Tavsiye Custom Rom'un Zarari Ve Yarari ?

Sponsorlu Bağlantılar

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
Cm9 da kullanmadım hurtsky kerneli, saun alpha 4.2.2 de kullanıorum iyi gibi.Kendin test ederek değerlendirme yapabilirsin.
Korkma devam et, nerden bakarak yükleme yapıyorsun :)
bunu buldum valla google'ye yazınca :D burdan yapıyorum dosyalar indi

attığım linkteki cm9u kurmuştum iyiydi güzeldi ama saniyede %1 şarj gidiyordu ilk dikkatimi çeken o oldu sonrada google play'e girdim indiremiyorum hiç birşey. iniyor yazıyor ama ne inen var ne başka birşey bu yüzden kendi stock rom'a geri döndüm valla :/

tarık_07

Üye

Bu linkteki cm9 final sürümünü yükledin değilmi, çok fazla gitmez aslında en iyi için kullanılan romdur bu sürüm.Üzerinede xda da verilen stock kernelin cm9 için son sürümünü kurduğun zaman tadından yenmez.

NovaTR14

NovaTR14

Üye
Çok çabuk dönmüşsün Stock Rom a bencede çok gitmez CM9 da şarj. Hatta Stock Romdan daha iyi şarj ı diyenler bile var.

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi

Bu linkteki cm9 final sürümünü yükledin değilmi, çok fazla gitmez aslında en iyi için kullanılan romdur bu sürüm.Üzerinede xda da verilen stock kernelin cm9 için son sürümünü kurduğun zaman tadından yenmez.
Xda da verilen kernel surumunu ustune nasil yukluycem ayrica dedigim gibi google playdan hic birsey indiremiyorum
Çok çabuk dönmüşsün Stock Rom a bencede çok gitmez CM9 da şarj. Hatta Stock Romdan daha iyi şarj ı diyenler bile var.
Ya.ne biliyim birde google playden hic birsey indiremeyince iyice sinir oldum valla

NovaTR14

NovaTR14

Üye
GAPPS ı düzgün kurdunmu bide internetten de sıkıntı oluyor tekrar kurmayı dene eğer deneyeceksen söyle adreslerini düzgün vereyim. O indirdiklerin geliştiricinin verdiği olmaya bilir.

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
vallahi şuan şu linktekini kurdum kernel kurmayı bilmiyordum dedim aynı şekilde kuruluyordur herhalde onuda kurdum diye sanıyorum oda şu linkte Kernel v3.0.96 " yazan gapps ı da kurdum şuan iyi bir şekilde ilerliyor vallahi :D uygulamalarıda indirdi şükür şuanlık hiç bir sorun yok çok çok sağolun hem bana cesaret verdiğiniz hemde yardımcı olduğunuz için :)ya birşey daha diyeceğim forum'da birisi paylaşmış rom demiş ben kullanıyorum çok iyi mostwanted'ı sorunsuz kasmasız oynuyorum yazmış? hemde galaxy wonder'da ? anlamadığım şey telefonun hafıza 1.7 oyunun boyutu 2 gb fazla e zaten ram'i kadar kötü birşeyi yok wonder'ın nasıl oynamış anlamış değilim vallahi bu rom denilen şey ram'i veya hafızayı mı arttırıyor

NovaTR14

NovaTR14

Üye
CM9 daha iyidir onu kurma CM9 da şu an Mostwanted Asphalt 7 çalıştırır. Swap denen bir işlem var onu yapınca sd kartın hafızasını kullanıyorsun. Bu arada bişey değil biz her zaman burdayız :)Bide CM Performansı arttır. Samsung Stock romda çok gereksiz program var arka planda çalışıyor hepsi o yüzden Ram çok doluyor ve Performans azalıyor buda oyunun kasmasına neden oluyor.

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
CM9 daha iyidir onu kurma CM9 da şu an Mostwanted Asphalt 7 çalıştırır. Swap denen bir işlem var onu yapınca sd kartın hafızasını kullanıyorsun. Bu arada bişey değil biz her zaman burdayız :)Bide CM Performansı arttır. Samsung Stock romda çok gereksiz program var arka planda çalışıyor hepsi o yüzden Ram çok doluyor ve Performans azalıyor buda oyunun kasmasına neden oluyor.
nasıl arttırırcam performansını acaba ?

NovaTR14

NovaTR14

Üye
Adrenalin Boost ve Adrenalin Engine var onları kurmanı tavsiye ederim. Hemde Batarya performansı sağlıyor.

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
ya telefon baya kasiyordu oyunda olsun programlarda olsun tam yine stock rom'u yukliycektim ki bu islemcilerden powersave'den performance secenegine aldim ve simdi canavar gibi. bir zarari olmaz dimi ?

