C6-01 Mi C7-00 Mı N8 Mi,Arada Kaldım Ne Yapmalıyım Sizce ?

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle Motorala Artix 4G'ye kadarki hiçbir android cihaz android zevkini sana yaşatmaz.Artix alırsanda radyasyondan beynin patlayabilir sar değeri aşırı yüksek.Ayrıca symbianda hiçbir site açılmaz wp al diyen arkadaş symbianda da wp'de de HTML 5 var yani wp'de flash player yok.Flash player sadece android tellerde olur lütfen doğru bilgilendirelim...

İşlemcisi 1.3 ghz.Eğer 701 alırsan onu satıp Pureview alman aşırı mantıksız olur.Çünkü aralarındaki terk fark (701 1.3 ghz olmasıyla) kamera olacak ki onun yerine ya bekleyim Pureview'li Lumia al ya da 701 alıp daha sonra pureview'li Lumia al.Ben öyle yapacağım açıkcası.Şuan elinde C6-01 var 701 alınca tarayıcı dışında pek bir fark olmaz.

Eğer symbian istiyorum wp kullanmam diyorsan pureview'i bekle şuanki telefonunla 2 telefon değiştirmekten hem daha ucuz hem de daha mantıklı olacaktır.Eğer symbian olmak zorunda değil android olabilir diyorsan o zaman seçenekleri arttırabiliriz.Birde şimdi 700 liraya bir telefon alıp çok az bir fark göreceğine paranı biriktirip en az 808 segmentinde bir telefon alman senin için çok iyi olacaktır.

Tarayıcı konusunda fp1 ile cidden gözle görülür mükemmel bir artış var.Eskiden normal tarayıcıyı açmazken şimdi operayı sildim.Operada wi-fi ile olan internet hızını şuan vodafone interneti ile yapıyorum.

Dediklerine Aynen Katılıyorum Fakat PureWiev'in 1500 TL den Aşağı Olacağını Sanmıyorum,Yoksa PureWiev Almak Daha Mantıklı Olacaktır 808 de Kaç GHZ İşlemci Olacak Bilen Varmı ?

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
808 1.3 ghz olacak.Yani 701'den tek farkı kamerası.Çok çok ama çok ara bir telefon 808.Aynı 700 gibi.Nokia yavaş yavaş yükseltiyor donanımı şimdi kamera ekledi bir sonraki modelin RAM'ini arttırır ondan sonraki modelde tasarımı güzelleştirir...701'i olan bir kişinin kamera düşkünü değilse 808 alması pek akıl işi değil açıkcası.Kameraya çok düşkünse de pureview'li Lumia beklemelidir bence.Eğer bütçem bu kadar dersen 701 senin için uzun süre yeterli olacaktır ;)

asigsasi

asigsasi

Üye
701 :oke:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
808 1.3 ghz olacak.Yani 701'den tek farkı kamerası.Çok çok ama çok ara bir telefon 808.Aynı 700 gibi.Nokia yavaş yavaş yükseltiyor donanımı şimdi kamera ekledi bir sonraki modelin RAM'ini arttırır ondan sonraki modelde tasarımı güzelleştirir...701'i olan bir kişinin kamera düşkünü değilse 808 alması pek akıl işi değil açıkcası.Kameraya çok düşkünse de pureview'li Lumia beklemelidir bence.Eğer bütçem bu kadar dersen 701 senin için uzun süre yeterli olacaktır ;)

808'in Kamerası İyi Diye Almak Bence Mantıklı Değil,8 MP Kamera'yla Aldığım Performans Bana Yetiyor Açıkçası 701 ve C7 Karizma Duruyor 808'ise O arkasındaki Kamera Çıkıntısı Yüzünden Marketlerdeki Barkot Okuma Cihazlarına Benziyor :D

Hangi Telefoncuya Sorarsam Sorayım Bana Android Al Diyorlar Fakat Ben Nokia'dan Vaz Geçmek İstemiyorum Nede Olsa Çelik Telefonlar,Samsung'ların Hepsi Plastik Diyorum Telefoncuya Bana İçi Çelik Diyor :D Yani Nokia Kalitesi Hiçbirisinde Yok Bu Bir Gerçek

