C5-03 'ün Kapasitesi Kaç FPS?

Sponsorlu Bağlantılar

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
C5-03 'ün Kapasitesi Kaç FPS?
C5-03 telefonum var, film izlemek istediğimde internetten 360p indirip Xilisoft Video Converter ile 3gpp2 formatına çevirip telefona atıyorum. Şu an çeviri yapıyorum ve biraz önce ayarlara baktım çeviri yaptığım format 15 fps ye ayarlı(30fps ye kadar çıkıyor) ve Bitrate kısmında 448k(en fazla 1500k) yazıyor. Bu belirttiğim değerleri ne kadar arttırabilirim? Tabi izlerken kasmalar olmayacak. Video kalitesini normal'den yüksek'e çektiğimde Bitrate 768k oluyor ve kasma olmuyor(fakat boyut bayağı artıyor). Dediğim gibi, bu değerleri kasmayacak şekilde ne kadar artırabilirim?

ULTIMATE93

ULTIMATE93

Üye
dönüştürücüden fps yi elle ayarlama otomatik yada default olsun.bitrateyi en fazla 600 e çek video çözünürlüğüde 640x360 tan çıkma mesela bu verdiğim değerlerde bitrate 450 fps orjinal çözünürlük 640x352 yaparsan max görüntü kalitesi ve akıcılık elde edersin ama bu çözünürlükte bitrateyi 650 ye kadar çekebilirsin videoya bağlı.ha ben boyutu az olsun kaliteyede önem vermem diyosan çek 240x320 ye diğerleri aynı kalsın garanti olur.birde ses olayı var 96 mono yapıcaksın sterioda yapabilirsin ama hafiflik açısından daha iyi

• Beğen
Tepkiler: -Empat-
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
Boyut önemli değil ama bitrate 448 den 768 e çıkınca boyut 2 katına çıkıyor. Bugün deneme yapıcam bir video dosyasıyla olabilecek en yüksek değerleri yazarım. Birde benim seçtiğim formatta en fazla 480x320 var diğer formatları de deniycem. Önerilerin için sağol.Birsürü deneme yaptım fazla uğraşmamak için vine videoları üzerinde denedim. C5-03 için en iyisi Mp4 formatında 640x480 çözünürlük, 768k Bitrate ve 15 Fps. Henüz kaliteli bir film üzerinde denemedim vine videoları kaliteli değil.

ULTIMATE93

ULTIMATE93

Üye
sen fps ile oynama 10 bile yapsan donar çok düşük orjinali daha akıcı ben çek denedim çözünürlüğüde en fazla 640x360 yap çünkü telefonun ekran çözünürlüğü o
bu benim dönüştürdüğüm bu telefon için çok kaliteli bi video ve kasma donma yok

bu da özellikleri fpsyi orjinal tutup bitrateyi aşağıya çekersen daha rahat oynatır max ayar bu yani
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
verdiğim videoyu at telefona izle

Ekli dosyalar

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
sen fps ile oynama 10 bile yapsan donar çok düşük orjinali daha akıcı ben çek denedim çözünürlüğüde en fazla 640x360 yap çünkü telefonun ekran çözünürlüğü o
bu benim dönüştürdüğüm bu telefon için çok kaliteli bi video ve kasma donma yok

bu da özellikleri fpsyi orjinal tutup bitrateyi aşağıya çekersen daha rahat oynatır max ayar bu yani
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
verdiğim videoyu at telefona izle
Vay be :allalla: Fps 25 olduğundan açmaz dedim ama hem çok kaliteli hem de hiç donmadı :allalla: Bir sonraki çevrimlerimde bu ayarları deniyeceğim sağol. Yalnız ses kalitesiz geldi bana videoda pek fark edilmiyor ama değerler çok düşük?Hangi program ile dönüştürdün?

ULTIMATE93

ULTIMATE93

Üye
hepsi olurda
format factory ile daha ayrıntılı yapabiliyosun
ses ise 63kbs yapmışım 90 yapabilirsin ama bitrate 850 yapmışım o da çok yüksek 600 lere çekebilirsin onuda sorunsuz oynatır

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
Şu an Hobbit 2'yi çeviriyorum Xilisoft Video Converter ile. Fps'yi 25 yaptım Bitrate 822k görünüyor ses kısmını da 44kHz ve 192k yaptım çevirsin bi bakayım kasacak mı.

ULTIMATE93

ULTIMATE93

Üye
kasar ses 192k bikere 90 dan çıkmasın fps defaultta kalsın sen müdahale etme elle ayarlarsan kasacaktır her vdeo aynı değil bit rate çok yüksek 600 ü geçmesinbirde uzantı mp4 olucak

• Beğen
Tepkiler: -Empat-
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
    Konu Sahibi
Tüh be yarısına geldi bile :D Neyse kasarsa önerilerini uygularım teşekkürler yine :D

Üst Alt