Bilgisayar Açılışına Şifre Koyma ve Kaldırma


EroL

EroL

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Windows açılışta şifre koyma ve bilgisayar açılışına şifre koyma nasıl yapılır resimli anlatım ile gösteriyoruz. Windows açılışta şifre sorsun diyorsanız yada açılış şifresini değiştirmek istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit.

Bilgisayarının açılışına şifre koymak için “Başlat” menüsünden “Ayarlar” ve sonrada “Denetim Masası” na tıklayın.

Açılan “Denetim Masası” penceresinde “Kullanıcı Hesapları” na tıklayın.

Açılan “Kullanıcı Hesapları” penceresinde “Hesap Değiştir” linkine tıklayın.

Açılan ekranda bilgisayarınız kurulurken tanımlanan kullanıcılar listelenecektir. Siz hangisini kullanıyorsunuz üzerine tıklayın. (Muhtemelen Guest haricinde hangisi varsa odur.) kullanıcı adınız ne ise ona tıklayacaksınız.Açılan ekranda “Parola Oluştur” linkine tıklayın.

Açılan parola oluşturma ekranında “Yeni bir parola yazın” kutusuna şifrenizi girin. “Onaylamak için şifrenizi yeniden girin” kutusuna aynı şifreyi tekrar girin. En alttaki kutucuğa ise eğer şifrenizi unutursanız hatırlamanıza yardımcı olacak bir cümle girebilirsiniz.

Bütün bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra “Parola Oluştur” butonuna tıklayın.

bundan sonra bilgisayarınız açılırken oluşturduğunuz şifreyi soracaktır.
 


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt