[ÇÖZÜLDÜ]ASRock > 775i65GV BIOS Update Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Zannediyorum bios eski o yüzden bu komutları bilgisayar açılırken F8 basıp gelen ekranda komut istemi demen gerekir. Burada ms dos kısmına geçtiğin için gereken tüm komutları bilmen gerekir yada yazıcıdan çıktı alabilirsin. Gereken eski disket onun içine zip içindekileri atıp ms dos ekranında belirtilen komutları yazarak bu işlemi yapabilirsin. Tavsiyem yapmaman yönünde.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 2526643

PALA.

PALA.

Üye
Bilgisayara usb tak. Bunu indir
Ayarları aşağıdaki gibi yap belleği önyüklemeye hazır hale getir.

Sonra siteden indirdiğin .zip içindekileri usb ana dizine at.
Sistemi format atar gibi başlat. (Karşına ne çıkar bilmiyorum mesela Örneğin; TAB tuşuna felan bas.)

AsrUBios.exe
komutunu yazıp enter yapacaksın hepsi bu.

Örnek; C:\>AsrUBios.exe yaz ve enter.
Örnek; A:\>AsrUBios.exe yaz ve enter.

PALA.

PALA.

Üye
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Mesut beyin dediğine katılıyorum. Eski bilgisayar zaten, kurmuşsun Windows 7 çalışıyor işte boşver biosu guncelleyipte ne yapacaksın? İnan bana harcadigin şu zamana değmeyecek.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Mesut beyin dediğine katılıyorum. Eski bilgisayar zaten, kurmuşsun Windows 7 çalışıyor işte boşver biosu guncelleyipte ne yapacaksın? İnan bana harcadigin şu zamana değmeyecek.
Katılıyorum.
Hali yazıdaki biosda sorun yoksa ve yeni bios sizin ihtiyacınız olan bir özelliği getirmiyorsa (anakart için yeni işlemci ve bellek desteği gibi);
bu kadar eski bir bilgisayar için update yapamaya değmez.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Katılıyorum.
Hali yazıdaki biosda sorun yoksa ve yeni bios sizin ihtiyacınız olan bir özelliği getirmiyorsa (anakart için yeni işlemci ve bellek desteği gibi);
bu kadar eski bir bilgisayar için update yapamaya değmez.
Ben cevap yazdım konunun adını değiştirdim diye hatırlıyorum rüya mı gördüm yaw :) Yoksa site güncellenirken geri falan mı alındı Biosu güncelledim sorun yok şu anda

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ciddi diyorum sinan yüksel cevap yazdı uyguladık oldu konunun adını değiştirip anlatımını yaptık . Bende mi görünmüyor yoksa harbiden rüyamda mı yaptım :O

PALA.

PALA.

Üye
Ciddi diyorum sinan yüksel cevap yazdı uyguladık oldu konunun adını değiştirip anlatımını yaptık . Bende mi görünmüyor yoksa harbiden rüyamda mı yaptım :O
Bizim çözümü adminler çok beğendi ve müzeye kaldırdı :ehe
Galiba sitedeki güncellemenin olduğu bir zamana denk geldi, yeniden yaz istersen :)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 2526643
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bizim çözümü adminler çok beğendi ve müzeye kaldırdı :ehe
Galiba sitedeki güncellemenin olduğu bir zamana denk geldi, yeniden yaz istersen :)
Site kalıcı hafızaya almadan değişiklik yapılınca son yazılan mesajlar geçmemiş anlaşılan

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt