Bu Yerleşik Bileşen hatasına bir çözüm artık yeter..

Sponsorlu Bağlantılar

burakos

Üye
    Konu Sahibi
Bu Yerleşik Bileşen hatasına bir çözüm artık yeter..
Arkadaşlar, telefona tema efekti, widget yada daha da özelleştirilebilen birşeyler kurmaya çalıştığımda "Uygulama yüklenemiyor bu yerleşik bir bileşen " diye hata veriyor artık sıkıldım bu hatayı görmekten.

Telefonum Nokia 700 , yeni flashladım . Orjinal firmware fp1 kurulu. Hard format atıldı tertemiz bebek poposu gibi oldu . Telefona sitemizde yer aldığı şekilde FP1 e göre Hack yapıldı. Şuan unsigned uygulamalar yüklenebilmekte, lütfen hack yapın demeyin !

İnternette yerli yabancı tüm forumlarda sorunla karşılaşan çok, ama belli bi kısım çözebilmiş (?) belli bi kısım ki benim de dahil olduğum hala bu konuyla uğraşmaktayız. Aramam sonucunda da foruma bu sorunla ilgili bir çok konu açılmış. ama ortada çözüm yok !

Bazı arkadaşlar installserver.exe lerini paylaşmış, denemediğim .exe kalmadı hiçbiri ile katiyyen yükleme yapılamamakta.

Konu ile ilgili başka bir fikri yada önerisi olan varsa denemeye hazırız,

Allahaşkına yapan bilen eden bi fikir versin.

Saygılar...

yükleyemediğim widgetlerim ;

- - - Eklendi - - -

hiç mi bilen yapan yok ..

najanaja

najanaja

Üye
istersen bide bu yöntemi kullan bu sayede sis yüklemen gerekmeyecek sadece kullanmak istediğin widgetlerin mif lerini E/resource/apps ye atacaksın ve kullanacaksın zor bi işlem deil bence bi dene. Eğer hiç bi şekilde kuramıyorsan yapabileceğin tek işlem bu. Yada siscontents ile signed yapacaksın ama o işlem herzaman işe yaramıyor signed yapılsa bile yüklenmiyor bazı dosyalar.

http://www.maxicep.com/s-3-sistem-m...-degistirme-flas-atma-gerektirmez-645732.html

burakos

Üye
    Konu Sahibi
Dostum öncelike ilgin için sağol ;

Siscontent sadece seertifika hataları için değil mi? ben sadece " yüklenemiyor. bu yerleşik bir bileşen" hatası alıyorum ya bide derdim sadece bi kaç widget öyle ahım şahım bişileri değiştirmeyi de istemiyorum ama hiçbirini de kuramayınca tav oldum

najanaja

najanaja

Üye
önemli deil kardeş, pardon karıştırdım bir an :) olur böle ewet olay yerleşik bileşendi siscontents i unut o zaman :) ama öbür işlem kesin çözüm senin için ahım şahım bişey de deil 2 dk mı aldı benim sadece z deki bütün mifleri e ye kopyalayacaksın bide iki dosya var c ye atılan o kadar başka birilerinden çözüm çıkmazsa bu işlem aklında bulunsun tabi kara senin.

burakos

Üye
    Konu Sahibi
josefpatch mi öyle bişi var onu diyosun, onu da denicem fakat istediğim widgetlerin mif. leri yok .. :/

najanaja

najanaja

Üye
ewet ama bşka konudan yapma bence sis olarak falan yükleme hep sorunlar çıkıyor ben de sorun yaşadım sis olarak yükleyince verdiğim linktekini uygula aynen hiçbişey kurmuyosun ve sorun yaşatmıyor. mif işi kolay işte orada siscontents kullanılacak sen o kısmı bana bırak ben sana mif lerini veririm sen sadece yapmak istediğine karar ver ve yapınca haber ver ben hepsinin mif ini sana veririm :oke:

burakos

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar , najanaja hocamın yardımıyla sorun giderilmiştir, siscontents programı ile widgetleri mif. dosyaları alınmış, ilk mesajın hemen altındaki mesajda verilen linkte anlatıldığı gibi yapılıp, widgetler nihayetinde bende de oldu.

Özellikle emeği geçen "najanaja" ya ve herkese teşekkürler.. konu bilgi verme maksatlı kalabilir =) sorunu olana yardım edebilirim !

backwater

backwater

Üye
bendede bu sorun var ayrintili olarak aciklar misiniz

sbilen69

Üye
nasıl olduğunu anlatırsan biz de deneyebiliriz tşk

yaren_dede

yaren_dede

Üye
nanaja nın ilk mesajımdaki linke tıklayın ve konudaki işlemi uygulayın sonra istediğiniz widget mif dosyasını ilgili klasöre atıp değişiklik yapabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Cenk122 ve najanaja
kiraz.muhammed1

kiraz.muhammed1

Üye
hocam ben anlamadım bu linktekilerin hangilerini uyguluycaz bide mediafire yerine direk buraya yükleyebilir misiniz mobilim mediafireda sıkıntı yaşıyorum da

ridoan

Üye
yaa arkadaşlar bunlara ne gerek var?? yerleşik bileşen hatası veriyor ise nedeni hack yaparken kulanmış olduğunuz yada kullanmamış ta olabilirsiniz installserver.exe dosyası. linkteki dosyayı indirip c:/sys/bin içerisine atın sorun hallolacak.. mif ile falan uğraşmaya gerek yok /?4r0ugffrpv2aa19

deneyenler yorum yaparsa sevinirim
(mediafire a girip /****** bölümü linkin sonuna yapıştırın)

yaren_dede

yaren_dede

Üye
yaa arkadaşlar bunlara ne gerek var?? yerleşik bileşen hatası veriyor ise nedeni hack yaparken kulanmış olduğunuz yada kullanmamış ta olabilirsiniz installserver.exe dosyası. linkteki dosyayı indirip c:/sys/bin içerisine atın sorun hallolacak.. mif ile falan uğraşmaya gerek yok /?4r0ugffrpv2aa19

bunlara ne gerek var demişsin :hmmm
ne gerek olduğunu söyleyim
öncelikle telefona flash atmadan bütün widgetleri değiştirebilirsin,
sonra PIL rengini değiştirebilirsin,
ve sis yüklemekten daha basit mif değiştirmek widget silme derdi yok
yeterince açık oldu sanırım

ridoan

Üye

bunlara ne gerek var demişsin :hmmm
ne gerek olduğunu söyleyim
öncelikle telefona flash atmadan bütün widgetleri değiştirebilirsin,
sonra PIL rengini değiştirebilirsin,
ve sis yüklemekten daha basit mif değiştirmek widget silme derdi yok
yeterince açık oldu sanırım
yerleşik bileşen hatasını gidermek için bunları yapmak zorunda değilsiniz dosyayı değiştirerek istediğiniz widgeti sorunsuz yükleyebilirsiniz demek istemiştim sanırım yanlış anlaşılma oldu. kusura bakmayın

najanaja

najanaja

Üye
hocam ben anlamadım bu linktekilerin hangilerini uyguluycaz bide mediafire yerine direk buraya yükleyebilir misiniz mobilim mediafireda sıkıntı yaşıyorum da

buyur kardeş bu linkten indir rar içinde txt dosyası var yapılması gerekenleri anlatmış arkadaş hepsini uygula daha sonra hiç sis widget kurmak zorunda deilsin direkt mif leri E/Resource/Apps içine atacaksın o kadar.

- - - Eklendi - - -

daha önce başka konu içerisinde aynı yardımı istemişti arkadaş ben senin bahsettiğin yöntemi sundum bu sorunu yaşayanlara hep o yöntemi söylüyorum çünkü benimki o yolla çözülmüştü ama bu arkadaşta işe yaramadı installserver yeni bu konuyu açmış bende ek olarak bu yöntemi uygulayıp dene dedim ve arkadaşta işe yaradı demek ki installserver her zaman çözüm olmuyormuş :)

backwater

backwater

Üye
verdiğin linkten indirilmiyo direkt yükleyemezmisin

backwater

backwater

Üye
eyvallah

kiraz.muhammed1

kiraz.muhammed1

Üye
ya bene z yok allahım delircem