Cochineal Böceği (Kolaya Rengini Veren Böcek)

Sponsorlu Bağlantılar

HiTeChuLeaD

HiTeChuLeaD

Üye
Sagol kardes ögrendigim iyi oldu

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
2 yıldır kola falan içimiyorum..bu böcekten yapıldığını duyunca derhal bıraktım arkadaşlar..

Nillowa

Üye
teşekkürler

SucX

SucX

Üye
Cola Turkadamı öyleymiş bilmiyordum :ss
Her ne olursa olsun içiyoruz napalım :)

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
benim için problem değil içenler düşünsün :)

unrivaled

unrivaled

Üye
zararlı ama herkez içiyo

careem

careem

Üye
sloganda ne diyo coca cola hayatın tadı ;) sigaranın içkinin zararları bitti kolaya sıra geldi ha. . .:nono:

zibidi39

zibidi39

Üye
yurt dsında okullarda yasakalnır bızım ulkemızde ıse gosterı merkezınde :D

jackalx_06

jackalx_06

Üye
çok tuhaf yahu bu olay ama kolasız da olmuyorki.

ismoo

Üye
ammmmman iç gitsin et:box

kaktusdream

kaktusdream

Üye
Şimdiye dek öğrenmişsinizdir tabiiki de ben yinede söyleyeyim.. Bu haberin tamamı yalandır.. Kolaya rengini veren şey ise karameldir.. İnanmayan mantık kursun.. Kıytırık kristal kola veya bimde satılan le cola da mı bu böceği kullanıyormuş renk versin diye.. Gıdayı renklendirmek öyle zor bir şey değil sen yeterki lezzeti tuttur.. (Hee bu böcek renklendirme işinde kullanılıyor mu ?? Orası evet)

Lacoste

Lacoste

Üye
bunu biliodum zaten ama olsun yinede içiyorum :D sağlık bakanlığı onaylamış zaten çok güzeel

karizma104

Üye
kola içmek iyi bishey deil zaten

...

Davulbaz

Davulbaz

Üye
kolanın içine dogal bir çanlıdan sentezlenmiş bir katkı maddesi konması için içine bakteri ürememesi için askorbik asit konması lazım(c vitamini-sitrik asit diyede geçer)yani bu tamamen saçmalık bilginize...

--------------- Ekleme ---------------

Şimdiye dek öğrenmişsinizdir tabiiki de ben yinede söyleyeyim.. Bu haberin tamamı yalandır.. Kolaya rengini veren şey ise karameldir.. İnanmayan mantık kursun.. Kıytırık kristal kola veya bimde satılan le cola da mı bu böceği kullanıyormuş renk versin diye.. Gıdayı renklendirmek öyle zor bir şey değil sen yeterki lezzeti tuttur.. (Hee bu böcek renklendirme işinde kullanılıyor mu ?? Orası evet)

eklemeyi unutmuşum aynen kolaya renk veren madde karameldir.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Saçmalamayın böyle birşey yok :d: Bu diğer içecek şirketlerinin attığı bir iddia. Sırf kola satışları düşsün diye yapılmış şeyler...

goktugbora

Üye
meyan kökleriylede bişeler yapıyolarmış farede onla besleniyo kamyonla alıncada fareleride alıolar farenin deri felan alınıyo kanı zaten coca ya benziyofarede var yani içinde:ağlarım::ağlarım::ağlarım:

LuckyDALT0N

LuckyDALT0N

Üye
Meksikalıların ellerine sağlık :ehe

Üst Alt