Diğer Windows İşletim Sistemleri Windows XP İçin Dock Programları

Sponsorlu Bağlantılar

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
    Konu Sahibi
Windows XP İçin Dock Programları
Objectdock :

Download Linki : ( Full değildir )

Rocketdock :

Download Linki : ( Bu full galiba )

XWindowsDock :

Download Linki :

StandaloneStack ve kullanımı

1) Öncelikle linkten verdiğim dosyaı indirip rardan çıkartıp el altında olmayan bir klasöre taşıyın, örneğin Users

2) Dosyanın içerisindeki StandaloneStackexe dosyasına sağ tıklayıp masaüstüne kısayol oluşturun

3) Masaüstünde oluşan kısayolu kesip yine el altında olmayan (yanlışlıkla silmeyeceğiniz) bir yere yapıştırın Örneğin belgelerim içerisine

4) Kısyola sağ tıklayıp özellikler hedef seçeneğindeki adresin sonuna (örneğin adres C:\Users\irfan\Desktop\Stacks\StandaloneStackexe şeklindeyse ) exe den sonra bir boşluk bırakıp kısayolu taşıdığınız adresi ekleyin Örneğin ben C:\Users klasörüne taşıdım Hedef kısmı C:\Users\irfan\Desktop\Stacks\StandaloneStackexe C:\Users şeklinde oldu

5) Hani ikonunu beğenmezseniz yine kısayola sağ tıklayıp seçeneklerden simge değiştir seçeneğinden simgesini değiştirebilirsiniz Veya aynısından birkaçtane yapmak isterseniz farklı ikonlarda olması daha güzel olacaktır

6) Şimdi oluşturduğunuz kısayola çift tıklayın ve açılan menüden Folder kısmına gözekmesini istedğiniz klasör adresini girin Örneğin C:\Program Files klasörüne ulaşmak için C:\Program Files adresini girin . Mode kısmına açılış stilini seçmelisiniz Alttaki birinci resimdeki açılış şekli için fan,sağ alttaki resimdeki açıış şekli için grid ve Ok ile işlemi kaydetmelisiniz

7) Artık kısayolunuz hazır. İstediğiniz şekilde kullanın

StandaloneStack Alternatif Eklentisi : Stacks Docklet (Windows 7 64Bit Ultimate Sorunsuz Çalışmaktadır)

Site Link:

Direk Link:

Dosya Boyutu 218Kb

Zipten Çıkarırken 408Kb

1. C:\Program Files\ "RocketDock" Klasörü Sağ Tıklayıp Özellikler > Güvenlik > User(Windows Hesap Adı\Users) > Düzenle'ye Tıklayın

2. Açılan Pencerede Users(Windows Oturum Adı)\Users) Tıklayın >> Tam Denetim "İzin Ver" Kutuyu İşaretleyip Ve Uygulayın.

3.StackDocklet Winrar'dan Çıkarın "StackDocklet" Klasörü Kopyalayıp "C:\Program Files (x86)\RocketDock\Docklets" İçine Atın.

4.RocketDock Sağ Tıklayın Öğe Ekle > Stack Docklet

5.Yeni Klasör Oluşturun Oyun,Program Kısayolları Herhangi Bir Exe Dosyasının Sağ Tıklayıp Masaüstüne Kısayol Oluştur Demeniz Yeterlidir Daha Sonra Yeni Oluşturduğun Klasöre Fırlatın Düzenleme Yapmayı Unutmayın Örnek; firefox -kısayol Yerine Mozilla Firefox Yada Firefox Yazabilirsin Görüntü Kirlilik Yaratmaması İçindir.

6. 4.Madde'deki İşlemi Yaptığımız Gibi Yeni Açılan Kutuyu Sağ Tıklayıp "Simge Ayarları" Tıklayın Açılan Pencerede "Folder" Tıklayın Yeni Oluşturduğun Klasörü Seçin

7. Ve Son

Son düzenleme:

Üst Alt