C6-01 Mi C7-00 Mı N8 Mi,Arada Kaldım Ne Yapmalıyım Sizce ?

Sponsorlu Bağlantılar

klongs

klongs

Üye
feature pack güncelleme yani

• Beğen
Tepkiler: OCREYIZ

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
c7 de olmayacak 701 de olacak hepsi.

• Beğen
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

hocam rom işlem hafızası gibi birşeydi sanırım tam hatırlamıyorum. Ben şuan bu yoerumu 701 den yazıyorum ve kasa c7 ile aynı ve plastik değil tamamen çelik. 2 ellerini forumda satmayı düşünen bi arkadaş vardı 700 e verir sanırım.

---------- Eklendi @ 11:15:49 ---------- Yazıldı @ 11:12:16 ----------

ROM
ROM (Read-Only Memory), sadece okunabilir bellek, bilgisayarlarda ve diğer elektronik cihazlarda kullanılan depolama birimidir. Modern yarı iletken ROM’lar tipik olarak ,bilgisayar kartları gibi tümleşik devre ünitelerine benzerler. ROM en doğrudan mantığı ile sadece okunabilirdir, ancak üretim sırasında olabilİr. Bu ROM printed circuit board’un üzerinde kelime hiza taramaları ve bit hiza taramalarının matrixi arasında seçilen konumda ayrık yarı iletken diod’lar yüklenerek programlandı.

ROM:Tam bilmiyorum ama sanırım kullanıcının işin içine girmediği, yani karışmadığı durumları etkiliyor. Yani mesela telefonun kendi içindeki işlemleri felan. Örneğin komut veriyor, 'Şarj bitiyor' gibi komutlar.

Rom Hakkında İnternette Senin Yazdığın Şeyler Yazıyor Fakat 1GB Rom Varmış C7 De N8 De 512 MB Ne Gibi Farklılıklar Gösterir Bu ?

Rom kumut veriyor şarz bitiyor gibi demişsinde 512 lik rom da var 1gb lik romda aradaki fark nedir ben bunu öğrenmek istiyorum !

• Beğen
anılbaran

anılbaran

Üye
Tavsiyem c6-01 i sat . Üstünü biraz daha koy . 603-700-701 gibi cihazlardan al. Onlar nokia carla güncellemesini görücek . Ama c6-01,c7-00,n8-00, gibi cihazlar nokia carla yı göremeyecek .

C7-00 da güzel. Nfc olması bir avantaj . Nfc oyunları varsa oynarsın .

Rom olayına gelince c6-01,c7-00,n8-00 ın rom boyutları hakkında bilgim yok . Eger c6-01 ile c7-00 arasında romfarkı varsa yani c7 nin romu büyük ise aslında biraz daha iyi olabilecegini düğünüyorum.

Rom =flash hafıza. Yani z sürücüsü.Rom gitti herşey biter. Rom da telefon üzerinde iken degişikik yapman 5800 a ios yüklemek kadar imkansız .

N8 de güzel c7 ile çok fiyat farkı yoksa al

• Beğen
FirstPioneer

FirstPioneer

Üye
603, 700, 701 ve 808 dörtlüsünden birini tercih et derim (n9'a da yazık ettin ). "1. nesil symbian 3^ler" bunların yaşı iki yıla yaklaştı zaten bir telefonun ortalama kullanım ömrü 2 yıldır 2 yıl sonra demodeleşir olmadı tahminimce geçen sene belle'in çıktığı tarihlerde bu sene carla çıkacak onları bekle derim tabi bu 4'lüden birini seçmezsen

• Beğen
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
603, 700, 701 ve 808 dörtlüsünden birini tercih et derim (n9'a da yazık ettin ). "1. nesil symbian 3^ler" bunların yaşı iki yıla yaklaştı zaten bir telefonun ortalama kullanım ömrü 2 yıldır 2 yıl sonra demodeleşir olmadı tahminimce geçen sene belle'in çıktığı tarihlerde bu sene carla çıkacak onları bekle derim tabi bu 4'lüden birini seçmezsen

Nokia 701'in Sıfırına 900 TL İstiyorlar,Nokia C6-01'i 350 TL Ye Alıyorlar,C7 İçin C6-01'in Üzerine 150 TL istiyorlar 701 in 2.eli Tahminimce 3-4 Ay Sonra Piyasaya Düşmeye Başlar Ama Fiyatları Yüksek Olacağından C7'Yi Düşünüyorum C7 Ye FP2,Carla,Donna Gibi Yazılımlar İçin,Bu Forumdaki Malum(anılbaran,Rambo_FT,Kurtuluş40)Gibi Ünlü Kişiler Bir CFW Hazırlayabilirler diye Düşünüyorum...

Tabi Hazırlanmayabilirde,Bunu onlara Sormak Gerekir Ama Eğer Hazırlanmazsada 1.3 GHZ ile Ne Yapabilirsinizki Zaten 512 Ram Var 701 de Oynuyacağı Oyunlar v.s. Aşağı Yukarı Aynı Olur Diye Düşünüyorum 1-2 Ay İçinde Elimde 150 TL Olacağını Tahmin Ediyorum,Bellenin Görüntüsü Bence Kötü Değil FP2,Carla Gibi Yazılımları Görmedik Tabiki Ama Cihazların Performansları Arasında Çok Büyük Farklılıklar Yok Gibi Görüyorum Zaten Özellikleri Aynı Olacağı İçin C7 Yi Tercih Etmeyi Düşünüyorum !

• Beğen
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
701 ile c7 arasında 3 kat fark var ama tabi cihaz alırken bütçede önemli c7 seni pişman etmez

• Beğen
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
701 ile c7 arasında 3 kat fark var ama tabi cihaz alırken bütçede önemli c7 seni pişman etmez

1.Kat İşlemci Sanırım 680 MHZ - 1.3 GHZ
2.Kat Ram Sanırım 256 MB- 512 MB
3.Kat İşletim Sistemi Sanırım C7 FP2 Ve Carla Yazılımlarını Alamayacak

O Değilde C7 İle İdare Ederim 3.Nesil Symbian^3 Ler Çıkınca Değiştiririm Diye Düşünüyorum Çünkü Özellikler Bakımından Baktığımızda Aynı Zaten İşlemci Ve Ram Hariç İşletim Sistemi Bellede Kalsada Olur Allah İçin Ben Bellenin Kötü Bir Yanını Görmedim :D Yorumun İçin Teşekkür Ederim !

• Beğen
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
:rica: kardeşim aslında 4 e katlıyor 701 in gpusu c7 nin tam 4 katı :) 3.nesil alana kadar bir lumia alabilirsin inan pişman olmazsın..

• Beğen
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
:rica: kardeşim aslında 4 e katlıyor 701 in gpusu c7 nin tam 4 katı :) 3.nesil alana kadar bir lumia alabilirsin inan pişman olmazsın..

Lumia dan Geçtim Android Bile Alırım Ama Bir Yerde Okumuştum Android Cihaz Alacaksan 1000TL den Pahalı Olması Gerekiyor Demişlerdi Symbian İşimi Görüyor C7 ile idare ederim performanssız bulursam yazın çalışacam para kazanacam gidip 701 le takas ederim... Yorumların İçin Sağol

---------- Eklendi @ 22:21:52 ---------- Yazıldı @ 22:19:00 ----------

belki yazın 808 purewiew de alabilirim duruma bağlı :D

---------- Eklendi @ 22:45:05 ---------- Yazıldı @ 22:21:52 ----------

c7 de internetten video izlenebiliyor mu ? (sıradan bir siteden,youtube gibi değil)

• Beğen
OCREYIZ

OCREYIZ

Üye
Lumia dan Geçtim Android Bile Alırım Ama Bir Yerde Okumuştum Android Cihaz Alacaksan 1000TL den Pahalı Olması Gerekiyor Demişlerdi Symbian İşimi Görüyor C7 ile idare ederim performanssız bulursam yazın çalışacam para kazanacam gidip 701 le takas ederim... Yorumların İçin Sağol

---------- Eklendi @ 22:21:52 ---------- Yazıldı @ 22:19:00 ----------

belki yazın 808 purewiew de alabilirim duruma bağlı :D

---------- Eklendi @ 22:45:05 ---------- Yazıldı @ 22:21:52 ----------

c7 de internetten video izlenebiliyor mu ? (sıradan bir siteden,youtube gibi değil)

C7 de internetten video izlenebiliyorsa bende 3310'umu satıp bir c7 alacam

---------- Eklendi @ 10:29:24 ---------- Yazıldı @ 09:19:23 ----------

C7 Kullanıcılarından Cevap Bekliyorum !

klongs

klongs

Üye
​izlenmez flash player yok

murat_yıldırım

Üye
eger nokıa almakta kararlısan nokıa 603 al başka modelleride düşünürsen android telefonları var onlardan birini alabilirsin :D

backwater

backwater

Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Birkaç Ay Önce Aldığım Nokia C6-01'i NFC Olmadığı,Radyo Vericisi Olmadığı(Arabada Kullanacağım),Küçük Ekran Ve Kasmaları Olması Nedeniyle Satmaya Karar Verdim,Aynı Benim Cihazım Gibi Çok Temiz Bir C7-00 Gördüm Ekranı v.s Gayet Rahattı ve İstediğim Özellikler Vardı C6-01 İn Üzerine Kaç TL Veririm Diye Sorduğumda Satıcı 150 TL Verirsin Dedi Ve Bende Düşünürüm Dedim,Eve Geldiğimde Bilgisayarıma Sarıldım C7 Nin Teknik Özelliklerine Baktım Ram,İşlemci c6-01 ile Aynı Gibi Görülüyordu Sadece 1 GB Rom ve 8 GB Dahili Hafızası Vardı,Sizce Bu Cihazı Almalımıyım ?

N8'de Hoşuma Giden Cihazlar Arasında Fakat Tamirci Arkadaşlar Önermiyorlar Ve Bu Cihazında Özellikleri Aynı Sanırsam Bakmadım,ikinci el fiyatınıda bilmiyorum c6-01 ile ram ve işlemcisi sanırsam bu cihazında aynıymış sizce ne yapmalıyım N8 in Kamerası 12 MP Olabilir Fakat C7 Nin Kamerası 8 MP olduğu Halde C7 Nin Kamerası Bana Daha İyi Gibi Geliyor Sizce Bu Cihazlardan Hangisini Seçmeliyim,Veya Hiçbirini Seçmeyip C6-01 İ Kullanmaya Devammı etmeliyim ? (C6-01 De Opera Mini ve Bazı Oyunlarda Kasmalar Yaşıyorum !)

YORUMLARINIZI ESIRGEMEYINIZ !

bence 701 al hem 1.3 ghz hız hemde 512 mb ram

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Flash Player Varmı ?

---------- Eklendi @ 19:17:25 ---------- Yazıldı @ 19:16:24 ----------

701 de Flash Player Varmı ?

---------- Eklendi @ 19:33:33 ---------- Yazıldı @ 19:17:25 ----------

[video=youtube_share;oay4yqRQuVE]http://youtu.be/oay4yqRQuVE[/video]

Nokia 701 İn Bir Videosu,2.el Temiz Bulursam Uygun Fiyata 701 Alacağım İnşallah !

yeauw

yeauw

Üye
ya bırakın 701 fln dediğim gibi Windows phone al çoğu site deslektemez belleyi symbianı kçncı nesil olduğunada bakmaz ha bu fp 2 miş gel alayım demez bnde belle kullanıcısıyım kendi cihazımı kötülüyorsam vardır bişey boşyere kötülemem ha hızlıdır ayrı şey internette işe yaramıyo şisteler programlar desteklemiyor artık benim düşüncem görüşüm bu

atakan25

atakan25

Üye
603 almayın bence carla çıkmaz ona daha fp1 i tam alamadı işlemcisi 1.3 olmadı

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
ya bırakın 701 fln dediğim gibi Windows phone al çoğu site deslektemez belleyi symbianı kçncı nesil olduğunada bakmaz ha bu fp 2 miş gel alayım demez bnde belle kullanıcısıyım kendi cihazımı kötülüyorsam vardır bişey boşyere kötülemem ha hızlıdır ayrı şey internette işe yaramıyo şisteler programlar desteklemiyor artık benim düşüncem görüşüm bu

Symbian'ı Çoğu Site Desteklemez Derken Neyi Kastetmek İstediğini Anlamadım ? Flash Player'den Bahsediyorsun Galiba !

Symbian'lı Cihazlar Hariç Bana Ne Tür Bir Cihaz Önerebilirsin,Symbian'a Göre + ları Nelerdir ?

