Galaxy S4 Mini İ9190 CM12 Lollipop 5.0.2 (Unofficial Güncelleme 20.03.2015)

Sponsorlu Bağlantılar

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
CM12 Lollipop 5.0.2 (Unofficial Güncelleme 20.03.2015)
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Cm12 Romunu yükleyebilmek için cihazınız rootlu ve stock rom yüklü olmalı.

Yükleme Talimatı :

1) Galaxy S4 Mini( GT-i9190 ) CyanogenMod 12 5.0.1 Rom/Gaps

Rom :
Linke Tıklayın ve Açılan Sayfada En Alttaki Linkten Güncel Romu Indirin.

Gapps :
Açılan sayfada en sade paket olan Micro-Modular GApps Dosyasını Indirin yada kendinize uygun olan gaps paketini indirebilirsiniz.

Root Yetkisi Için :
Supersu-v2-44-zip

Dosyaları indirip hafıza kartınıza atın.

2) Custom Rom yükleyebilmek için cihazınız rootlu olmalı ve recovery mod yüklemelisiniz.

[ROOT] Galaxy S4 Mini I9190 - 4.4.2 Kitkat ROOT + Recovery Menü Yükleme Anlatım - MaxiCep

[ROOT] Galaxy S4 Mini I9190 - 4.2.2 ROOT + Recovery Menü Yükleme Anlatım - Maxicep

3) Recovery mod açıp wipe işlemlerini gerçekleştirin "wipe data/factory reset" - "wipe cache partition"

Recovery menü nasıl açılır :
Cihazı kapatın ses açma+home+açma/kapama tuşlarına aynı anda bir süre basarak açabilirsiniz.

4) Üstteki işlemi yaptıktan sonra Geri gelin "install zip from sdcard " seçin ve hafıza kartına girin romu seçip yükleyin tekrar geri gelin aynı şekilde gaps dosyasını seçip yükleyin ve aynı şekilde supersu zip dosyasını yükleyin.

Son Olarak "reboot system now" tıklayın ve cihazın açılmasını bekleyin.

Rom ile ilgili deneyimlerim.

Rom tamamen Türkçe
Ram kullanımı 100 mb civarı, gereksiz uygulamalar yok, batarya kullanımı iyi, wifi çekim gücü iyi, şebeke sorunsuz, radyo çalışıyor, uygulamalarda sorun yok.

Ayarlar/buttons tıklayarak Menü, seçenekler ve ses tuşlarına farklı görevler atayabilirsiniz.

Ayarlar/Statusbar tıklayarak saatin yerini değiştirebilir ve data monitör ekleyebilirsiniz. Bara çift tıklayarak tuş kilidi, bar üzerinde sağa sola kaydırarak ekran ışığı kontrolü.

CM12 Yazı Tipleri ve Değişim :

INDIR :

---------------- ---------------- ----------------

CM12 Temaları :

Cm12 Temaları 10 adet - MaxiCep

Ekran görüntüsü Nasıl Alınır :
Ses kısma + Güç tuşuna basılı tutun

Bootanimation nasıl değiştirilir :

Romun açılış animasyonunu değiştirmek için linkteki konuya bakabilirsiniz

S4 mini Bootanimations - MaxiCep

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Poxtean, Reşwan, hajkhanx33 ve 1 kişi daha

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
kullanan varmı varmı pil performans ve sıkıntıları varmı

reflex

reflex

Üye
Bende bu gün güncelledim güzelleşmeye başladı uygulamalar material olmaya başladı beyendim.
Konu içinde :tşk:

• Beğen
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi

Su anki pil durumu

Konuda bilgilendirme yaptım okudunuzmu?
Bende bu gün güncelledim güzelleşmeye başladı uygulamalar material olmaya başladı beyendim.
Konu içinde :tşk:

:rica: Eski cm11 hiç hoşuma gitmiyordu bu çok güzel olmuş :)

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: reflex
hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
kardeşim teli yeni aldım dedıklerını sırasıyla yapıorum şuan rom ınıyor 920 den sonra ilaç gibi geldi haketen tek romarda sevmedğim şeyler stocktakı gibi sıkıntısız olmaması sım gorme kişiler olsun kamera ters çekıor muhabbetleri felan
oyle bi bolum yok bende "install zip from sdcard "
cyanogenmod yazısı çıktı bir ok etrafında donuyor 5 6 dk dir napmalıyım
tmm dır eline sağlık umarım şeffaf bar değişiyordur gorsel pek iyi deılmiş

• Beğen
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim teli yeni aldım dedıklerını sırasıyla yapıorum şuan rom ınıyor 920 den sonra ilaç gibi geldi haketen tek romarda sevmedğim şeyler stocktakı gibi sıkıntısız olmaması sım gorme kişiler olsun kamera ters çekıor muhabbetleri felan
oyle bi bolum yok bende "install zip from sdcard "
cyanogenmod yazısı çıktı bir ok etrafında donuyor 5 6 dk dir napmalıyım
tmm dır eline sağlık umarım şeffaf bar değişiyordur gorsel pek iyi deılmiş

Gorsel iyi degil derken neresini begenmediniz?

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
abi launcher olarak dedim ikonlar buyuk geldi ust bar uğraştırıcı olmuş biraz ama alıştım ve baya seri s4 minidenmi yoksa romdanmı anlamadım ama çok guzel hakikaten ve xposed yukleyemedım ve tel rotluyd bunu yukleyınce rot gıttı rot gerektiren şeyler yapamıorum 5.0 nasıl rotlanır bulamadımda xposed içinde yardımcı olursan sevnirim
ayrıca mui diye bi rom var onuda denemk istiyorum fakat cm 12 yukluyken direk recovyrden yukluyebılıormuyum yoksa başka şeylermı yapmam lazım konuya eklersen iyi olur

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
abi launcher olarak dedim ikonlar buyuk geldi ust bar uğraştırıcı olmuş biraz ama alıştım ve baya seri s4 minidenmi yoksa romdanmı anlamadım ama çok guzel hakikaten ve xposed yukleyemedım ve tel rotluyd bunu yukleyınce rot gıttı rot gerektiren şeyler yapamıorum 5.0 nasıl rotlanır bulamadımda xposed içinde yardımcı olursan sevnirim
ayrıca mui diye bi rom var onuda denemk istiyorum fakat cm 12 yukluyken direk recovyrden yukluyebılıormuyum yoksa başka şeylermı yapmam lazım konuya eklersen iyi olur
Root var romda ama supersu yukle konuya ekledim.
Icon boyutuda sorun olmamalı farklı launcherler ile boyutu ayarlayabilirsin.

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
peki xposedi nasıl halledecez çekirdek surumu felan uyumlu deıl açınca

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
Xposed 5.0 sürüm için çıkmayacak sanırım yapımcı yapamıyorum sirun çıkıyor diyor.

Fatklı rom için wipe yapıp õnce stock üstüne custom yükleyebilirsin ben oyle yapıyorum

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
peki abi teşekkür ederim

• Beğen
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
S4 Mini'ye orjinal stock rom atınca kişisel veriler silinir mi ?
şu anda custom yukluyse stock attığında wipe yapman gerekecek ve verilerinde silinecektir yedeginizi alın.
Rom güncellendi.

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
cihaz guncel dior ayarlanrdan yapioruz demi
gerci. nmki dun android aurumu yukseltilior demisti dikkate almamistim fakat 5.0 tek yazior bende

sahin02

sahin02

Üye
bnm de Recover de sarı renkte wariiant 1 bit yazıyor sorun ne acaba.. normalde philips Touch Recovery yüklü sürümüm de 4.4.2 kitkat.. bu sorunu nasıl düzeltebilrm telefon rootlu ama sarı renk nie var anlamadım

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
cihaz guncel dior ayarlanrdan yapioruz demi
gerci. nmki dun android aurumu yukseltilior demisti dikkate almamistim fakat 5.0 tek yazior bende
Dostum konudaki linke tıkla en alttakini romu indir 5.0.1 olacak
bnm de Recover de sarı renkte wariiant 1 bit yazıyor sorun ne acaba.. normalde philips Touch Recovery yüklü sürümüm de 4.4.2 kitkat

Bizdede yazıyor genel bir sorun root yapınca çıkıyor. Stock rom yuklersen ve root yapmazsan çıkmaz.

sahin02

sahin02

Üye
fakat konu başlığı altındaki Recover ve Root yükleme konusunda bazı arkadaşlar sorun duzeldğni yazmış.. oradakiler tekrar Recover ve Root atsak düzelmz mi??

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
butun data dosyalrim gidicem demi gitmemesini saqliyan bise varsa link atarmisin

Üst Alt