Casper Hand Office

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kebikec

Üye
    Konu Sahibi
Casper Hand Office
Arkadaşlar merhaba
Uzun zamandır almayı düşünüyordum, nihayet bayram öncesi Hand Office aldım. Şimdi size gözlemleyebildiğim artılarını ve eksilerini yazıp (bilenlere de) bir ikimsoru soracağım.
Artılarının başında fazla sorunlu olmayan e-mail alışverişi ve exploler sayesinde internette sörf yapmak, messenger gibi uygulamalar ile word ve excel uygulamalarının güzel çalışması geliyor. Yani ofisini yanında taşımak isteyenler için ideal. Ama diğer pocket pc'lerde de bunlar var, o halde casper'ın özelliği ne??? Üç günde anladım ki öyle aman aman bir şey değil. Neyse gelelim eksilerine ve sorulara...

Bir kere telefon arabirimi çok ilkel ve işlevsel değil, cevapsız çağrıyı tekrar aramak için iki üç işlem gerekiyor.

İkincisi adresler arabirimi de sevimsiz ve mantıksız, şöyle ki bazı isim ve soyisimleri düzgün yazarken bazılarına -hangi mantıkla bilmiyorum- önce soyadı virgül ve sonra ad yazıyor...

Bitti mi, bitmedi... Telefon diyelim ki benim gibi kitap okumak maksadıyla acrobat reader yükleyin bu seferde fotoğraf makinesi en iyi çözünürlükte bellek yetersiz diyor. Kaydetme bölümünü kart olarak gösteriyorum, nafile yine bellek yetersiz diyor.

Gelelim en can alıcı (can sıkıcı mı demeliyim?) konuya: Bluetooth'u işlevsiz, evet resmen işlevsiz... Şöyleki bu aletlerde en önemli espri nedir? Tabii ki çektiğin bir fotoğrafı, bir dosyayı ya da mp3'ü bluetooth ile arkadaşına göndermek. Ne varki Casper'in bluetooth'u göndermiyor, yalnızca alıyor. İnanmayacaksınız ama böyle... Gönderme yaması yok!!! Böyle şey olur mu???

Şimdi sorularıma geliyorum:
1) Bu aletin ana belleği yükseltilebilir mi? Olursa kaça malolur?

2) Telefonu ve adres defteri için farklı bir arabirim veya program bulunabilir mi?

3) Bluetooth meselesi herhangi farklı bir programla halledilebilir mi?

4) Ücretli veya ücretsiz ama mutlaka Türkiye'de bu alet için program satan, cr*ck eden, dağıtan site biliyor musunuz?

Teşekkürler, selamlar

CooL'n'Quiet

Üye
ben casper'a pek sıcak bakmıyorum doorusu...
nede olsa Türk malı..
özellikle bu konuda baya iyi olan Asus,Hp gibi markalar var..
Hayırlı olsun cihazın güle güle kullan (inşallah sorun cıkarmaz ben Türk mallarından cok cektim)

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Originally posted by ardadoganer@Nov 5 2005, 12:03 AM
ben casper'a pek sıcak bakmıyorum doorusu...
nede olsa Türk malı..
özellikle bu konuda baya iyi olan Asus,Hp gibi markalar var..
Hayırlı olsun cihazın güle güle kullan (inşallah sorun cıkarmaz ben Türk mallarından cok cektim)
[post=203943]Quoted post[/post]​
CAsper hand office demiyorum ama Çok kaliteli markadır..Nede olsa türk malı deme

CooL'n'Quiet

Üye
bluetooth u olan ama dosya gönderemeyen bi cihazı üreten firma :S
önerin için saol ama yinede kullanmam pek.Dizüstü alcaksamda casper'a gelesiye kadar Toshiba,Sony waio,Hp gibi işinin ehli markalar var.Biraz pahalı ama almısken en iisi olsun :)

kebikec

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar konu Türk malı olup olmaması değil, zaten içinde Samsung işlemci var. Konu değindiğim gibi bazı işlevlerinin (daha doğrusu işlevsizliğinin) olması... Yoksa bahsettiğim olumsuzluklar giderilse harika bir şey...

