Galaxy w rom arıyorum batarya+az ram kullanımıyada ram artımı+performans ı iyi olan

Sponsorlu Bağlantılar

hasaneness

hasaneness

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy w rom arıyorum batarya+az ram kullanımıyada ram artımı+performans ı iyi olan
Galaxy w rom arıyorum batarya+az ram kullanımıyada ram artımı+performans ı iyi olan bır rom arıyorum yardımcı olursanız sevıınırım. Mumkunse deneyımlerınızıde yazarsanız ıyı olur..

NovaTR14

NovaTR14

Üye
CM9 kurarsın Hurtsky kernel kur. 353MB Ram olur ama Performansı çok iyidir. Asphalt 7 yi çok rahat oynarsın. Batarya açısından bende Touchwiz var 1 gün stock rom gibi gitmekte. Birkaç Script kur performans için Adrenaline Boost ve Adrenaline Engine kurabilirsin. Kurduktan sonra Performanstan En Düşük Frekansı yu 61 MHZ yap En Yüksek Frekans 1401 MHZ olarak kalsın İşlemci Yönetiminide SMARTASSV2 yapabilirsin. Sistem Açıldığında ayarlaya tik at. Otomatik Senkranizasyonu kapat. Build.prop a aşağıda vereceğim kodları en alta ekle. Telefon ekran kapalıyken wifi açıkken 2-2,5 saate %1 gitti. Kullanmadığın zaman veri tüketimini ve Wifi yi kapat. Whastapp filan kullanıyorsan 2G kullan çok gerektiğinde 3G yi aç. Telefon Şarj ve Bataryada çok iyi olur. Tavsiyemdir yap bunları yada hiç uğraşmam diyorsan Oneofkind in romunu yükle senin kararın.

Build.prop kodları:

wifi.supplicant_scan_interval=180
pm.sleep_mode=1
ro.telephony.call_ring.delay=0
ro.foreground_app_mem=6400
ro.visible_app_mem=8960
ro.perceptible_app_mem=3200
ro.heavy_weight_app_mem=14080
ro.secondary_server_mem=10000
ro.backup_app_mem=17920
ro.home_app_mem=3200
ro.hidden_app_mem=17920
ro.content_provider_mem=38400
ro.empty_app_mem=80000
windowsmgr.max_events_per_sec=150
media.stagefright.enable-player=true
media.stagefright.enable-meta=true
media.stagefright.enable-scan=false
media.stagefright.enable-http=true
debug.performance.tuning=1
video.accelerate.hw=1
ro.media.dec.jpeg.memcap=8000000
ro.media.enc.hprof.vid.bps=8000000
ro.media.enc.jpeg.quality=100
ro.mot.eri.losalert.delay=900
ro.lge.proximity.delay=25
mot.proximity.delay=25
ro.compcache.default=0

dediğim gibi bunları en alta ekle.

hasaneness

hasaneness

Üye
    Konu Sahibi
oncelıkle tesekkur ederım kodları ekleme kısmını anlamadım detaylı anlatırsanız sevınırım daha once sadece 3 tane hazır rom yukledım ve kurcalamadım..

NovaTR14

NovaTR14

Üye
En basit olarak şunu diyim CM9 kurulum .zip dosyasını indir. Aç winrar ile ordan system dosyasına gir orda en altta olması lazım build.prop var onu ordan masaüstüne taşı. Notepad++ varsa onla açabilirsin yada not defteri ile aç. Verdiğim kodları en alta boş yere yapıştır. Kaydet. Zip dosyasındaki build.prop u sil. Masaüstündeki dosyayı oraya sürükle bırak yardımıyla koy. Sonra telefona zip dosyasını atıp normal şekilde kurabilirsin :) .

• Beğen
Tepkiler: hasaneness
hasaneness

hasaneness

Üye
    Konu Sahibi
Cok tesekkur ederim..

-Emre

-Emre

Üye
wonderlightı bi dene istersen forumda mevcut destek de verebilirim :)

Üst Alt