Bilgisayar wifiye bağlı iken takılıyor...

Konu Sahibi
Bilgisayar wifiye bağlı iken takılıyor...
merhabalar laptopum wifiye bağlı iken video izdeğim sırada veya oyun oynadığım sırada anlık takılmalar yaşıyor. 5-10 saniyede bir Cırrrt diye anlık takılıyor. interneti usb ile telefondan bağlayınca kasma yapmıyor. sebeb ne olabilir wifi kartı böyle arıza verir mi duymadım ben hiç.

Tepkiler: gonyalı

PALA.

Üye
Bu tip sorunlar genelde HDD kaynaklı oluyor ama garipmiş

Tepkiler: Alo_Azrail
Bilgisayarın wi-fi kartını değiştirip öyle dene. Ya da driverini sil tekrar kur.

ekran kartı kaynaklı bile olabilir. fakat tahminim modeme uzak biryerde internete erişim sağlamaya çalışman ya da kalitesiz bir adaptör/modül kullanmak sorununun sebebi olabilir.

Konu Sahibi
Bu tip sorunlar genelde HDD kaynaklı oluyor ama garipmiş
Bilgisayarın wi-fi kartını değiştirip öyle dene. Ya da driverini sil tekrar kur.
ekran kartı kaynaklı bile olabilir. fakat tahminim modeme uzak biryerde internete erişim sağlamaya çalışman ya da kalitesiz bir adaptör/modül kullanmak sorununun sebebi olabilir.
diğer bilgisayarın wifi kartı ile takas yaptım şu an takılma problemi kesildi. hdd den şüphelendim ilk başta çünkü ssd almıştım 3-4 ay oldu alalı. acaba arıza mı yaptı dedim ama usb üzerinden internete bağlanınca takılma yapmadığı için ssd 2. plana salladım. tahmin ettiğim gibi wifi kartı arızalı sanırım. ilginç bir tecrübe oldu

Tepkiler: PALA.

PALA.

Üye
Geri dönüş için teşekkürler, harbiden ilginç sorunlar duyuyorum Adamın birisi de bilgisayar donunca kulaklığı takıyorum düzeliyor diyordu