Hazır yeri gelmişken bir şey daha söyleyeyim: 699 dolar+kadeve'ye bu malı satıyorsun ama içine 6 sayfalık bie borşür koyuyorsun... Var mı böyle bir şey... İletişim teknolojisi alanında ürün üreten bu firmalar -örneğin ürünlerinin bu gibi platformlarda- ince elenip sık dokunacağını bilmiyorlar mı? amerika'dan bir digital fotoğraf makinesi getirttim; inanın değil prospektüsleri onlarca ek donanımı var... Bizler yani bu ülkede yaşayanlar iyi şeylere layık değil miyiz??

Ürünlerini satışa arz ettikleri "showroom"larda ürünü doğru dürüst bilen elemanları bile yok. Buradan gerek Casper'i ve gerekse Teknosa'yı protesto ediyorum. Bu mağazalara gidin bakalım hangi malın dört dörtlük prospektüsünü görebileceksiniz ve hangi ürünü satın almadan önce bir kurcalayabileceksiniz. Böyle ticaret mi olur??? :angry:

ibonline

ibonline

Üye
tam bir facia desene

fromparis2berlin

Üye
<div class='quotetop'>(kebikec &#064; Nov 4 2005, 10&#58;59 PM) [post=203936]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Arkadaşlar merhaba
Uzun zamandır almayı düşünüyordum, nihayet bayram öncesi Hand Office aldım. Şimdi size gözlemleyebildiğim artılarını ve eksilerini yazıp (bilenlere de) bir ikimsoru soracağım.
Artılarının başında fazla sorunlu olmayan e-mail alışverişi ve exploler sayesinde internette sörf yapmak, messenger gibi uygulamalar ile word ve excel uygulamalarının güzel çalışması geliyor. Yani ofisini yanında taşımak isteyenler için ideal. Ama diğer pocket pc&#39;lerde de bunlar var, o halde casper&#39;ın özelliği ne??? Üç günde anladım ki öyle aman aman bir şey değil. Neyse gelelim eksilerine ve sorulara...

Bir kere telefon arabirimi çok ilkel ve işlevsel değil, cevapsız çağrıyı tekrar aramak için iki üç işlem gerekiyor.

İkincisi adresler arabirimi de sevimsiz ve mantıksız, şöyle ki bazı isim ve soyisimleri düzgün yazarken bazılarına -hangi mantıkla bilmiyorum- önce soyadı virgül ve sonra ad yazıyor...

Bitti mi, bitmedi... Telefon diyelim ki benim gibi kitap okumak maksadıyla acrobat reader yükleyin bu seferde fotoğraf makinesi en iyi çözünürlükte bellek yetersiz diyor. Kaydetme bölümünü kart olarak gösteriyorum, nafile yine bellek yetersiz diyor.

Gelelim en can alıcı (can sıkıcı mı demeliyim?) konuya: Bluetooth&#39;u işlevsiz, evet resmen işlevsiz... Şöyleki bu aletlerde en önemli espri nedir? Tabii ki çektiğin bir fotoğrafı, bir dosyayı ya da mp3&#39;ü bluetooth ile arkadaşına göndermek. Ne varki Casper&#39;in bluetooth&#39;u göndermiyor, yalnızca alıyor. İnanmayacaksınız ama böyle... Gönderme yaması yok&#33;&#33;&#33; Böyle şey olur mu???

Şimdi sorularıma geliyorum:
1) Bu aletin ana belleği yükseltilebilir mi? Olursa kaça malolur?

2) Telefonu ve adres defteri için farklı bir arabirim veya program bulunabilir mi?

3) Bluetooth meselesi herhangi farklı bir programla halledilebilir mi?

4) Ücretli veya ücretsiz ama mutlaka Türkiye&#39;de bu alet için program satan, cr*ck eden, dağıtan site biliyor musunuz?

Teşekkürler, selamlar
[/b][/quote]

bluetooth ile müzik resim program ve bilimum dosya gönderebilirsin
yapman gereken dosyanın üstüne basılı tutup açılan menüden beam seçeneğini seçmek ve yakındaki bluetooth lu cihazı bulmasını beklemek bulacaktır daha sonra gönderebilirsin

bana türkçeleştirme lazım sende varmı acaba

youngprogrammer

Üye
teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt