Aztech DSL1015EN(L) Modemin Sitelere Giriş Problemi

Sponsorlu Bağlantılar

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Aztech DSL1015EN(L) Modemin Sitelere Giriş Problemi
Merhabalar.

Başlıkta da belirttiğim gibi Aztech DSL1015EN ( L ) modemin internet sitelerine girişte yaşattığı bir problemden muzdaribim. Şöyle ki; bu modemden normak şartlarda memnunum ama bazen pc'de internet sayfalarında gezinirken sayfalarda sorun olmamasına rağmen "Aradığınız siteyi bulamıyoruz." "Yeniden dene" butonu ile karşılaşıyorum. O yeniden dene butonuna birkaç kere basınca sayfa açılıyor. Örnek olarak bir sayfa ekliyorum alta.

Bu sorun modemden kaynaklanıyor. Başka modemlerde bu sorun yok. Elimde birkaç tane modem var denedim. Daha doğrusu bir süredir kullandığım huawei modemde böyle sorunlar yoktu. Sizlerin de fikirlerini merak ettim. Mtu ayarı ile de oynadım ama bir sonuç alamadım.

Teşekkürler.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Modemi reset tuşundan sıfırlaman olacaktır. Ağ bağlantısını kuramıyor olsa gerek. Bazen sürekli aktif olarak çalışan modemlerde bu tip sorunlar olabiliyor. Benim xyzel de durduk yere internet yok diyor fiş tak sök yapıyorum . Çalışmaya devam.

• Beğen
Tepkiler: Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Modemi reset tuşundan sıfırlaman olacaktır. Ağ bağlantısını kuramıyor olsa gerek. Bazen sürekli aktif olarak çalışan modemlerde bu tip sorunlar olabiliyor. Benim xyzel de durduk yere internet yok diyor fiş tak sök yapıyorum . Çalışmaya devam.

Daha önce birkaç defa resetledim. Yeniden kurdum ama nafile. Nedense bazı sitelerle ilk karşılaşmasında bu hatayı veriyor ama sonraki girişlerinde hata vermiyor. Sanki anlık cevap alamıyor da hemen boşa düşüyor gibi. Birkaç denemede giriyor ama

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Daha önce birkaç defa resetledim. Yeniden kurdum ama nafile. Nedense bazı sitelerle ilk karşılaşmasında bu hatayı veriyor ama sonraki girişlerinde hata vermiyor. Sanki anlık cevap alamıyor da hemen boşa düşüyor gibi. Birkaç denemede giriyor ama
Modem eski mi ?

• Beğen
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
8-10 yıllık bir üretim tarihi var galiba. Bana da başkasından geçti. 300 mbps aslında fena değil de şu hatası olmasa
Mesaj birleştirildi:

Bu arada telefonla wifiden girince ayni sorun yok. Bu modemle pc arasındaki bir ihtilaftan kaynaklanıyor gibi.

Son düzenleme:
  • Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
8-10 yıllık bir üretim tarihi var galiba. Bana da başkasından geçti. 300 mbps aslında fena değil de şu hatası olmasa
Mesaj birleştirildi:

Bu arada telefonla wifiden girince ayni sorun yok. Bu modemle pc arasındaki bir ihtilaftan kaynaklanıyor gibi.
Artık bilemeyeceğim.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Ağ bağlatısını denetim masası üzerinden kontrol edin herşeyden önce bağlantı düzgün mü o önemli.
DNS adresleriniz otomatikte mi ? Diğer tarayıcılarda durum nasıl ? Birde antivirüs varsa geçici olarak devredışı yapın.
Windows 10 kullanıyorsanız, ağ ayarlarından kullandığınız ağları unut seçeneği ile silip yeniden ekleyin.

• Beğen
Tepkiler: Symbianist ve MAERKEK
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Ağ bağlatısını denetim masası üzerinden kontrol edin herşeyden önce bağlantı düzgün mü o önemli.
DNS adresleriniz otomatikte mi ? Diğer tarayıcılarda durum nasıl ? Birde antivirüs varsa geçici olarak devredışı yapın.
Windows 10 kullanıyorsanız, ağ ayarlarından kullandığınız ağları unut seçeneği ile silip yeniden ekleyin.

Bilgisayar modeme kablo ile bağlı. Dün modeme google dns ayarlari yaptim. Bakalim nasil olacak. Eve geçince deneme yapacağım bakalım :oke:

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Arada yine ayni hatayi veriyor QOS ayarlariyla da oynuyorum. Bir yerde tuttturabilirsem artik

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Arada yine ayni hatayi veriyor QOS ayarlariyla da oynuyorum. Bir yerde tuttturabilirsem artik
Hocam modemdeki ile oynayabilirsin ama windows Qos ile oynamayı tavsiye etmem açılışta yaşanan kopmalar özellikle ondan kaynaklanır.

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
PALA.

PALA.

Üye
Modemdeki hocam. Bu sorun modem kaynaklı.
Olabilir hocam. Bu olaydan önce herhangi bir değişiklik felan oldu mu :hmmm Mesela adres değişikliği, abonelik değişikliği gibi. Size yeni abone numarası ve şifresi verilmişse tüm modemlere bunu girmek gerekiyordur. Siz bunu denemişsinizdir muhtemelen ama ben yinede bir ihtimal söylemiş olayım...

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Olabilir hocam. Bu olaydan önce herhangi bir değişiklik felan oldu mu :hmmm Mesela adres değişikliği, abonelik değişikliği gibi. Size yeni abone numarası ve şifresi verilmişse tüm modemlere bunu girmek gerekiyordur. Siz bunu denemişsinizdir muhtemelen ama ben yinede bir ihtimal söylemiş olayım...

Yok hocam her sey oldugu gibi devam ediyor. Bir degisiklik yapılmadı. Aztech sorunlu demek ki önceki modemi tekrar taktım.

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt