Öneri Çok Çok Acil Yardım Edin!

Sponsorlu Bağlantılar

MrSlime

MrSlime

Üye
    Konu Sahibi
Çok Çok Acil Yardım Edin!
General Mobile 4G cm12.1 rom attım telefon açılmıyor herşeyi doğru cyanogen mod açılış yazısı geliyor 1 saniye falan görünüp kapanıyor telefon en fazla fasboot moda girdim tekrar recovery atmayı denedim
OKAY [ 0.767s]
booting...
FAILED (remote: bootimage: incomplete or not signed) bu hatayı veriyor recovery dosyası olarak

Ne yapıcam şimdi ben ?

kralour

kralour

Üye
Downloading moda giriyor mu telefon kardeşim ?

MrSlime

MrSlime

Üye
    Konu Sahibi
O ne oluyor hocam şu an fastboot modda Warning do not disconnect usb diyor

kralour

kralour

Üye
Valla hocam onu bilmem Downloading moda giriyorsa stock romunu kurar eskiye dönersin ;)

MrSlime

MrSlime

Üye
    Konu Sahibi
Yok yani downloading moda nasıl giriyoruz

kralour

kralour

Üye
Downloading Mode'a girmek için telefon kapalı iken Güç düğmesi (telefon açma) basın ve hemen ardından ses kısma düğmesine basın. Bu menüde giriş (Ok) güç düğmesi ile yapılmaktadır.

MrSlime

MrSlime

Üye
    Konu Sahibi
Hocam girmiyor gitti mi telefon :(

kralour

kralour

Üye
Ufak bir araştırmama göre kardeşim orjinel romu vermiyomuş telefonun şirketi forumda gördüm bunun için kampanya başlatmışlar

MrSlime

MrSlime

Üye
    Konu Sahibi
Hocam ne yapmam lazım şu an dediğim gibi açılıp kapanıyor hemen cidden bir şeyler bulmam lazım

kralour

kralour

Üye
Hocam ne yapmam lazım şu an dediğim gibi açılıp kapanıyor hemen cidden bir şeyler bulmam lazım
kardeşim bunu indir sen
--- > bunuda indir
1- Bilgisayarınıza ADB minimal tool indirin
2- Telefonunuzda Oem Kilidinin açık ve usb hata ayıklama modu açık olsun. (Ayarlar + Geliştirici Seçeneklerinden açabilirsiniz)
3- Daha sonra Telefonunuza format atın(Recovery veya Ayarlar Yedekle ve Sıfırla'dan Sifirlayin.)
Sıfırladıktan sonra telefon açılacak açıldığında ''hoşgeldiniz'' ekranında telefonu kapatın.
Ses Kısma+ Güç tuşlarıyla telefonu ''general mobile'' yazana kadar bekleyin. Sonra elinizi o tuşlardan çekin. Bu ekranda ses kısma tuşlarıyla ''reboot to bootloader'' a basın. General Mobile yazısı tekrar gelicek.
4- Daha sonra telefonunuzu bilgisayara takın.
-Ondan sonra indirdiğiniz Stock Rom u rardan çıkartın(sağ tıklayıp klasöre çıkartın),
-Rardan çıkan dosyada flash_all.bat dosyasını çalıştırın.
Bunları yaptıktan sonra cihazınız tamamen stock, rootsuz ve güncelleme almaya hazır hale gelecektir.

Not: Tek sim kartlı telefon için geçerlidir.

bozoklu_66

bozoklu_66

Üye
Servise verecen stock rom atacak ama keske bi yedek alsaymisin

MrSlime

MrSlime

Üye
    Konu Sahibi
hocam recovery mod girebilsem yapıcam dediğinizi :'/
fastboot mod giriyor en fazla

kralour

kralour

Üye
Hocam girişin olmuyorsa yapcak hiç bir şeyin yok servise göndermek zorundasın.

MrSlime

MrSlime

Üye
    Konu Sahibi
ya servis diyosunuzda şu an sanırım garanti dışı değil mi telefon

kralour

kralour

Üye
Kardeşim bu işden pek anlamam ama benim cihazım CM rom ile gitti garantiye ekran şifreli gönderdim bilerek orjinel stock rom atıp göndermişler senin telefon açılmıyor bile sanırım anlamazlar ama yinede bilemem kardeşim

MrSlime

MrSlime

Üye
    Konu Sahibi
ya açılıyor gibi gibi yani şöyle diyeyim hocam romun adı böyle yarım saliseliğine falan geliyor ekran gidiyor hemen anlarlar bence normal bi telefoncuya versem olmaz mı

kralour

kralour

Üye
Hocam normal telefoncuda ayn yollardan yükleme yapabilir başka türlü olacağını sanmam. Recovery modunada girmiyor dimi

MrSlime

MrSlime

Üye
    Konu Sahibi
Ya cm 12 recovery nasıl giriyoruz ? yani şey power+ses açmayı yapınca bişey açılıyor ama şunları diyor : Cyanogen Fast Bood Mod - Warning! Do not disconnect USB
Hocam hocam philiiz touch recovery i açmayı başardım reboot system now install zip wipe and format options backup and restore mounts and storage advanced functions recovery setting ve power options diyor neye basıyım
Dur hele hocam yapıcam sanırım sende neyi seçmem gerektiğini yaz biliyorsan lütfen
reboot to bootloader dedim sanırım bu fastboot mode recovery mod oluyor yapabilirsem yazarım

bozoklu_66

bozoklu_66

Üye
Restoreye bas yedegi geri yukle varsa

MrSlime

MrSlime

Üye
    Konu Sahibi
Hocam yaptım bişeyler kurtardım sanırım yüreğime iniyordu çünkü o kadar zengin bir ailede değilim şu an ayağım kırık çalışamıyorumda maalesef babamın parasıyla alındı telefon gitseydi çok ayıp olurdu adama senin dediklerinden yola çıkarak yaptım hocam bişeyler çok teşekkür ederim