek isteyen denesin guzel bi yontem

ekrembos123

Üye
    Konu Sahibi
Sahsi fikrim sarji bu islemin sarji cabuk bitirecegi ve islemciyi yipratacagi yonunde tabi denemek isteyen denesin guzel bi yontem
valla kardeşim ben bu programı bulalı 1 , 1.5 ay falan oldu ve inan telefonumda bi performans düşüklügü gormedim umarım arkadaşlarımdada hiçbi sorun olmadan kullanırlar tabi kendilerine kalmış denemek veya denememek.Tabiki boyle şeyleri soylemek gerek bilgisi olan arkadaşlar varsa gorduklerinde bizi bilgilendirirler bizim icin daha ii olur.

T.serdar

Üye
Eline sağlık ekrem kardeş çok güzel anlatmışsın herşeyi bugun telefonu yeniden kurucagım tüm ayarları yapıp oyunları değerlendircem cok tskkurler

Bysalih41

Bysalih41

Üye
Ram uygulamasi

sir mordred

sir mordred

Üye

sadece Alo dedigin zaman yani konustugun zaman bende 2 gün gidiyor kardeşim
ben bire performance ayarları varya ondan dolayıda birazdaha cabuk bitiyor olabilir.dogru diyosunda

Dedigin dogru olabiliri ama istiyen yapsın bişi diyemem bu konuda da bilgim yok var yada yok diyemem bilen varsa acıklamasını yapsın bu konudada bilgimiz olur.

Başka bir konuda dediğim gibi playstore'daki swap ram uygulamalarını asla kullanmayın bu uygulamalar yüzünden xda'da kaç kişinin telefonu hardbrick oldu bir bilseniz hatta bu sebepten xda'da özel bir uyarı konusu bile açıldı.şuana kadar uygulamayı kullananlar herhangi bir sorunla karşılaşmamış olabilirler ama bu uzun vadede karşılaşmayacakları anlamına gelmez bir gün telefonunuzu kapatırsınız ve açmak istediğinizde bir daha telefonunuz açılmayabilir(cwm ve download modda açılmaz ise servise vermekten başka bir çözüm yoktur)zaten zram kullanılmış(zram'da rami swaplar) ikincil olarak ram swap'a gerek yok hemde yukarda belirttiğim gibi aşırı tehlikeli

Bysalih41

Bysalih41

Üye
valla kardeşim ben bu programı bulalı 1 , 1.5 ay falan oldu ve inan telefonumda bi performans düşüklügü gormedim umarım arkadaşlarımdada hiçbi sorun olmadan kullanırlar tabi kendilerine kalmış denemek veya denememek.Tabiki boyle şeyleri soylemek gerek bilgisi olan arkadaşlar varsa gorduklerinde bizi bilgilendirirler bizim icin daha ii olur.
Eline saglik kardesim guzel anlatmissin

emrah166

Üye
Anlatim guzel olmus eline saglik :) bn bisey sormak istiyorum videoda oyle gordum cm9 finali yukledikten sonra hic uygulama kaldirmamissin mesela bn her yukledikten sonra movie studio ses yoneticisi vs gibi uygulamalari titanium ile kaldiririm sence bunlari kaldirmamali miyim? Bi etkisi var mi?

T.serdar

Üye
Başka bir konuda dediğim gibi playstore'daki swap ram uygulamalarını asla kullanmayın bu uygulamalar yüzünden xda'da kaç kişinin telefonu hardbrick oldu bir bilseniz hatta bu sebepten xda'da özel bir uyarı konusu bile açıldı.şuana kadar uygulamayı kullananlar herhangi bir sorunla karşılaşmamış olabilirler ama bu uzun vadede karşılaşmayacakları anlamına gelmez bir gün telefonunuzu kapatırsınız ve açmak istediğinizde bir daha telefonunuz açılmayabilir(cwm ve download modda açılmaz ise servise vermekten başka bir çözüm yoktur)zaten zram kullanılmış(zram'da rami swaplar) ikincil olarak ram swap'a gerek yok hemde yukarda belirttiğim gibi aşırı tehlikeli
Haklisin sir mordred turbo booster v3 kursam bi sakıncası olurmu yada ne gibi faydalar saglar anlatabilirmisin

ekrembos123

Üye
    Konu Sahibi
Haklisin sir mordred turbo booster v3 kursam bi sakıncası olurmu yada ne gibi faydalar saglar anlatabilirmisin
ben kaldırmadım cünkü bazen işe yarayan programları kaldırabiliyoz ama ben bu programı biliyom diyosan bişi yaramaz diye kaldır. olabilir.

ben turbo booster hiç kullanmadım kardeşim sen dene istersen bilgim yok.
Dediklerin dogrudur bu konuda bilgin oldugu belli ama ben bu şekil kullanıyorum suan ve bişi olursa soylerim sizede vaz geçmicem yani.

sir mordred

sir mordred

Üye

Turbobooster hurtsky'ın da kernellerine eklediği bi ram swap yöntemi dolayısıyla kullanım açısından sorun oluşturmuyor galiba. Turbobooster'ı kullanarak raminiz şiştiğinde ramdaki bazı uygulamaları yalancı ram'a aktarır yalancı ram cihazın depolama biriminde oluşturulan swap alanıdır o alan ram gibi kullanılır ama asla bir ram kadar hızlı olamayacaktır çünkü ramlarda okuma/yazma hızı 600Mb/sn ise depolama birimlerinde 50mb/sndir işte bu yüzden swap işlemi bazen telefonda durduk yere lag bile üretebilir eğer daha fazla "gerçek" ram'a sahip olmak istiyorsanız bigmem kernelleri kullanıcaksınız(daha fazla ram içeren kerneller)

• Beğen
Tepkiler: Mücteba
Mücteba

Mücteba

Üye
Turbobooster hurtsky'ın da kernellerine eklediği bi ram swap yöntemi dolayısıyla kullanım açısından sorun oluşturmuyor galiba. Turbobooster'ı kullanarak raminiz şiştiğinde ramdaki bazı uygulamaları yalancı ram'a aktarır yalancı ram cihazın depolama biriminde oluşturulan swap alanıdır o alan ram gibi kullanılır ama asla bir ram kadar hızlı olamayacaktır çünkü ramlarda okuma/yazma hızı 600Mb/sn ise depolama birimlerinde 50mb/sndir işte bu yüzden swap işlemi bazen telefonda durduk yere lag bile üretebilir eğer daha fazla "gerçek" ram'a sahip olmak istiyorsanız bigmem kernelleri kullanıcaksınız(daha fazla ram içeren kerneller)
doğru usta :oke:

T.serdar

Üye
Tesekkurler verdigin bilgiler icin usta bugun yeni roma gecicem ekrem kardesin verdigi ayarlari yapicam ama ram programi senin acklamandan sonra biraz kuskulandirdi sorunu olmaya ve oyunlar icin daha iyi performans saglayan bir flash varmi ( turbo boosterv3 ) gibi

Mücteba

Mücteba

Üye
Tesekkurler verdigin bilgiler icin usta bugun yeni roma gecicem ekrem kardesin verdigi ayarlari yapicam ama ram programi senin acklamandan sonra biraz kuskulandirdi sorunu olmaya ve oyunlar icin daha iyi performans saglayan bir flash varmi ( turbo boosterv3 ) gibi
hocam bu cumartesı scrıpt ve tweak paketı paylasıcam ıcınde ıse yarıyacak bısuru şey var :D

Üst Alt