Yardım General mobile brick

Sponsorlu Bağlantılar

zeitgeist92

zeitgeist92

Üye
    Konu Sahibi
General mobile brick
Merhaba arkadaşlar general mobile 4 telefonumun ne cvm ne de factory moduna giriş yapmıyorum telefon farklı bir rom ekranında takılı kalıyor sürekli yeniden başlıyor sp flash tool ile orijinal rom atayım diyorum telefonu bataryasız bir halde bilgisayara bağladigim zaman bir iki saniye ses geliyor sonra geri gidiyor driver yüklüyorum sözde ama durum yine aynı sp flash tool a telefonu tanıtamiyorum lütfen lütfen yardım
Tam başardım diyorum sp flash tool tanıdı cihazı tanıdı kurdum stock rom fakat bu seferde başlangıç ekranı discovery olarak değişti ama takıma devam ediyor ne olur bu işlerden gerçekten anlayan birisi olsun ya :( cvm moda ya da factory moda giremiyorum ki wipe data factory yapayım sp flashtan sadece recovery dosyasını da seçtim yine çözüm yok bu takılan haliyle garantiye göndersem acaba root fark edilir mi? yoksa bu işi telefoncular tamir edebilir mi enim yapabileceğim ne olabilir yardımcı olun lütfen
veeeeeeee başardım ALLAH'a çok şükür kardeşlerim GENERAL MOBİLE DİSCOVERY cihazım hatalı bir kaç işlem soncu mahvoldu öyle bir hal aldı ki durum işin içinden çıkamaz oldum kardeşlerim bu yazıyı telefonuna root atan telefon brick olan telefonu sürekli açılış ekranında takılı kalan cvm mod ve daha da fazlası factory mod a da giremeyen kardeşlerim için yazıyorum normalde ben telefonumu kurtardım bana ne diyip hiç bilgi paylaşımı yapmazdım diğerler bir çok insa gibi ama unutmayalım bilgi paylaştıça çoğalır... telefonum açılış ekranında takılı kalıyor cvm mod ya da factory mod a girimiyordu daha da kötüsü açılış ekranı farklı bir romun ekranıydı garantiye yollasam hemen anlarlardı cihazın rootlu olduğunu ben de herkes gibi araştırmaya koyuldum ama insanlar nedense bilgi paylaşmayı sevmiyorlar mı nedir hiç bir yerde adam akıllı bilgi bulamadım en son sp flash tool kullanarak cihaza general mobile stock rom yükledim bu sefer açılış boot logo değişti general mobile oldu fakat cvm ve factory moda giremiyordum halen bir de general mobile yazısında takılmalar da sürüyordu bir ara düşündüm böyle garantiye gödersem farkederler mi diye sonra aklıma birşey geldi sp flash tool ra recovery yazan bir kısım vardı ben sp flash tool dan cihaza stock room atarken o dikkatimi çekti linkinden GENERAL MOBİLE recovery dosyasını indirdim sp flash tool da diğer bütün tikleri kaldırarak sadece recovery de tik bırakarak bu recovery yazısına tıkladı baktm ki benden recovery adında bir dosya istiyor bir kalıp dosyası bı linkten indirdiğim kalıp dosyasını seçtim ve flashladım sonra telefonu güç ve ses açma tuşuyla açtım bir de ne göreyim cvm recovery açılmış :) hemen oradan wipe data factory wipe cash yaparak sd kartan cvm ile rom kurar gibi rom kurdum ve cihazı kurtardım... umarım işinize yarar diye gece saat 03.37 de yazıyorum bu yazıyı sizlere... unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır kardeşlerim ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN...

• Beğen
Tepkiler: KingDroid

Üst Alt