Tavsiye Custom Rom'un Zarari Ve Yarari ?

Sponsorlu Bağlantılar

NovaTR14

NovaTR14

Üye
Hocam mount system and data yapmana gerek yok ben direk anlattığım şekilde kuruyorum çok iyi çalışıyor bide öyle deneyin.

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
Adrenaline Boost:
Adrenaline Engine:

Upload ettim Burak kardeşim bunları indir. Aynı kerneli nasıl kurduysan öyle kur. Dosyaları telefon hafızasına at. install zip>choose zip from sdcard burdan bu 2 dosyayı kur. Sonra geri gelip wipe cache partition ve advanced>wipe dalvik cache yap geri gel reboot system now yap. Telefon açılınca Android Yeni Sürüme geçiliyor diyecek endişelenicek birşey yok merak etme telefon daha da hızlanacaktır. :D
dediklerini harfi harfine uyguladım vallahi :D yaptım sanıyorum :D evet şuan android yeni sürümüne geçiriliyor uygulamalar optimize ediliyor tarzı birşey çıktı yapmışım yani o zaman :D vallahi çok sağolasın ya senide uraştırdım upload etmekle falanayrıca tavsiye veriyim bi konu aç bu adrenalin boost - engine hakkında forum'a :D rom atanlar yararlansın bence iyi olur yani hazır upload etmişssin boşa gitmesin

NovaTR14

NovaTR14

Üye
Hocam ben performans arttırmak ile ilgili bir konu açıcam yakında :) Hatta Rom bile yapabilirim ama biraz daha yeni şeyler bulup eklemek istiyorum :D

• Beğen
Tepkiler: BurakTura

tarık_07

Üye
Hocam mount system and data yapmana gerek yok ben direk anlattığım şekilde kuruyorum çok iyi çalışıyor bide öyle deneyin.
Eyvallah dediğin gibi yaptım, oldu.Başka performans yada pil için yöntem, scrip, tweaks kullanıomusun?

NovaTR14

NovaTR14

Üye
ozakin70

ozakin70

Üye
yahu ne işi varmış öyle rom atmanın yok cwm midir bişey yükle yok şunu yükle yok bunu yükle :D bu ney la
Bende oyle diyenlerdendim suan kendi romumu kendim yapiyorum ama basit seyler xda forum ve maxicep samsun android rom bolumunden yeterli bilgiyi alabilirsin;')

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
ya hersey iyi guzelde su whatsapp degisti cevap yerine ses kaydi tusunu koydular ben ona basiyorum yanlislikla ve ses cikartiyor okulda falan yanlislikla bassam kotu yani :D o yuzden boyle full bildirimleri kapatabilecegim birsey yok mu mesaj sesi ve whatsapp sesini kapaticak flan bana sadece titresim yeterde artar yani
cunku stock romda boyle bir sorun yoktu whatsappta flana yanlislikla bassam bile titriyordu sadexe

NovaTR14

NovaTR14

Üye
Hocam normalde whatsapp titriyor eğer sms sesi diyorsa mesajlaşma>menü tuşu>ayarlar>titreşim i her zaman yap telefon mesaj geldimi titrer. Titreşime al telefonu tamamdır :D

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
ya yok titresimdede olsa su gonder tusu yerine kayit tusuna basinca ses cikiyor :D mesajlarda sorun yok
Hocam normalde whatsapp titriyor eğer sms sesi diyorsa mesajlaşma>menü tuşu>ayarlar>titreşim i her zaman yap telefon mesaj geldimi titrer. Titreşime al telefonu tamamdır
yahu nedense bana oyun performansi baya kotu geldi. rami cok yiyor hatta canavar gibi yiyor yani :D oynadigim hobbit diye oyun var belki bilirsin hic efekt flan yok oyunda ama oyuna girince iyi 2 dakka sonra telefon kilitleniyor veya oyundan atiyor sanarsin asphalt 8 acmisim . acaba oyun performansini nasil arttirabilirim ?

NovaTR14

NovaTR14

Üye
ya o oyuna göre değişiyor aç bi asphalt 7 oyna o kadar çok kasmaz oyunu açarken ram i temizle bir program yardımıyla

erdi_s

erdi_s

Üye
Konuyu yeni gördüm de yazayım dedim :D custom romun iki zararı var bence.
1. Romu kurmayı ilk denemende kalbin durmuş ve nefes alamıyomussun gibi gelir :D
2. Sık sık (bayaaaa bi sık sık :D) rom degistirirsen bataryanı öldürebilirsin. Mesela benimki sisti garantiye gönderdim simdi cok iyi (aslında bu olumlu bi yan gibi bak simdi düşündüm de :D)

Olumlu yanı ise saymakla bitmez. Kısacası androidi kullanmaya basladığını anlarsın ;)

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
bunun saati takiliyor yeav :D meseka saat suan 6:33 ama ustteki bildirim ekraninda 23:03 yaziyor :(

NovaTR14

NovaTR14

Üye
Hocam o Deep Sleep moduna geçtiği için telefon kendini uykuya alıyor komple arka plan duruyo ekran açılınca tekrar çalışıyor

TeknoŞizofren

TeknoŞizofren

Üye
Arkadaslar rom.atmak istiyorum ama zarari nedir veya yarari nedir bilmiyorum bu yuzden ilk sormak istedim bazi rom konukarinin altina yazmislar iste kameranin sesi cikmiyor yoksu calismiyor bu calismiyor diye bu yuzden bende korkuyorum diyim

Galaxy Wonder telefonum
customromun zararı: garantiyi götürür cihazınız garanti dışı kalır

faydaları: cihazı hızlandırır overclock yapma seçeneği veriri ayrıca root sayesinde pek çok hack yapabilirsin oyunlarda hile sistem dosyalarını kontrol etme gibi

nsky9494

Üye
bende rom atmayı düşünüyorum daha önce hiç yapmadım. telefonum galaxy wonder. rootlu falan değil hangi romu kullanırsam daha çok verim alırım sizce.
şimdiden teşekkürler

Üst Alt