Haber Windows Phone 8.1 Geliştici Ön İzleme Sürümü Geldi

Sponsorlu Bağlantılar

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Hocam kullanım kolaylığı derken, ben lumia 920 telefonu aldığım zamanlardan bu güne yaşadıklarımı baz alarak söyledim. Çevrem android ve ios dolu. Bir çok konuda telefondan yapılacak işlemlerde sonuca hepsinden daha kolay ve hızlı ulaşıyordum. Hoşuma giden konu buydu. Üst seviye bir sürü yeni android ios telefonlar çıktı ve hepside gayet akıcı gayet güzeller. Aslında şuan da elimizdeki telefonlar hepimizin ihtiyaçlarını yeterli seviyede karşılar bence. Şimdilik wifi ve şebeke kısa yolu varsın diğerlerinden 1-2 sn geç ayarlansın ben 1-2 sn sini dert etmem, sorun yok. İş yerimde android ve ios kullanan arkadaşlarım çoğunlukta ve yeni telefonlar kullanıyorlar. (Note 3, IP5S vs.) Hepsinin telefonu çok güzel. Hatta imrenerek bakıyorum. :) Ama elimdeki eskimiş L920 çokta geride kalmıyor. Mesela Arkadaşlarla birlikte camda bir salyangoz gördük birisi hemen bunu instagramda paylaşacağım dedi o telefonunu çıkarıp hazırlayana kadar ben resmi çekmiş oluyordum. Hemde makrosu harika bir şekilde. Ben 6tag programı ile uğraşırken arkadaş güzel bir yakın çekim yapmaya çalışıyordu. Başka bir örnek şu olsun. Benim iş yeri PC de internet OneDrive ve OneNot sürekli açıktır. Ekrandaki OneNote a yazdığım herhangi bir not, benim telefonumdaki one note ile senkron. Nerede olursam olayım hemen ulaşabiliyorum. Telefonumda direk ana ekrandaki One note kısa yoluna tıklamamla az önce pc de açtığım notu görmem bir oluyor yada tersi. Bayağı keyifli bu. Kısa yollar ve birçok konuda Android çok gelişkin ve üstünlüğü var. Ancak ben şu anda hala daha bir söz konusu telefonla bir iş yapmak olduğunda çoğundan daha hızlı sonuca varıyorum. Varıyorum da buna rağmen daha esnek düşünüyorum. Aradaki farklar ölünecek telefon parçalayacak büyüklükte değil ki. Ben ondan önce resim çeksem ne olur? Ben notlara yada excell tabloma ondan daha kolay ulaşsam, ne olur ki? Yada o benden bir iki saniye önce wifi açsın kapatsın, ölüm yok ki :) Çocuk değiliz ki sidik yarıştıralım değil mi. Renkler ve zevkler der çıkarız bu işin içinden.

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS, ceza87 ve Akhtoher

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Hocam kullanım kolaylığı derken, ben lumia 920 telefonu aldığım zamanlardan bu güne yaşadıklarımı baz alarak söyledim. Çevrem android ve ios dolu. Bir çok konuda telefondan yapılacak işlemlerde sonuca hepsinden daha kolay ve hızlı ulaşıyordum. Hoşuma giden konu buydu. Üst seviye bir sürü yeni android ios telefonlar çıktı ve hepside gayet akıcı gayet güzeller. Aslında şuan da elimizdeki telefonlar hepimizin ihtiyaçlarını yeterli seviyede karşılar bence. Şimdilik wifi ve şebeke kısa yolu varsın diğerlerinden 1-2 sn geç ayarlansın ben 1-2 sn sini dert etmem, sorun yok. İş yerimde android ve ios kullanan arkadaşlarım çoğunlukta ve yeni telefonlar kullanıyorlar. (Note 3, IP5S vs.) Hepsinin telefonu çok güzel. Hatta imrenerek bakıyorum. :) Ama elimdeki eskimiş L920 çokta geride kalmıyor. Mesela Arkadaşlarla birlikte camda bir salyangoz gördük birisi hemen bunu instagramda paylaşacağım dedi o telefonunu çıkarıp hazırlayana kadar ben resmi çekmiş oluyordum. Hemde makrosu harika bir şekilde. Ben 6tag programı ile uğraşırken arkadaş güzel bir yakın çekim yapmaya çalışıyordu. Başka bir örnek şu olsun. Benim iş yeri PC de internet OneDrive ve OneNot sürekli açıktır. Ekrandaki OneNote a yazdığım herhangi bir not, benim telefonumdaki one note ile senkron. Nerede olursam olayım hemen ulaşabiliyorum. Telefonumda direk ana ekrandaki One note kısa yoluna tıklamamla az önce pc de açtığım notu görmem bir oluyor yada tersi. Bayağı keyifli bu. Kısa yollar ve birçok konuda Android çok gelişkin ve üstünlüğü var. Ancak ben şu anda hala daha bir söz konusu telefonla bir iş yapmak olduğunda çoğundan daha hızlı sonuca varıyorum. Varıyorum da buna rağmen daha esnek düşünüyorum. Aradaki farklar ölünecek telefon parçalayacak büyüklükte değil ki. Ben ondan önce resim çeksem ne olur? Ben notlara yada excell tabloma ondan daha kolay ulaşsam, ne olur ki? Yada o benden bir iki saniye önce wifi açsın kapatsın, ölüm yok ki :) Çocuk değiliz ki sidik yarıştıralım değil mi. Renkler ve zevkler der çıkarız bu işin içinden.
Siz cihazınızla duygusal bir bağ kurmuşsunuz bence Android yada İOS kullansanız bile mutlaka Windows Phone'a dönersiniz çünkü sizin zevkiniz bu. Yani mesajınızdan öyle anlıyorum :) sadece tarafsız bakıldığında bu platformlar karşılaştırılabilir. 2 hafta önce iphone 5 sattım bu forumdan bir arkadaşa şimdi Z2 ve 1520 var ben tüm platformları seven ve kullanan biri olarak yorum yapıyorum genelde o sebeple Windows'un biraz daha ilerlemesi gerekiyor tarzında düşünüyorum. Yoksa alt yapı çok iyi :)

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Esendağlı ve ArMaGeDdOn_87
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Bugün cuma ama ses yok

versino2

versino2

Üye
Ben umudumu iyice kestim ağustosun ortalarına anca herhalde.Daha 930 çıkmadı o çıkacak onu biraz satarlar sonra bize gelir kesin

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
resmen rezalet

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Ben mobil den izleyemedim izleyebilen varmı,cihazım L920 8.1prewiew

beats

beats

Üye
Bazı sayfalarda açıyor, bazılarında açmıyor siteden kaynaklanıyor sanırım. Videonun üzerindeki video adı çubuğuna dokununca Youtube üzerinden izleyebilirsin abi.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
4MaGuS

4MaGuS

Üye
bende şimdi denedim netim mi yavaş ne biraz geç geliyor video rekramları geldi tıkladım açılıyor gibi oldu 0 saniye kaldı bende youtube kısmına girip ismini kopyalayıp youtube hd programında açtım yoksa açılmıyor gibi bende de

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Amaaann arkadaşlar yine sildik yarışına dönüyor yapmayın biz ne yapacağız 4k yı yav. Uluslar arası film festivallerine sinema mı çekiyoruz arkadaşlar. Evimizin çoluk çocuğumuzun arkadaşlarımızın eğlenceli dakikalarını hatıra olsun diye çekiyoruz işte. Bunun için 4k mı gerekli. Valla evdeki en kaliteli tv de 1080p fazlaysa yeterli. Gözle fark edilmesi zor olan bir değişiklik için dünya para farkı yazıktır günahtır bence.

Dumanla gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: emz
Akhtoher

Akhtoher

Üye
Amaaann arkadaşlar yine sildik yarışına dönüyor yapmayın biz ne yapacağız 4k yı yav. Uluslar arası film festivallerine sinema mı çekiyoruz arkadaşlar. Evimizin çoluk çocuğumuzun arkadaşlarımızın eğlenceli dakikalarını hatıra olsun diye çekiyoruz işte. Bunun için 4k mı gerekli. Valla evdeki en kaliteli tv de 1080p fazlaysa yeterli. Gözle fark edilmesi zor olan bir değişiklik için dünya para farkı yazıktır günahtır bence.

Dumanla gönderildi.
4K 1080 HD nin 4 katı kalitede gözle bakıldığında mutlaka ayırt ediliyor :) burda maksat cep telefonu alıyoruz böyle bir teknoloji varsa bizde neden olmasın ki :)

suyunsesi

suyunsesi

Üye
4K 1080 HD nin 4 katı kalitede gözle bakıldığında mutlaka ayırt ediliyor :) burda maksat cep telefonu alıyoruz böyle bir teknoloji varsa bizde neden olmasın ki :)

Gerekliliği bence tartışılır. 1080p nin zaten yerine getirdiği eğlenceyi artıracak mı? Aslında canlı görmek lazım.:)

Dumanla gönderildi.

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Gerekliliği bence tartışılır. 1080p nin zaten yerine getirdiği eğlenceyi artıracak mı? Kişisel olarak yazıyorum kendi düşüncem. Benim o videoyu çekme amacım belli. 4k olması amacım dışında bana ne verecek ki. Onca fazladan para edebilecek? :)

Dumanla gönderildi.
Demekki arz talep meselesi. Ben ihtiyaç duydum aldım siz ihtiyaç duymadığınız için almıyorsunuz bütün mesele bu.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
nsbd

nsbd

Üye
Ben vazgeçtim 8.1'in yerine Ramazan Bayramını bekleyeceğim.
En azından tarihi belli :D

• Beğen
Tepkiler: dilmenibrahim, versino2, 4MaGuS ve 6 diğerleri
hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
beyler 1 aydır telım elımde deıl buralarada pek bakamıom guncelleme yalanmı oldu noldu ve hiç ses seda yok bolumlerde yahuuuu

toprak00

toprak00

Üye
evet arakadaslar en sonunda bende BETA sürumu yukledım gerçekten windows phone 8.1 çok hoş mus =) görev çubugu falan daha çok kutu sığtırma daha ne özellik ama. umarım en kısa zaman da orjınalı gelir .. herkesın bilgi konusunda paylastığı yorumu okudum çok yardımcı oldu bana gerçekten.. herkese ÇOK ÇOK :tşk: :)

Üst Alt