Carbon rom 4.4.4kitkat

Sponsorlu Bağlantılar

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Carbon rom 4.4.4kitkat
Evet arkadaşlar malum sizde duyum almışsınızdır , samsung i9070 advance için daha güncelleme vermeyecek gibi zaten 4.4.4 yi vermeyecekmiş.

Bende bir hafta on gündür kullandığım i9070 advance 4.4.4 cabon romu paylaşmak
istiyor çalışmayan hiçbir unsur yok, şarj konusunda oldukça başarılı denemenizi tavsiye ederim.

Öncelikle bu rom i9070p advance için değildir,eğer yüklemek isteyen olursa smlkc nickli bu arkadaşın konusuna baksın kendisi yardımcı olacaktır; Samsung Galaxy S Advance I9070/9070P CM11 Android 4.4.2 - MaxiCep

şimdi yükleme talimatlarına geçelim ben Türkiye stock rom 4.1.2 üzerine kurdum ama tavsiye edilen Almanya romu yada Rusya romu neyse
Talimatlar ;
1:telefonunuzda dahili hafıza ve hafıza kartını tamamen silin hatta biçimlendirin (yedek almayı unutmayın)
2:cihaz rootlu olsun ve geliştirici seçeneklerden usb hata ayıklama aktif olacak
3:recoveri modu yükseltin yani; 6.0.2.8 kurulu olsun bilmiyorsanız buraya bakın;
Samsung Galaxy S Advance Kullanıcılar Kulübü Ana Konu( Her Türlü Yardım Ve Destek ) - MaxiCep
4:indirdiğiniz romu ve gapps dosyasını telefonun hafıza kartına yada (tavsiye edilen)dahili hafızaya atın
5:recoveri mod ile önce wipe data ve carce yapın sonra dosyaları yükleyin
cihaz biraz geç açılacaktır sonra 5 dk kullanın hemen fabrika ayarlarına bir kez dönün
kurulum: ilk defa yükleyecekler için ilk önce cm11 kurun;
(14.06.2014)
cihaz açıldıktan sonra bir kez fabrika ayarlarına dönün ve sonra direk diğer güncellemeleri es geçerek build 19 i kurun .
rom en son çıkan :
gapps:

video:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
---------------------------------------------------------------------------------------
ARKADAŞLAR BEN ŞU AN SLİMKAT 4.4.2 YE GEÇTİM BU DAHA İYİ

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: yilmazaga ve ANIL

ANIL

ANIL

Admin
Teşekkürler :oke:

• Beğen
Tepkiler: gonuldostu82
gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi

rica ederim hocam ben teşekkür ederim , artık eskiye rağbet olsaydı bir pazarına nur yağardı misali boşuna açtık galiba konuyu eski advance kullanıcılarından kimse kalmamış buralarda :)

yilmazaga

Üye
Hocam dün romu yükledim çok beğendim fakat bu romda google play yok mu? Yoksa ben mi yanlış yükledim eğer yoksa uygulama ve oyunları nerde nasıl indireceğiz şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: gonuldostu82
gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Hocam dün romu yükledim çok beğendim fakat bu romda google play yok mu? Yoksa ben mi yanlış yükledim eğer yoksa uygulama ve oyunları nerde nasıl indireceğiz şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

merhaba hocam romu yükledikten sonra yine Slim Gapps 4.4.2 zipli dosyasını da recoveri mod ile yüklemen gerek büyük bir ihtimal ile yüklemediniz galiba onu da yükleyinyalnız ben o romdan çıktım ufak tefek sorunlar var mesela gelen aramalarda ekranda uykudan uyanmama gibi yakınlık sensörü iyi çalışmıyor ben slimkat 4.4.2 ye geçtim bu daha stabil bunu tavsiye ederim;

yilmazaga

Üye
Sağolun hocam ilginiz için slimkat 4.4.2 romunu yükledikten sonra Slim Gapps 4.4.2 zipli dosyayıda yüklemem gerekiyor sanırım bu dosyaları yükledikten sonra google play olacak mı?

Hocam çok rom denedim hemen hemen bütün romlarda sıkıntı vardı, romlar telefonu ya kastı ya da bataryası hiç gitmedi. Sizin konuyu görünce aradığım rom bu dedim umarım bu rom gerçektende güzledir.

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Sağolun hocam ilginiz için slimkat 4.4.2 romunu yükledikten sonra Slim Gapps 4.4.2 zipli dosyayıda yüklemem gerekiyor sanırım bu dosyaları yükledikten sonra google play olacak mı?

