Galaxy S4 Mini İ9190 CM12.1 Lollipop 5.1.1 (Official Nightly Güncelleme 25.06.2015)

Sponsorlu Bağlantılar

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi
CM12.1 Lollipop 5.1.1 (Official Nightly Güncelleme 25.06.2015)
S4 MİNİ 9190 CİHAZLAR İÇİNDİR.

Cm12 Romunu yükleyebilmek için S4 MİNİ cihazınız rootlu ve stock rom yüklü olmalı.

1) Galaxy S4 Mini( GT-i9190 )
CyanogenMod 12.1 - 5.1.1 Rom/Gaps
12 - 5.0.2 Rom/Gaps

ROM

Linke Tıklayın ve En üsttteki Linkten Güncel Romu Indirin.
(24.05.2015 ten önceki romlar 5.0.2 romudur. Sonrakiler 5.1.1)

Gaps MICRO 5.1.1 (~182MB)

Gaps NANO 5.1.1 (~128MB)

Gapps 5.0

ROOT YETKISI
Supersu zip dosyasını indirin
Supersu-v2-48-zip

Dosyaları indirip hafıza kartınıza atın.

2) Custom Rom yükleyebilmek için cihazınız rootlu olmalı ve recovery mod yüklemelisiniz.

[ROOT] Galaxy S4 Mini I9190 - 4.4.2 Kitkat ROOT + Recovery Menü Yükleme Anlatım - MaxiCep

s4 mini 4.2.2 root atmak (GT-I9190 root anlatım konusu) - MaxiCep

3) Recovery mod açıp wipe işlemlerini gerçekleştirin "wipe data/factory reset" - "wipe cache partition"

Recovery menü nasıl açılır :
Cihazı kapatın ses açma+home+açma/kapama tuşlarına aynı anda bir süre basarak açabilirsiniz.

4) Üstteki işlemi yaptıktan sonra Geri gelin "install zip from sdcard " seçin ve hafıza kartına girin romu seçip yükleyin tekrar geri gelin aynı şekilde gapps dosyasını seçip yükleyin ve aynı şekilde supersu zip dosyasını yükleyin.

Son Olarak "reboot system now" tıklayın ve cihazın açılmasını bekleyin.
Bu işlem biraz uzun sürebilir bataryayı çıkarıp takarsanız cihaz açılışı daha çabuk olur.

Not : Root yetkisi verebilmek için isterseniz üstte verdiğim zip dosyasını flashlayın yada
Ayarlar / telefon hakkında / derleme numarasına 7 kere tıklayın geliştirici seçenekleri açılacak.
Gelistirici seceneklerine girin ve root erişimini açın.

CM12 Yazı Tipleri ve Değişim :

INDIR :

---------------- ---------------- ----------------

Ekran görüntüsü Nasıl Alınır :
Ses kısma + Güç tuşuna basılı tutun

Radyo kullanımı :
Uygulamayı açınca öncelikle ayarlardan bölge olarak Türkiye seçin.

Bootanimation nasıl değiştirilir :

Romun açılış animasyonunu değiştirmek için linkteki konuya bakabilirsiniz

S4 mini Bootanimations - MaxiCep

Rom güncelleme değişiklik listesini görmek için alttaki linke bakabilirsiniz.

Not : Rom yüklerken sıfırlama işlemi yapacağınız için yedekleme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için titanium backup uygulamasını kullanabilirsiniz.

Titanium_backup_pro_v6-2-0-3_modaco_plus-zip

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Bülent872, cebimci, Aziz04 ve 5 diğerleri

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Teşekkürler eline sağlık

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
:tşk:

• Beğen
kaptan23

kaptan23

Üye
Son güncellemeyi kurup sorunla karşılaşan varmı :)

djraghav

djraghav

Üye
en iyisi rusya stock :oke:

rasmusen.17

Üye
@bahadır_fb eline sağlık derli toplu, açıklayıcı güzel bir konu olmuş. Cyanogenmod bu rom için henüz kendi özelleştirmelerini (tema motoru, durum çubuğu kişiselleştirme, hızlı ayarlar vs...) eklemedi. Bu özelleştirmeler eklensin ve ilk snapshot (günlük kullanıma uygun - kullanıcılar için) sürümü gelsin o zaman kurarız ve keyfimizi süreriz. Tabi şuan da çıkan nightly (hataların düzeltildiği ve yeni özelliklerin denendiği sürüm - geliştiriciler için) sürümleri kullanmak, test etmek keşif ruhu olan insanlara oldukça eğlenceli geliyor onlar beni takmasın. Kurcalasınlar. ☺

• Beğen
baskahmet

baskahmet

Üye
Benimde deneyesim var. Ama yükle kötü çıksın başka roma dön uzun iş :D s5 lolipop port romdayım ben. Kitkatta dokunmatik sorunu çıkmasa :/

COBRAMAX

COBRAMAX

Üye
Rusya stock romda openGL 3.0 var mi

ErSin9006

Üye
Paylaşım için teşekkürler bu romlarda nihtly mi daha iyi yoksa snaphot mu nedir o mu daha iyi oluyor ? stabil olması şebeke ses müzik net kamera vb özelliklerin sıkıntısız çalışması durumu nasıl dedikodulara göre cm-12nin bayağı gelişmesi lazım beklentilerin altında oldu deniyor sizce nedir ?

baskahmet

baskahmet

Üye
Paylaşım için teşekkürler bu romlarda nihtly mi daha iyi yoksa snaphot mu nedir o mu daha iyi oluyor ? stabil olması şebeke ses müzik net kamera vb özelliklerin sıkıntısız çalışması durumu nasıl dedikodulara göre cm-12nin bayağı gelişmesi lazım beklentilerin altında oldu deniyor sizce nedir ?
Snapshot nightly den daha iyi.

berk alican

Üye
Bu romun bugünkü tarihli olanini kullaniyorum. Tespit ettigim sorunlar. Aramalarda ses sorunu oluyor ve cevirici uygulaması cokuyor ve uc nokta varya oraya basinca gelmiyo kasiyor. Google search ve asistan launch kalkmıyor. Cm Update den cekmiyor illa sd carda atip install demeniz lazim.

baskahmet

baskahmet

Üye
Bu romun bugünkü tarihli olanini kullaniyorum. Tespit ettigim sorunlar. Aramalarda ses sorunu oluyor ve cevirici uygulaması cokuyor ve uc nokta varya oraya basinca gelmiyo kasiyor. Google search ve asistan launch kalkmıyor. Cm Update den cekmiyor illa sd carda atip install demeniz lazim.
Titaniumdan kaldırmayı denedinmi

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
    Konu Sahibi

Root explorer ile kaldırabilirsin launcher ve search uygulamalarını.

djraghav

djraghav

Üye
ben şimdi buradki herşeyi indirdim bide animabitonsboot (nasıl yazılıyor bilmiyorum) önce wipe data wipe cahce dalvik fomat data vs vs yaptım romu yükledim gapps ı yükledim sonra kırmızı ünlem geldi android (göğüsü açık olan yere) bende devam ettim işlemlere nasıl sa gapps diye sonra su yu yükledim animationsboot u yükledim reboot dedim 10 dakikadır açılmıyo şimdiye kadar açılması lazımdı brick mi olmuş brick olduğunu nasıla nlarım animationboot olarak android l indirdim onda takıldı kaldı biraz daha beklesem açılmaz sa ne yapmam lazım yharın okul var telefonu götürmem lazım
evet galiba brick oldu

baskahmet

baskahmet

Üye
ben şimdi buradki herşeyi indirdim bide animabitonsboot (nasıl yazılıyor bilmiyorum) önce wipe data wipe cahce dalvik fomat data vs vs yaptım romu yükledim gapps ı yükledim sonra kırmızı ünlem geldi android (göğüsü açık olan yere) bende devam ettim işlemlere nasıl sa gapps diye sonra su yu yükledim animationsboot u yükledim reboot dedim 10 dakikadır açılmıyo şimdiye kadar açılması lazımdı brick mi olmuş brick olduğunu nasıla nlarım animationboot olarak android l indirdim onda takıldı kaldı biraz daha beklesem açılmaz sa ne yapmam lazım yharın okul var telefonu götürmem lazım
evet galiba brick oldu
Downloada alıp stok rom yükle

Üst Alt