NovaTR14

NovaTR14

Üye
powersave demek yani işlemciyi güç tasarrufu moduna alıyo ve bu zararlı bir olay okuduğuma göre işlemciyi kısıtlıyor ve performans azalıyor. Performans da işlemciyi çok kullanıyor ve bataryayı tüketiyor onun yerine interactive moduna al interactive de gerektiği kadar işlemciyi kullanıyor işlemci ve bataryayı fazla yormuyor. Tavsitem interactive ;) (Şimdi neden bu kadar çok şey yazdın diceksin hem bunlar ne demeyesin hemde telefonun batarya ve işlemcisi zarar görmesin diye :D )

JosephLion

JosephLion

Üye
konuya yorum yapan sadece 1 xperia ray kullanıcısı var diğerlerinin hepsi galaxy w :ehe

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
powersave demek yani işlemciyi güç tasarrufu moduna alıyo ve bu zararlı bir olay okuduğuma göre işlemciyi kısıtlıyor ve performans azalıyor. Performans da işlemciyi çok kullanıyor ve bataryayı tüketiyor onun yerine interactive moduna al interactive de gerektiği kadar işlemciyi kullanıyor işlemci ve bataryayı fazla yormuyor. Tavsitem interactive ;) (Şimdi neden bu kadar çok şey yazdın diceksin hem bunlar ne demeyesin hemde telefonun batarya ve işlemcisi zarar görmesin diye :D )
cok sagol :D

NovaTR14

NovaTR14

Üye
Yönetici tarafından konu düzenlenip taşınmış :D

tarık_07

Üye
cm9 kurdu birde kernel kurdum tabi kurabildiysem ben kurdum saniyorum yani romu kurar gibi onuda kurdum ayni sekil :)
2 gun sonra :D
Telefon hakkında bölümünden, çekirdek sürümüne bakarak anlayabilirsin hangi kernelin yüklü olduğunu.Cm9 3.88 dir romu kurduğun zamanki, romda gömülü olan.Eğer yüklediysen son kerneli.3.96 lı yazan, çekirdek sürümünde yazan yazıyı görürsün.

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
Telefon hakkında bölümünden, çekirdek sürümüne bakarak anlayabilirsin hangi kernelin yüklü olduğunu.Cm9 3.88 dir romu kurduğun zamanki, romda gömülü olan.Eğer yüklediysen son kerneli.3.96 lı yazan, çekirdek sürümünde yazan yazıyı görürsün.
evvet yuklemeyi basarabilmisim :)
Adrenalin Boost ve Adrenalin Engine var onları kurmanı tavsiye ederim. Hemde Batarya performansı sağlıyor.
ya sen boost ve engine dedin ama ben sandim bunlar apk tarzi uygulama yukluycem is biticek sandim ama pek oyle degilmis sanirim ben onlari nasil yukluycem ve nerden yukluycemm yine yardim gerek :)

NovaTR14

NovaTR14

Üye
Adrenaline Boost:
Adrenaline Engine:

Upload ettim Burak kardeşim bunları indir. Aynı kerneli nasıl kurduysan öyle kur. Dosyaları telefon hafızasına at. install zip>choose zip from sdcard burdan bu 2 dosyayı kur. Sonra geri gelip wipe cache partition ve advanced>wipe dalvik cache yap geri gel reboot system now yap. Telefon açılınca Android Yeni Sürüme geçiliyor diyecek endişelenicek birşey yok merak etme telefon daha da hızlanacaktır. :D

tarık_07

Üye
Adrenaline Boost:
Adrenaline Engine:

Upload ettim Burak kardeşim bunları indir. Aynı kerneli nasıl kurduysan öyle kur. Dosyaları telefon hafızasına at. install zip>choose zip from sdcard burdan bu 2 dosyayı kur. Sonra geri gelip wipe cache partition ve advanced>wipe dalvik cache yap geri gel reboot system now yap. Telefon açılınca Android Yeni Sürüme geçiliyor diyecek endişelenicek birşey yok merak etme telefon daha da hızlanacaktır. :D
Bu dediğin 2 scrip, flashlamadan önce mount system and data yapılacak die anlatılıyor xda da.Mount yapıp, flaslayıp wipe leri yapmadan çıkıyorum xda da öyle anlatılıyo, telefon açılınca pin kodu girerken bile donuyo, sonra wipeleri yapıyorum, tekrar açıyorum düzelir die, telefonu sürüm yükseltiliyor diyor, sonra açılınca gene donuyor telefon, acaba sorun nedir? System, etc, init deki leride siliyorum yükleme yapmadan önce.Anlamadım gitti olmuyor.

Üst Alt