1. Siteyi tamamen reklamsız görüntülemek için; hemen şimdi Giriş Yap veya Kayıt Ol

Burun Estetiğinde Devrim !

 • 2 Ekim 2009
 • 3829 Okunma
 • 0 Yanıtlar

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Op. Dr. Yakup Avşar, burun ameliyatlarının kırmadan, acısız, ve tamponsuz yapılmasına yarayan mikro kesme yöntemini icat etti.


  Operasyonlarında kendi tasarımı olan aparatları kullanan Avşar, burun estetiğinde milat olarak kabul edilen buluşunun seri üretimi için İsviçre’nin dünyaca ünlü tıbbi gereçler üreticisi Bien Air ile anlaştı.

  Op. Dr. Yakup Avşar’ın burun estetiğinde uyguladığı yeni teknik sayesinde hastalar aynı gün hastaneden çıkabiliyor. Operasyon sırasında tampon kullanılmadığı için ameliyatlar ağrısız ve acısız geçiyor. 1 -2 haftada hastanın ameliyat olduğu bile anlaşılmıyor…

  American Society of Aesthetic Plastic Surgery’in (ASAPS) resmi yayın organı olan, dünyanın en saygın estetik cerrahi dergilerinden “Aesthetic Surgery Journal”, Ocak 2009 sayısında, bir Türk doktorun başarısına yer verdi. Dergide, Op. Dr. Yakup Avşar’ın burun estetiğinde geliştirdiği ve estetik cerrahide bir devrim olarak nitelenen mikro kesme yöntemi ile ilgili, Avşar imzalı bir makale yayımlandı.

  Derginin Orijinal Makaleler bölümünde “Nasal Hump Reduction with Powered Micro Saw Osteotomy” başlığı ile yayımlanan makalede Op. Dr. Yakup Avşar, kendisinin geliştirdiği mikro kesme yöntemini detaylı bir şekilde estetik cerrahi dünyasının bilgisine sundu.


  Operasyon nasıl yapılıyor?

  Dr. Avşar, makalesinde, İsviçre’nin dünyaca ünlü tıbbi mikro motor sistemleri üreticisi Bien Air ile işbirliği içerisinde, kendi tasarımı mikro kesme / mikro törpüleme sistemi ile burun estetiğinde, burun kemerini kırmadan gerçekleştirdiği operasyonları anlattı.

  Makalede Dr. Avşar, burun estetiğinde uyguladığı teknik ve uygulamalar sayesinde burun ucunda iz bırakmadan burun kemiğini şekillendirdiğini ve bu yöntem sayesinde klasik yöntemlerde uygulanan burun kemiğinin kırılarak şekillendirilmesinden kaynaklanan oyulma ve çökme risklerinin ortadan kalktığını belirtti. Dr. Avşar, “Bu yöntemle milimetrik kesimler yapılması mümkün olduğu için, zarif yapılı burunlarda ultra estetik sonuçlar elde edilir iken, büyük kemerli burunlarda burun, arzu edilen ölçüde küçültülebiliyor ve ideal burun şekli elde edilebiliyor.” diye yazdı.

  Dr. Avşar bu tekniğin en büyük avantajının, eski yöntemlerde kullanılan törpüleme kabalığı ve buna bağlı olarak operasyon sonrası oluşan şişlik ve morlukların önlendiğini, zarif törpüleme ile de kemik düzensizliklerinin yok edildiğini ve operasyon sırasında da cerrahın sonucu değerlendirme şansının arttığını belirtti.

  “Revizyon operasyonları çok az yaşanıyor”

  Ameliyat sonrası daha az şişlik,yok denilecek kadar az acı ve sızı, tampon konulmaması rahatlığının endonasal cerrahinin avantajları arasında sayan Dr. Avşar, operasyon başarısızlığının minimum noktaya indiği bu yöntemde, revizyon operasyonlarının çok az yaşandığını ve burun estetiğinde ölçülü, tasarımlı operasyon gerçekleştirilmesinin başarı oranının yükseldiğini belirtti.

  Avşar, bu yöntemin özellikle, eğriliği olan burunlarda, darbe almış burunlarda, orta yaş üstü kişilerde gerçekleştirilen burun estetiği operasyonlarında çok başarılı sonuçlar olduğunu vurguladı.
  İletişim Bilgileri:
  Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı
  Op. Dr. Yakup AVŞAR
  yakup.avsar@mynet.com
   


  Yazan: Mustafa Furkan
Yüklüyor...
Benzer Konular - Burun Estetiğinde Devrim
  Burun Estetiği ameliyatı nasıl yapılır? Sağlık Köşesi 12 Ocak 2017
  Deviasyon (Burun Kemiği) Ameliyatı Olacaklar Mutlaka Okuyun Sağlık Köşesi 21 Ekim 2016
  Burun estetik ameliyati hakkinda bilgi? Sağlık Köşesi 19 Ocak 2013
  .Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Sağlık Köşesi 27 Aralık 2012
  burun estetiğinde yaş sınırı nedir? Sağlık Köşesi 28 Haziran 2006
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
28/02/2017 - 17:26