Google Play Store Şifremi Unuttum

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Google Play Store Şifremi Unuttum
Google Play Store Şifresini Unuttum

Milyarlarca Android işletim sistemine sahip akıllı telefonda varsayılan olarak yüklü gelen en popüler uygulama mağazalarından bir tanesi olan Google Play Store bildiğiniz üzere bir Google hesabına ihtiyaç duyuyor. Yani Play Store kullanmak istediğiniz Android cihazınızda mutlaka bir Google hesabı kullanarak cihaza giriş yapmanız gerekiyor.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bazen kullanıcılar cihaz değişikliği yaparken yada uzun bir zaman o cihazdaki hesaba ihtiyaç duymadığı için Google Play Store şifresini unutabiliyor. Bildiğiniz üzere Google hesabınız ile Gmail, Google Drive veya Google Play Store gibi birçok farklı servisi ücretsiz ve kolay bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu yazımda Play Store şifremi unuttum ne yapmalıyım ? Sorusunu soranlara basit bir şekilde yanıt vereceğim.

Eğer sizde Google Play Store şifresini unuttuysanız aşağıdaki adımları takip ederek Play Store uygulamasında ve genel olarak diğer Google hizmetlerinde kullandığınız şifreyi sıfırlayarak yeniden hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle telefonunuz üzerinde mevcut bir hesaba giriş yapılmışsa Google uygulamasını açın. Daha sonrasında sağ altta yer alan "Diğer" menüsüne tıklayın. Karşınıza gelen ekran üzerinde "Google Hesabınızı Yönetin" butonuna tıklayın.

Ardından "Kişisel Bilgiler" menüsü altında yer alan "Şifre" kısmına giriş yapın. Burada yer alan Google Play Şifremi Unuttum butonuna basın. Sonrasında başka bir yöntem dene butonuna basarak sizden istenen bilgileri ekrana girin ve devam edin. Bu sayede Play Store şifrenizi sıfırlayabilir ve yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Diğer bir yöntem olarak bilgisayarınızdan Google hesabınıza giriş yaparak ( Gmail veya Google üzerinden direkt hesap bilgilerinize girerek ) şifre sıfırlama için yöntemleri tek tek deneyebilirsiniz. Bunlar hariciden ne yazık ki şifrenizi geri almak için bir yöntem bulunmamaktadır.

Ekli dosyalar

Üst Alt