C6-01 Mi C7-00 Mı N8 Mi,Arada Kaldım Ne Yapmalıyım Sizce ?

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Bilmiyordum.Ama senin c601 inde, 3G ile internete devamlı girersen oda yanar.

ısındığını hissedebiliyorum zaten,eskiden n80 vardı bende 5 dk mobil tv izliyordum telefon sıcacık oluyordu ve batarya 1 dişe iniyordu ama nokia ısınma konusunda ilerlemiş...

aha size parayı bol bulanlar ;

---------- Eklendi @ 19:48:08 ---------- Yazıldı @ 19:38:50 ----------

Pahalıymış be Bilader :S

Gülmekten Yarılmak için Linke Tıkla ;

• Beğen
Tepkiler: OCREYIZ
ANIL

ANIL

Admin
Bu dediğin telefonlar arasında kesin istediğin bir özellik yoksa (mesela N8in kamerası gibi) değiştirmeni tavsiye etmem. Symbian fazla donanım kullanan bir yazılım değil telefonlar arasında bariz hız farkları yok. C6-01 için cfw kur ve idare et derim :)

• Beğen
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Parmaklarım Kocaman :S

• Beğen
ANIL

ANIL

Admin
Galaxy Note al o zaman :)

• Beğen
saynesim

saynesim

Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Birkaç Ay Önce Aldığım Nokia C6-01'i NFC Olmadığı,Radyo Vericisi Olmadığı(Arabada Kullanacağım),Küçük Ekran Ve Kasmaları Olması Nedeniyle Satmaya Karar Verdim,Aynı Benim Cihazım Gibi Çok Temiz Bir C7-00 Gördüm Ekranı v.s Gayet Rahattı ve İstediğim Özellikler Vardı C6-01 İn Üzerine Kaç TL Veririm Diye Sorduğumda Satıcı 150 TL Verirsin Dedi Ve Bende Düşünürüm Dedim,Eve Geldiğimde Bilgisayarıma Sarıldım C7 Nin Teknik Özelliklerine Baktım Ram,İşlemci c6-01 ile Aynı Gibi Görülüyordu Sadece 1 GB Rom ve 8 GB Dahili Hafızası Vardı,Sizce Bu Cihazı Almalımıyım ?

N8'de Hoşuma Giden Cihazlar Arasında Fakat Tamirci Arkadaşlar Önermiyorlar Ve Bu Cihazında Özellikleri Aynı Sanırsam Bakmadım,ikinci el fiyatınıda bilmiyorum c6-01 ile ram ve işlemcisi sanırsam bu cihazında aynıymış sizce ne yapmalıyım N8 in Kamerası 12 MP Olabilir Fakat C7 Nin Kamerası 8 MP olduğu Halde C7 Nin Kamerası Bana Daha İyi Gibi Geliyor Sizce Bu Cihazlardan Hangisini Seçmeliyim,Veya Hiçbirini Seçmeyip C6-01 İ Kullanmaya Devammı etmeliyim ? (C6-01 De Opera Mini ve Bazı Oyunlarda Kasmalar Yaşıyorum !)

YORUMLARINIZI ESIRGEMEYINIZ !

bence bunların hiç birini alma nokia 701 al daha iyi olur pişman olmasın

• Beğen
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
701 benimde hoşuma gidiyor ama çok pahalı + plastik :vur

c7 ile arasında ram ve işlemci farkı var sanırım,ram ve işlemcisi iyi ama çok pahalı işte sıfırı 1000 TL nin Üzerinde diye Duydum 2.eli 700-800 arası olur tahminimce !

---------- Eklendi @ 10:17:03 ---------- Yazıldı @ 09:04:08 ----------

Arkadaşlar Hiç Bir Yerde Kimse Tam Olarak Ne İşe Yaradığını Yazmamış,Nokia C7'de 1GB Rom Varmış N8'de 512MB Bu Rom Dedikleri Olay Nedir ?

• Beğen
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
üçü arasında en iyisi her türlü n8

• Beğen
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Bu Videodakileri C7 Gerçekten Yapabilir Mi ?

---------- Eklendi @ 10:50:41 ---------- Yazıldı @ 10:49:38 ----------

üçü arasında en iyisi her türlü n8

C7 De 1GB Rom varmış,N8 De 512 MB,Rom Dedikleri Şey Nedemek ? Ne Fark Olacak ki ?

• Beğen
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
701 benimde hoşuma gidiyor ama çok pahalı + plastik :vur

c7 ile arasında ram ve işlemci farkı var sanırım,ram ve işlemcisi iyi ama çok pahalı işte sıfırı 1000 TL nin Üzerinde diye Duydum 2.eli 700-800 arası olur tahminimce !

---------- Eklendi @ 10:17:03 ---------- Yazıldı @ 09:04:08 ----------

Arkadaşlar Hiç Bir Yerde Kimse Tam Olarak Ne İşe Yaradığını Yazmamış,Nokia C7'de 1GB Rom Varmış N8'de 512MB Bu Rom Dedikleri Olay Nedir ?

rom u boşver de hocam 701 in plastik olduğunu kim söyledi? 603 plastik olan 850 900 arası 0 ını alırsın..

• Beğen
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

rom u boşver de hocam 701 in plastik olduğunu kim söyledi? 603 plastik olan 850 900 arası 0 ını alırsın..

Nokia 701 de c7 deki o çelik kasa yok(görüleni söylüyorum,701 çok güzel cihaz hakkını yiyemem gerçekte görmedim) 701 almak daha mantıklıdır tabiki 850 900 arası sıfırı 2.elleri nekadar acaba ?

1GB Rom Ne Demek ?

• Beğen
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Nokia 701 de c7 deki o çelik kasa yok(görüleni söylüyorum,701 çok güzel cihaz hakkını yiyemem gerçekte görmedim) 701 almak daha mantıklıdır tabiki 850 900 arası sıfırı 2.elleri nekadar acaba ?

1GB Rom Ne Demek ?

hocam rom işlem hafızası gibi birşeydi sanırım tam hatırlamıyorum. Ben şuan bu yoerumu 701 den yazıyorum ve kasa c7 ile aynı ve plastik değil tamamen çelik. 2 ellerini forumda satmayı düşünen bi arkadaş vardı 700 e verir sanırım.

---------- Eklendi @ 11:15:49 ---------- Yazıldı @ 11:12:16 ----------

ROM
ROM (Read-Only Memory), sadece okunabilir bellek, bilgisayarlarda ve diğer elektronik cihazlarda kullanılan depolama birimidir. Modern yarı iletken ROM’lar tipik olarak ,bilgisayar kartları gibi tümleşik devre ünitelerine benzerler. ROM en doğrudan mantığı ile sadece okunabilirdir, ancak üretim sırasında olabilİr. Bu ROM printed circuit board’un üzerinde kelime hiza taramaları ve bit hiza taramalarının matrixi arasında seçilen konumda ayrık yarı iletken diod’lar yüklenerek programlandı.

ROM:Tam bilmiyorum ama sanırım kullanıcının işin içine girmediği, yani karışmadığı durumları etkiliyor. Yani mesela telefonun kendi içindeki işlemleri felan. Örneğin komut veriyor, 'Şarj bitiyor' gibi komutlar.

• Beğen
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

hocam rom işlem hafızası gibi birşeydi sanırım tam hatırlamıyorum. Ben şuan bu yoerumu 701 den yazıyorum ve kasa c7 ile aynı ve plastik değil tamamen çelik. 2 ellerini forumda satmayı düşünen bi arkadaş vardı 700 e verir sanırım.

701 beni aşıyor hocam zaten telefoncu 350 TL veriyor c6-01 e 150 TL c7 için istiyor yani c7 500 TL ye geliyor 700 TL diyince üzerine 350 TL para Vermem Gerekiyor :ağlarım:

701 beni aşıyor ilerde düşünebilirim,Yorumun için:tşk:

• Beğen
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
:rica:

• Beğen
yeauw

yeauw

Üye
kardeş bırak 701 c7 flan brzdaha para bul windows phone tel al belle ye yenilik gelmez artık

• Beğen
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
kardeş bırak 701 c7 flan brzdaha para bul windows phone tel al belle ye yenilik gelmez artık

kim demiş? 701 daha yeni fp1 aldı ve fp2,carla güncellemelerini kesin alacak.

• Beğen
atakan25

atakan25

Üye
yenilik deyince bi güncelleme mi var oyun konusu ne olcak?

• Beğen
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
ya ne oyuncusunuz be arkadaş.. Nasıl vakit bulupda oynuyorsunuz. Ayrıca oyunu oyun firmasından istiyicen nokia oyun üretmiyor. Bende 12 13 oyun var fazlasıyla yetiyor artıyor bile.

• Beğen

Üst Alt