Hocam çok rom denedim hemen hemen bütün romlarda sıkıntı vardı, romlar telefonu ya kastı ya da bataryası hiç gitmedi. Sizin konuyu görünce aradığım rom bu dedim umarım bu rom gerçektende güzledir.

evet slim gapps dosyasını yükle ardında root dosyasını da yükle ama rom olarak slimkat 4.4.2 yi yükle carbon romda build 9 ve 10 problemle idi 11 de ne yaptılar bilmiyorum ama kesinlikle rom ile alakalı hiç bir sorun yaşamayacaksın

kurulumu yukarıda anlattığım gibi yap ilk önce build 1 i yükle sonra gapp ve rootu yükle cihaz biraz geç açılacak 5 dk gibi sonra hemen fabrika ayarlarına dön , cihaz açıldıktan sonra build 3 ü yükle

yilmazaga

Üye
Teşekkürler gerçekten yardımcı oldunuz.

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler gerçekten yardımcı oldunuz.
ben slimkat4.4.2 build3 ü kullanıyorum sorun ve sıkıntıların varsa buradan söyleye bilirsin ben bu romdan çok memnun un samsung un orj yazılımları bu costum rom karşısında halt etmiş tek sorunum internetsiz çalışan radio s3 mini ve wonder de yaptılar bizim telefon için ise uğraşıyorlar bakalım ilerleyen günlerde ne olur

yilmazaga

Üye
Bir sıkıntı ile karşılaşırsam illaki sizi bilgilendiririm radyo konusunda ise ben telefonda fazla radyo dinlemediğim için benim için olmasa da olur ama olursa yok demem.

hgaziyilmaz

Üye
Sırf radyo icin jb ye geri dönmüştüm. Sabırsızlıkla bekliyorum. :)

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
buyurun radio için link eklendi :
kurulumu yapın ve kulaklığı takın sonra uygulamayı açın root yetkisini aldıktan sonra ortadaki anahtara basın
settings e girin ;

band: world 50 yada 100 khz olacak
audio/method: galaxy s3/note/s2_ıcs olacak
output :fark etmez geçiniz
channels:blend auto
volume scale : 30
hadi hayırlı olsun

difficultking

difficultking

Üye
Evet arkadaşlar malum sizde duyum almışsınızdır , samsung i9070 advance için daha güncelleme vermeyecek gibi zaten 4.4.2 yi vermeyecekmiş.

Bende bir hafta on gündür kullandığım i9070 advance 4.4.2 cabon romu paylaşmak
istiyor çalışmayan hiçbir unsur yok, şarj konusunda oldukça başarılı denemenizi tavsiye ederim.

Öncelikle bu rom i9070p advance için değildir,eğer yüklemek isteyen olursa smlkc nickli bu arkadaşın konusuna baksın kendisi yardımcı olacaktır; Samsung Galaxy S Advance I9070/9070P CM11 Android 4.4.2 - MaxiCep

şimdi yükleme talimatlarına geçelim ben Türkiye stock rom 4.1.2 üzerine kurdum ama tavsiye edilen Almanya romu yada Rusya romu neyse
Talimatlar ;
1:telefonunuzda dahili hafıza ve hafıza kartını tamamen silin hatta biçimlendirin (yedek almayı unutmayın)
2:cihaz rootlu olsun ve geliştirici seçeneklerden usb hata ayıklama aktif olacak
3:recoveri modu yükseltin yani; 6.0.2.8 kurulu olsun bilmiyorsanız buraya bakın;
Samsung Galaxy S Advance Kullanıcılar Kulübü Ana Konu( Her Türlü Yardım Ve Destek ) - MaxiCep
4:indirdiğiniz romu ve gapps dosyasını telefonun hafıza kartına yada (tavsiye edilen)dahili hafızaya atın
5:recoveri mod ile önce wipe data ve carce yapın sonra dosyaları yükleyin
cihaz biraz geç açılacaktır sonra 5 dk kullanın hemen fabrika ayarlarına bir kez dönün
kurulum: ilk defa yükleyecekler için ilk önce cm11 kurun;

daha sonra , build1 i kurun cihaz açıldıktan sonra bir kez fabrika ayarlarına dönün ve sonra direk diğer güncellemeleri es geçerek build 12 i kurun
rom:
gapps:
root:

video:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
---------------------------------------------------------------------------------------
ARKADAŞLAR BEN ŞU AN SLİMKAT 4.4.2 YE GEÇTİM BU DAHA İYİ

HOCAM 2.3.6 DAN ROOTSUZ Bİ ŞEKİLDE DENESEK OLMAZMI ACABA?

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
2.3.6 bir cok lisanslı rom var herhangi birini yükle düzelecektir xda forumda bulabilirsin

difficultking

difficultking

Üye
2.3.6 bir cok lisanslı rom var herhangi birini yükle düzelecektir xda forumda bulabilirsin
SENİN ŞU AN KULLANDIGIN ROOM ROT VE CWM LERİ YÜKLEMEMİZ İÇİN NPMAM LAZIM ROOTSUZ 2.3.6 KULLNYRM SU AN

Üst Alt