Android Desen Bildiğim Kadarıyla Çok Güçlü Cihazlar İstiyormuş,1000 TL Üzeri Cihazlardan Performans Beklenebiliyormuş
IOS Desen Iphone'lar Bildiğiniz Gibi Çok Pahalı Cihazlar ve Estetik Açısından Pek Hoşuma Gitmiyorlar

Bunların İçinden Hangisini Alabiliriz ki ? Bada Mı Hayır Kesinlikle Olmaz,Daha Ne Kaldı Ki Saymadığım,Sen Bana Hangi Cihazları Önerebilirsin ?

---------- Eklendi @ 20:04:47 ---------- Yazıldı @ 19:56:54 ----------

WP7'li Cihazların Arayüzleri Hoşuma Gitmiyor,Çok Karışık Gibi,Lumia 800'ün Dış Görünümü Güzel N9 La Hemen Hemen Aynı Fakat Ne WP Nede Meego Arayüz Olarak En Çok Hoşuma Giden Symbian Belle...

Ufak Tefek Kasmalar Olabilir,Belki Senin Cihazında Bir Problem Vardır ?

Ben Bir Cihaza 1000 TL Para Verdikten Sonra Cihazımda GTA 3'Gibi Oyunları Oynayabilmek İsterim,Bu Özellikler 500-900 TL Civarındaki Cihazların Hangilerinde Var ?

---------- Eklendi @ 20:07:18 ---------- Yazıldı @ 20:04:47 ----------

603 almayın bence carla çıkmaz ona daha fp1 i tam alamadı işlemcisi 1.3 olmadı

603'ü Takan Kim :D,c6-01 Kullanıyorum,Cihazımın 8MP Kamerasını 603 Ün sistemine değiş etmem !

---------- Eklendi @ 20:08:48 ---------- Yazıldı @ 20:07:18 ----------

bence 701 al hem 1.3 ghz hız hemde 512 mb ram

Nokia'nın Sitesinde 1 GHZ Gösteriyor,Sanırım Güncellemeyle 1.3 GHZ Olacak !

---------- Eklendi @ 20:10:28 ---------- Yazıldı @ 20:08:48 ----------

eger nokıa almakta kararlısan nokıa 603 al başka modelleride düşünürsen android telefonları var onlardan birini alabilirsin :D

Bana 500-900 TL Arasında Güzel Android Cihaz Önerirmisin ? Android Dedinmi 1000 TL Yi Gözden Çıkartman Gerektiğini Söylüyorlar !

---------- Eklendi @ 20:11:10 ---------- Yazıldı @ 20:10:28 ----------

​izlenmez flash player yok

Güncellemeyle Gelir mi ?,İmzanızı Beğendim !

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
Öncelikle Motorala Artix 4G'ye kadarki hiçbir android cihaz android zevkini sana yaşatmaz.Artix alırsanda radyasyondan beynin patlayabilir sar değeri aşırı yüksek.Ayrıca symbianda hiçbir site açılmaz wp al diyen arkadaş symbianda da wp'de de HTML 5 var yani wp'de flash player yok.Flash player sadece android tellerde olur lütfen doğru bilgilendirelim...

İşlemcisi 1.3 ghz.Eğer 701 alırsan onu satıp Pureview alman aşırı mantıksız olur.Çünkü aralarındaki terk fark (701 1.3 ghz olmasıyla) kamera olacak ki onun yerine ya bekleyim Pureview'li Lumia al ya da 701 alıp daha sonra pureview'li Lumia al.Ben öyle yapacağım açıkcası.Şuan elinde C6-01 var 701 alınca tarayıcı dışında pek bir fark olmaz.

Eğer symbian istiyorum wp kullanmam diyorsan pureview'i bekle şuanki telefonunla 2 telefon değiştirmekten hem daha ucuz hem de daha mantıklı olacaktır.Eğer symbian olmak zorunda değil android olabilir diyorsan o zaman seçenekleri arttırabiliriz.Birde şimdi 700 liraya bir telefon alıp çok az bir fark göreceğine paranı biriktirip en az 808 segmentinde bir telefon alman senin için çok iyi olacaktır.

Tarayıcı konusunda fp1 ile cidden gözle görülür mükemmel bir artış var.Eskiden normal tarayıcıyı açmazken şimdi operayı sildim.Operada wi-fi ile olan internet hızını şuan vodafone interneti ile yapıyorum.

Üst Alt