Bir kıza teklif etme konusunda tecrübelerinize ihtiyacım var.

Sponsorlu Bağlantılar

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Bir kıza teklif etme konusunda tecrübelerinize ihtiyacım var.
Küçük bir dükkanda ütü paket işinde çalışıyorum.Ara sıra malzeme(koli bandı etiket Vs.)almaya büyük fabrikaya gidiyorum.Malzemeden sorumlu kişi bir kız var ve ben ona aşık oldum.Malzemeleri o verdiği için sadece onunla diyalog kuruyorum.Kız altı yedi senedir orda çalışıyor ve 1 senedir usta başı olmuş.Kız da beni görünce ilgi gösteriyor ve ben gelince heyecanlanıyor, yani o da belli ediyor bir şeyler hissettiğini.İhracat işi yaptığımız için içi paket dolu kolileri poşetlemek için ayda bir iki defa büyük fabrikaya gidip 3-4 saat çalışıyorum.Yine böyle Cuma günü işim çıktı ve gittim.O kız görevi ve gereği olmadığı halde benimle ilgilendi.Beraber koli yaptık falan.Bizim dükkanın bant makinesini ona teslim ettim Cuma saatinde kaybolmasın diye.Cumadan sonra işim bittiğinde bant makinesini geri almaya gittim.Makineyi alıp tam çıkarken o kız kendi koli makinesinin neden arızalı olduğunu sordu, bende şundan dolayı falan dedim, o da sizin dükkanda var mı bundan dedi.Var dedim bende.Gülerek bana bir tane getirir misin dedi, ben de hayır diyemedim.Bu davranışını normal bulmadım ve aklıma teklif etmek geldi.Normalde patronuna aldırtabilirdi.İki gün sonra yeni bir makine aldım ve gittim yanına.Elimdekini görünce gülümsedi ve hemen elimden alıp teşekkür etti.Sonra lazım olan malzemeleri istedim, o da başka var mı başka var mı diye zarf attığını farkettim Ben de o sırada "bir yerde beraber kahve içer miyiz" diye teklif ettim, o da saçmalama diye tersledi.Ya bunun karşılığı ne olacak dedim.O da makineyi geri vererek "bunun karşılığı buysa al o zaman bunu" dedi.Ben de sinirlenip çıktım.Şu an aramız iyi değil.Bir kaç gün sonra malzeme almaya yanına gittiğimde titrek bir şekilde cevap veriyordu.Morali bozuk olduğu belliydi.Benim orada çalışan erkek arkadaşıma o gerizekalı bir daha gelmesin demiş.Mecburen malzemeleri almaya ben gidiyorum,mümkün olduğunca
malzemeleri ondan değilde diğer elemanlardan istemeye çalışıyorum.İki haftadır özür dilemeyi düşünüyorum ama ne fırsat bulabiliyorum ne de cesaret edebiliyorum.Sizce ben kıza yanlış mı yaptım.Ne yapayım ben?

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu ve Baydırman

Symbianist

Symbianist

Üye
Aslında kız da senden hoşlanmış bence ama sen hızlı girmişsin. Bazısı böyle istemem yan cebime koy seklinde davranabiliyor ve ağırdan almak istiyor. Ya da aslında gönlü kayıyor ama erkek teklif edince sanki namusuna halel gelecekmiş gibi saldırıya geçiyor olabilir. Acele etmesen iyiydi. Hemen çay içelim faslından ziyade onunla daha fazla görüşmek için zaman yaratabilirdin. Bahane bulurdun bir şekilde. Hani saçına dikkat et mesela. Farklılık görürsen dersin güzel olmuş diye. Kiyafet olur. Muhabbet arasında bir seyi sevdiğini söyler. Alır bir hediye verirsin falan. Fakat direkt kolye falan değil. O ileride olur.

Daha bir sürü şey olabilir. Yavaş yavaş ilerle bence niyetin ciddiyse. Zaten kendiliğinden yol aldığınızı görürsün.

Bu aşamada git direkt özür dile. Kötü bir niyetim yoktu sadece sizin muhabbetiniz hoşuma gitti. sizinle arkadas olmak için öyle bir teklifte bulundum ve patavatsız davrandım. Öyle önüme gelene böyle teklifler sunan bir insan değilim. Siz de yanlış anlayıp beni tersleyince utandım afalladim bir sey diyemedim falan filan de. Bunlari demesen doğaçlama da yapsan daha iyi olur.

Konuşmanı kendinden emin sekilde yaparsan etkili olur bence. Yani hakkaten ondan hoşlandığını ama acemice bir hata yaptığını anlatman gerek. Espri de katabilirsin arada.

Sonra da akışına bırak olayları. Hayırlısı neyse o olsun
@Gulu Gulu ve @Genc007 de tecrübelerini aktarsinlar madem. Boyle tecrübeleri var gibi açtıkları konulardan sanki :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Bence yanlış yapmışsın. Hiç öyle düşünmemiş olabilir. Bence özür dile düzelmiyorsa da zorlama.

• Beğen
Tepkiler: Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
Bence yanlış yapmışsın. Hiç öyle düşünmemiş olabilir. Bence özür dile düzelmiyorsa da zorlama.

Arkadaşın anlattıklarından kız da hoşlanmış gibi geldi ama yaklaşımda sorun var gibi. Dediğin gibi özür diler derdini anlatır. Olmazsa da olmaz. Kimse kendini hint kumaşı sanmasın.

Demiştim tecrübe var diye. Hakli çıktım. :spr

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Özür dileyeceğim.Aslında diğer türlü teklif etmeden yola devam etmek çok zoruma giderdi, kendimi enayi gibi hissederdim veya diğer kızlar tarafından alaya alınmış hissederdim.Zaten onun benden makineyi istemesi, benim de makineyi vermem ve teklif etmem ordaki kızların gözleri önünde oldu.Ne zaman gitsem diğer kızlar sessiz sessiz gülüşüyorlar.

• Beğen
Symbianist

Symbianist

Üye
Özür dileyeceğim.Aslında diğer türlü teklif etmeden yola devam etmek çok zoruma giderdi, kendimi enayi gibi hissederdim veya diğer kızlar tarafından alaya alınmış hissederdim.Zaten onun benden makineyi istemesi, benim de makineyi vermem ve teklif etmem ordaki kızların gözleri önünde oldu.Ne zaman gitsem diğer kızlar sessiz sessiz gülüşüyorlar.

Veya özür dileme . Direkt söyle. Benimki iyi niyetli bir teklifti, sen yanlış anladın beni de. Sonra da normal şekilde davran ve izle ne yapacak.

• Beğen
panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Ben hatayı makinenin karşılığında bir şey istemekle yaptığımı düşünüyorum.Fırsatçı davrandım.Zira önce geri vermedi, karşılığını istedikten sonra geri verdi, ona çok bozuldu.

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Gönlü olsa terslemez diye düşünüyorum :hmmm

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Kim olsa terslerdi çünkü teklif ederken utana sıkıla ettim ve kız kibirli bir şekilde saçmalama dedi.
Biraz daha ılımlı olabilirdi yani. Sen derdini anlat olursa olur olmazsa da takma kafaya fazla. Hayırlısı.

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Inanır mısınız o makineyi dükkanda kullandığımda parçaları döküldü.Sanki bir işaret verilmiş gibi.

• Beğen
Symbianist

Symbianist

Üye
Belli de olmaz ki kadınların işi. Çok da güvenmemek lazım. Anlamak zor. Nasip bazen de.

Niyeti var dersin peşinden gidersin artist olurlar hemen. Dediğim gibi kimse bulunmaz hint kumaşı değil. Sıkma canını. Ne olursa olsun seni sevmediğini hissettiğin insanın peşinden koşma yoksa sonra pişman olursun. Sırf sevmek yetmez insana.

• Beğen
panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Aklımda makineyi tekrar götürüp kendi kendine kırıldığını, makinenin benim değilde senin nasibinmiş diye söylemek var.

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
işini kış tut da yaz çıkarsa bahtına

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Dün gittiğimde gayet sakindi benimle malzemeyle ilgili erkek arkadaşım ile dolaylı bir şekilde konuştu.Yani yumuşama var gördüm.

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
İnşallah terslemez yine :aman2:

• Beğen
Tepkiler: panorama_ömer16
panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Teklif edene kadar her şey güzel gidiyordu.Espri bile yapıyordu.O dükkanda çalışırken işini bırakıp birini arama bahanesiyle yanıma gelip çokça aradığı kişiyi bana soruyordu.Onun ilgisinden eminim ama tekrar nasıl bağlarım arayı bilemiyorum.
Önce özür dileyeceğim ki anlayışla karşılayacağını tahmin ediyorum.Sonraki seferde makineyi poşete koyup kimse görmeden geri versem nasıl fikir?
Öyle böyle değil arkadaşlar.Ben bile kendime şaşırıyorum, bugün iki defa dükkandaki kız arkadaşıma onun ismiyle hitap ettim yanlışlıkla.En keyifli olduğum anlarda hemen o aklıma geliyor ve keyfim kaçıyor.Eğer buysa aşık olmak peşinden koşarım.

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Denemeden bilemeyiz usta. Bana kalırsa deneme derim ben. Ama hayat senin hayatın. Denemek istiyorsan dene. Olumsuz olursa da boş ver.

panorama_ömer16

panorama_ömer16

Üye
    Konu Sahibi
Denemeden bilemeyiz usta. Bana kalırsa deneme derim ben. Ama hayat senin hayatın. Denemek istiyorsan dene. Olumsuz olursa da boş ver.
Aslında ilk defa birine teklif ediyorum ve kimseyle çıkmadım bu güne kadar.Yanlış anlamayın bana yaklaşanlar çok oldu ama hiçbir şekilde nasip olmadı veya ben beceremedim.Övünmek gibi olmasın ama bu güne kadar bana yaklaşan kızların çoğu karaktersizdi. Bundan önce de market işletiyordum bi kız beni görmek için sürekli gelip yara bandı alıyordu.En sonda konuşmak istedim konuşmaya bile yanaşmadı ve gitti abilerine söyledi beni rahatsız ediyor diye, kavga çıkacaktı az daha.Biri daha var şu an çalıştığım dükkanda Suriyeli bana iş atıyordu sürekli ben pek yüz vermiyordum, hiç bir şey hissetmediğim kız bir anda gözüme güzel göründü .Ona da tutulmuştum.Sonra dükkana yeni erkek Suriyeli eleman geldi benimle ilgilenmeyi bırakıp bu sefer ona iş atmaya başladı ve onunla çıktılar, şimdi de çocuk bunu iplemiyor kendi gözünün önünde başka kızlara asılıyor o hala onun peşinden gidiyor.Yani bu kadar karaktersiz birine nasıl aşık olmuşum dedim kendi kendime.Bir yandan da keyifle izliyorum onun düştüğü durumuna.Şimdi ise bu bahsettiğim kızda karaktersiz çıkarsa, aşık olmak da boşunaysa vay halime!Bakıyorum yanımdaki Suriyeli çocuğa normal bir şeymiş gibi kızlara yazıyor instagram hesabını istiyor, ama bir görseniz zerre kadar heyecan yok dürüstlük yok.Yani çoğu kişi böyle.

Yönetici tarafından düzenlendi: