Custom Rom'un Zarari Ve Yarari ?

• 19 Eylül 2013
  • 9979 Okunma
  • 54 Cevap

1. Arkadaslar rom.atmak istiyorum ama zarari nedir veya yarari nedir bilmiyorum bu yuzden ilk sormak istedim bazi rom konukarinin altina yazmislar iste kameranin sesi cikmiyor yoksu calismiyor bu calismiyor diye bu yuzden bende korkuyorum diyim

Galaxy Wonder telefonum

Yazan: BurakTura
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Eylül 2013
  2. Rom atmadan önce orjinal yazılım bilgisayarının bir köşesinde dursun ki sonra benim gibi olma.Bu dediğime uyarsan başka hiçbir sorun olmaz olursa orjinal yazılımı yükle.

3. Zarari bence yok dogru yuklersen ve garanti sorun degilse yarari guzel performansli bi rom bulursan teli daha akici seri ve tam performansli kullanabilirsin

monteboy bunu beğendi.
  4. Olmaz bir zararı, adamlar bazı yerlerini ayarlayamamış, çalışmayan yerler olabilir yani.
    Yeni rom kurmadan önce eskisinin backupını alırsanız sıkıntı çekmezsiniz :)

5. Yanlış birşey yapmadığın sürece hiçbirşey olmaz. Performans artar, arayüz hızlanır falan. Zararı garantiden çıkartmasıdır telefonu başka bir zararı yoktur :D

6. e peki ben nasıl kopyalıycam orjinal rom'u şöyle bu konuları adam akıllı ince ayrıntısına kadar anlatan vede yazan bir konu var mı acaba ?

7. Kopyalama gerek yok. Garantiye tekrar döndürmekten bahsediyorsan odin ile halledebilirsin bu sorunu. Bu Videoda odin ile kurulum ayrıntısıyla var.

8. yahu ne işi varmış öyle rom atmanın yok cwm midir bişey yükle yok şunu yükle yok bunu yükle :D bu ney la

9. Hahaha dışardan bakarken zordur ama bak ben ortalama telefona 140 kere Rom yükledim :) Normalde çok kolay :D

10. cwmsi filan ilk sefer uğraşacağın şeyler sonra tak tak geçiyorsun zaten. İlk seferde zor değil aslında sadece bilmediğinden zor geliyor. :D

11. İlgili telefonun tüm rom konularını incele, ne nasıl yapılır, ne işe yarar.Ondan sonra bu rom işleri, telefonun güç tuşuna basıp, telefonu açıp kapatmak kadar kolay gelecek.Korkma ve dikkatli araştır uygula.Ben bi zararını görmedim şimdiye kadar, aksine telefonu 3 4 kat performansta kullanabiliyorum.İyi forumlar..

12. Katılıyorum tarık arkadaşa korkma dene kolay kolay birşey olmaz. Araştır biz burdayız istedğin zaman soru sor yani denemekten zarar gelmez. Çok basit yapılışı. Kurcalarsan araştırırsan birazda ingilizcen varsa xda-developers dan bakarsan acaip performanslı bir rom yapabilirsin :D

13. Aynen, istediğin zaman soru sorabilirsin, elimizden geldiği kadar yardım eder paylaşırız bilgilerimizi.

14. Cok sagolun valla arkadasciklarim bu gece koyuluyum su rom isine :D

15. Tamam hocam :D Kolay Gelsin

16. Yaklaşık 2 aydır test etmediğim rom kernel scrip kalmadı.Şarj, performans, stabilite şuan en iyisi ve hatasızı cm9 relaase sürümü üzerine 3.96 stock kernel.Sende dene bakalım sende sonuç ne çıkacak :) Hayde kolay gelsin.

17. tarık hocam stock 3.96 kernel imi tavsiye edersiniz hurtsky ın kernelinimi ?

18. looo :D cwm yaptım elim ayağım titriyor korkuyom bişiy olcak diye :D neyseki birşey olmadı şimdi ne yapmalıyım ?
    ---
    ne yapmam lazım şimdi cwm işlemini yaptım
    ---
    valla sizden cevap gelmeyince CM9 final sürümünü yüklemeye kararlandım indiriyor şuan dosyaları inşallah yapabilirim :)

19. Hacı samsungda işler nasıl bilmiyorum ama önce cm9un kernelini flashlaman gerekir.

20. Cm9 da kullanmadım hurtsky kerneli, saun alpha 4.2.2 de kullanıorum iyi gibi.Kendin test ederek değerlendirme yapabilirsin.
    ---
    Korkma devam et, nerden bakarak yükleme yapıyorsun :)

Yüklüyor...
19/09/2018 - 17:28