Cech: "Federasyon Kupası motivasyon kaynağımızdı"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Cech: "Federasyon Kupası motivasyon kaynağımızdı"
Chelsea kalecisi Petr Cech, Federasyon Kupası'nı kazanmanın kendileri için Şampiyonlar Ligi finali öncesinde harika bir motivasyon kaynağı olduğunu söyledi.

2-1 biten maçla oldukça kritik kurtarışlar yapan Cech, ikinci kupalarını kazanmak için gidecekleri final öncesi oldukça mutlu. Çek futbolcu, "Şampiyonlar Ligi finaline zaten bir kupa kazanarak gitmek, bize çok fazla özgüven kazandırdı. Şimdi önümüzde hazırlanmak için iki haftamız var ve aynı duyguları tekrar yaşayabiliriz. Konsantre olursak başaramayacağımız şey yok." ifadelerini kullandı.

Maçta bir de topun çizgiyi geçip geçmediğinin tartışılması üzerine çizgi teknolojisinin artık gelmesi gerektiğini söyleyen tcrübeli kaleci, "Bu teknoloji bence 10 sene önce başlamalıydı. Her ligde böyle bir şans olmayabilir bunu anlıyorum ancak video sistemi için bir şeyler artık düşünülmeli. Futbol dünyanın en önemli sporu ancak bu teknolojiye hala sahip değil. Bunun hala neden yapılmadığını anlayamıyorum." diye belirtti.

Teknik direktör Di Matteo ile aralarında sorun olduğu haberlerinin hatırlatılması üzerine Cech, "Ona kupayı kazanmak dışında bir zarar vermedim. Bir futbolcu olarak kulübüm ne karar verirse buna saygı duymalıyım. Geldiğimden bu yana sekiz hoca değiştirdik ve bununla ilgili bir sorunum yok." diyerek sözlerini tamamladı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...