Symbian Cihaz yerine Android Cihaz Alınmasına Gerek Varmı Sizce ? Arayüzü Felan Android'in Hoşuma Gitmiyor :ağlarım:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Android Cihazlar Hakkında Kısa Bir Bilgi Bence Gerçeklik Payı Çok Yüksek !

ultralaz61_55

Üye
ben c6-01 kullanıyorum gayet de memnunum telefona vole vurdum bana mısın demedi:) symbian konusuna gelince sonuçta cep telefonu alıyoruz bilgisayar performansı beklemek mantıksız bence
sonuç olarak gayet sağlam ve iyi bir telefon tek sıkıntım şarjının az gitmesi

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
c6-01 hakkında dediklerine harfiyen katılıyorum fakat c6-01 kullanıyorum parmaklarım çok büyük c6-01 in ekranıyla anlaşamıyorum onun haricinde güzel cihaz şimdi idarelik kullanıyorum yazın 701 veya 808 almayı düşünüyorum

C6-01,c7,701 daha birkaç model daha var bunların kasası çelik (yere düşürünce kaportacıya götürüyorsun :D (Şaka) )

c6-01 ile aslında anlaşamadığım tek nokta ekranı,parmaklarıma karşı çok küçük kalıyor + NFC ve FM Vericisi'de Yok Bu Özellikler C7 De ve 701 De Var C7 ile 701 Arasındayım Şuanda Acaba Okadar Fark Ödemeye Değer mi ? Diye

ultralaz61_55

Üye
c6-01 hakkında dediklerine harfiyen katılıyorum fakat c6-01 kullanıyorum parmaklarım çok büyük c6-01 in ekranıyla anlaşamıyorum onun haricinde güzel cihaz şimdi idarelik kullanıyorum yazın 701 veya 808 almayı düşünüyorum

C6-01,c7,701 daha birkaç model daha var bunların kasası çelik (yere düşürünce kaportacıya götürüyorsun :D (Şaka) )

c6-01 ile aslında anlaşamadığım tek nokta ekranı,parmaklarıma karşı çok küçük kalıyor + NFC ve FM Vericisi'de Yok Bu Özellikler C7 De ve 701 De Var C7 ile 701 Arasındayım Şuanda Acaba Okadar Fark Ödemeye Değer mi ? Diye

o kadar fark ödemeye değer mi bilmem biraz zevk biraz da şans işi teknoloji sonuçta ama ödeyeceğim dersen 701 tavsiyem uzun vadede daha iyi iş görür

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
aradaki 5-100 lira fark için hem işlemcisi diğerinin yarısı hemde gpusu diğerinin çeyreği bir telefon almak ve 50 -100 lira ucuz verip aldığın telefonda kırpılmış güncelleme beklemek CWFlerle uğraşmak pek mantıklı değil.701 ile C7 arasında fazla bir fiyat farkı yok bence 701 daha mantıklı olur ama tabi seçim senin.

zorbey42

Üye
ihtiyaçtan satılık n8

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
aradaki 5-100 lira fark için hem işlemcisi diğerinin yarısı hemde gpusu diğerinin çeyreği bir telefon almak ve 50 -100 lira ucuz verip aldığın telefonda kırpılmış güncelleme beklemek CWFlerle uğraşmak pek mantıklı değil.701 ile C7 arasında fazla bir fiyat farkı yok bence 701 daha mantıklı olur ama tabi seçim senin.

aynen 701 bencede

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Ben 50-100 TL arada fark varsa veririm ama arada 450-500 TL fark var tabi alacağım c7 2.el 701 ise sıfır 2.el 701 fiyatlarıda 600-700 TL arasında 701 çok pahalı bence c7 nin yanında ama 701 in özellikleri neredeyse c7 nin 2 katı ama şu varki cihazda yine belle yüklü ve kullanabileceğim uygulamalarda aynı,gidip android veya ios taki gibi gta3 oynayabilecekmiyim bilemiyorum...

klongs

klongs

Üye
Android Cihazlar Hakkında Kısa Bir Bilgi Bence Gerçeklik Payı Çok Yüksek !

bilgiler kismen yanlis cunku yeni ics guncellemesinde dm nin payi dusuyor ve cpu hizlandirma var

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

zorbey42

Üye
ihtiyaçtan satılık n8

keloglan34

keloglan34

Üye

Arkadaşı Yanlış Yönlendirmeyelim 701'i Alacak Arkadaş C7 De Yaptıklarının Aynısını Yapacak Fazladan Birşey Yapamayacak Belki RAM'ı ve İşlemcisi Güçlüdür Ama Sonuçta Aynı İşlevi Görecek Şuanda C7 Kullanıyordum daha öncede 5800XM Kullanıyordum Yapabildiklerim Hemen Hemen Aynı Tabi 5800 C7 İle kıyaslanacak cihazlar değil ama demek istediğim symbian artık öldü fazladan gelse gelse Asphalt 7 gelir diye düşünüyorum

Talip Kardeşim Ya C7 Al Yada Samsung Galaxy Ace Plus Al Symbian Öldü Artık Bunu Bil Kimse Symbian a Uygulama Üretmiyor Çıkan Herşey Android İçin Artık en basiti gta 3 android cihazların neredeyse tümünde oynanabilirken hiçbir nokiada oynanamıyor

Tabi Kalite Bakımından C7 Daha Üstün Ve Kamerası 8MP Ama SGAP Da Android Sonuçta En Son Çıkan Uygulamalar Android'e Çıkor

yani Eğer Uzun Süre Kullanırım Cihazım Kaliteli Olsun Diyorsan Git Kendine C7 al Elindeki c6-01 de çok iyi bir cihaz ama ileriye dönük istersen c7 al 701 e şimdilik gerek yok ilerde symbian geliştirilirse ki zannetmiyorum üzerine 100-200 tl daha koyup alabilirsin ama şimdilik işini görür ama dersen öyle şey olmaz ben telefonumu 2 yıl sonra zaten satarım gta3 gibi enson çıkan oyunları oynamak istiyorum diyorsan galaxy ace plus seni orada bekliyor

ama şunu unutma c7'nin Kalitesi Samsunglarda yok c7 business class tır unutma !,Samsunglardan çok birşey bekleme IOS Alsan daha karlısın !

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşı Yanlış Yönlendirmeyelim 701'i Alacak Arkadaş C7 De Yaptıklarının Aynısını Yapacak Fazladan Birşey Yapamayacak Belki RAM'ı ve İşlemcisi Güçlüdür Ama Sonuçta Aynı İşlevi Görecek Şuanda C7 Kullanıyordum daha öncede 5800XM Kullanıyordum Yapabildiklerim Hemen Hemen Aynı Tabi 5800 C7 İle kıyaslanacak cihazlar değil ama demek istediğim symbian artık öldü fazladan gelse gelse Asphalt 7 gelir diye düşünüyorum

Talip Kardeşim Ya C7 Al Yada Samsung Galaxy Ace Plus Al Symbian Öldü Artık Bunu Bil Kimse Symbian a Uygulama Üretmiyor Çıkan Herşey Android İçin Artık en basiti gta 3 android cihazların neredeyse tümünde oynanabilirken hiçbir nokiada oynanamıyor

Tabi Kalite Bakımından C7 Daha Üstün Ve Kamerası 8MP Ama SGAP Da Android Sonuçta En Son Çıkan Uygulamalar Android'e Çıkor

yani Eğer Uzun Süre Kullanırım Cihazım Kaliteli Olsun Diyorsan Git Kendine C7 al Elindeki c6-01 de çok iyi bir cihaz ama ileriye dönük istersen c7 al 701 e şimdilik gerek yok ilerde symbian geliştirilirse ki zannetmiyorum üzerine 100-200 tl daha koyup alabilirsin ama şimdilik işini görür ama dersen öyle şey olmaz ben telefonumu 2 yıl sonra zaten satarım gta3 gibi enson çıkan oyunları oynamak istiyorum diyorsan galaxy ace plus seni orada bekliyor

ama şunu unutma c7'nin Kalitesi Samsunglarda yok c7 business class tır unutma !,Samsunglardan çok birşey bekleme IOS Alsan daha karlısın !

Eğer c7'ye Carla Güncellemesi Gelmezse Direk WPli veya Android Cihazlara Yöneleceğim...

Üst Alt