Belle Refresh 111.040.1511 Güncelleme Çıktı! Bilgiler burada!

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Belle Refresh 111.040.1511 Güncelleme Çıktı! Bilgiler burada!

111.040.1511 GENEL BİLGİLER VE YENİLİKLER

-HTML destekli tarayıcı 8.3.1.4 sürümüne güncellenmiş. Tarayıcı açıkken aşağı açılır görev çubuğundaki takılmalar azalmış.
-Maxicep forum sayfasına özel bir yavaşlık var. Aşağı giderken takılmalar oluyor.
-Genel olarak tarayıcı hızlanmış.

-
Müzik çalar 17.1.14 sürümüne güncellenmiş. Sorunsuz çalışıyor. Dolby yok.

-ColorizIt adlı resim düzenleme programı gelmiş. (Sadece N8 için)
-DLNA Play (Sadece N8 için)
-Big Screen (Sadece N8 için)

-
Qt 4.8 (Qt destekli uygulamalarda hızlanma var.)

-
Nokia Haritalar 3.09

-
Nokia sosyal 1.5:
Automatic linking to Facebook and Twitter
New Homescreen widgets
Improved preformance
Renewed app layout

Yeni wigdetlar:
Clock, analogue big
Clock, Mechanic
Clock, Text
Calendar, Agenda view
RSS Widget
Bookmark
Contact individual (social upgrades)
Contact, group (group support upgrade)
Music player, Medium
Weather now
Weather forecast
My location
Social widget
Facebook, Summary
Facebook
Twitter
Mobile Data Counter
Search
Email, New arrival
Gallery
Notes
Email, Detailed
Toggles (2G/3g, Offline, silent, BT, Cellular)

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, 0MG90, alicaglayan ve 18 diğerleri

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
ben 603 kullanıyorum ama 1. Nesil kullananları sevindirecek Bu teşekkürler.

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Eskiden olan yine devam eden eksiklikler:
- Mesajlarda duygusal simgelerin yine geç açılması
- Menü kalabalık olduğunda Bul simgesine basınca klavyenin geç açılması
- Klavyenin aynı kalması

Tek görebildiğim Belle FP1'de olan ve olmayan yeni widgetlerin eklenmesi.

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
RDA'dan mı baktınız acaba? Ben göremedim.

ufukcan74

ufukcan74

Üye
:tşk:

DustoJniK

DustoJniK

Üye
aslında n8 c7 c6 gibi telefonlar fp1 i bile kaldırır fakat bu nokianın stratejisi insanı kanser eder. Symbian dan desteğini çektiği için sadece çıkaracağı telefonlara yeni yazılımı atıyor ve güncelleme yapıyor. Benim düşüncem yeni symbian li telefonlar çıkaracak bunu bile bile yapacak. Istese çıkaracağı telefonlara yeni sistemi atabilir ama bunu yapmayacak ve 2016 ya kadar symbianlı telefonlar çıkarıp kullanıcılarıyla bir çok kez daha dalga geçecek. Symbian gibi dev sistemi geliştirmeyip sadece görsel olarak nakış ve süs veren bir şirketin malesef ama malesef enayileri olduk.

• Beğen
Tepkiler: BRKTNL

MaxipmaN

Üye
çıksa artık gına geldi

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
RDA'ya eklendi ise son 1-2 test kalmıştır..ben çıkmaz diyordum ama yanılacağım sanırım.. :)

Umut

Umut

Üye
Nokia Internet Radio'daki şarkı isimleri Belle'de görünmüyordu. Acaba Belle Refresh'de düzeltmişler mi? İmkanı olanlar bakabilir mi?

carbon_o7

carbon_o7

Üye
inş gelir inş :/

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
RDA'da ise kesin gelir..ama ne zaman bilinmez..

asigsasi

asigsasi

Üye
Symbian ^ 3 Akıllı Telefonlar 1. Nesil Nokia Belle Yenile firmware güncellemesi Nokia BKİ cihazlarda güncelleştirmenin yüklü beri, teslim edilmesi bekleniyor. Ama ^ 3 aile Akıllı Telefonlar (C7, C6-01, E7, E6, X7) Diğer S ile birlikte onların 2010 amiral gemisi Nokia N8 için güncelleştirmeleri sunmak için Nokia'nın ucundan derin bir sessizlik tuttu. Nokia Belle Yenile (Nokia Belle FP1 kesildikten versiyonu) 111.040.1511 belirtildiği gibi firmware sürümü ile Nokia C7 üzerinde RDA (Remote Device Access) üzerinde tespit edilmiştir.

- - - Eklendi - - -

Onun değerinde hiç firmware BKİ cihazlarda kullanılabilir olduğunda, genellikle onun serbest bırakılması için hazırlık yaptıklarını belirttiler Nokia, Nokia Belle Yenile firmware için herhangi bir resmi teslim tarihi teklif değil. Nokia Belle Yenile yeni web tarayıcısı, yeni müzik çalar ve bazı yeni widget'lar ve genel sistem istikrarını (Biz Nokia FLV ve MKV video formatları ile özellikle sabit video oynatıcı sorunları olacağını umuyoruz) sunacak. Ama biz bu resmi firmware güncellemesi ile yeni FP1 tarzı multi-tasking yöneticisi dahil değildir söylemek pişman.

- - - Eklendi - - -

buda cok yakından takip ettiğim bir siteden alıntı

Umut

Umut

Üye
Symbian Anna'da (v 22,014) yazılım sürümü tarihi 5 Temmuz 2011 yazıyordu, ancak 18 Ağustos 2011 tarihinde resmi olarak yayınlandı. Yani 44 gün sonra.

Symbian Anna'da (v 24,001) yazılım sürümü tarihi 29 Temmuz 2011 yazıyordu, ancak 15 Eylül 2011 tarihinde resmi olarak yayınlandı. Yani 48 gün sonra.

Symbian Anna'da (v 25,007) yazılım sürümü tarihi 16 Eylül 2011 yazıyordu, ancak 20 Ekim 2011 tarihinde resmi olarak yayınlandı. Yani 34 gün sonra.

Nokia Belle'de ise yazılım sürümü tarihi 28 Kasım 2011 yazıyor, ancak 7 Şubat 2012 tarihinde resmi olarak yayınlandı. Yani 73 gün sonra.

Nokia Belle Refresh'de ise yazılım sürümü tarihi 28 Temmuz 2012 yazıyor. Yani yazılım hazırlanalı 25 gün olmuş. Bence en erken 1-1,5 ay sonra resmi olarak yayınlanır.

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
yeni tip multi tasking yokmuş..büyük bir eksiklik bence..

Üst Alt