Atatürk'le ilgili Uydurmalar-Saldırılar ve tokat gibi YANITLAR

Sponsorlu Bağlantılar

abandonware

abandonware

Üye
:zzz:

night_jack

night_jack

Üye
"Yasa, çeşitli Anadolu illerinde protestolara neden oldu. Yasanın kabul edildiği gün Erzurum’da protesto gösterileri oldu ve bu ilde bir ay sıkıyönetim ilan edildi. Tutuklananlardan 13 kişi idama mahkum oldu[4].

24-25 Kasım tarihlerinde Kayseri’de Şeyh Ahmet Efendi dört arkadaşının yönlendirmesi ile büyük bir yürüyüş yapıldı, 300 kişi tutuklandı. Şeyh Ahmet Efendi dört arkadaşı İstiklal mahkemesinde yargılanarak idama mahkum edildi.

25 Kasım günü Sivas’ta duvarlara şapka aleyhine afiş ve bildiri asılması nedeniyle şehrin bütün muhtarları tutuklandı; suçsuzluğu anlaşılanlar beraat etti; ulemadan İmamzade Mehmet Necati Efendi ile Abdurrahman Efendi idama mahkum edildi.

Rize’de on gün kadar süren olaylar sonucu 143 kişi tutuklandı; içlerinden 8 kişi idama mahkum edildi.

Maraş’ta ise Camii-i Kebir etrafında toplanıp “Şapka İstemeyiz” diye bağıranlar tutuklandı, 5 kişi idama mahkum oldu."

Bunlar sadece vikipedide yazanlar .. Ayrıca şapka takma zorunluluğunun bilimsel bi mantığınıda söylerseniz sevinirim. Şapka takınca daha zeki mi oluyoruz , veya takke takınca daha gerizekalı mı oluyoruz , böyle oluyorsak bununda bi bilimsel bi açıklamasını alalım sizden . O dönemde hristiyanlar yahudiler masonlar budistler istediği gibi ibadet ederken Müslümanlara Türkçe ibadet zorunluluğunun demokratik ve laiklik(tüm dinlere eşit yaklaşım )olarak ne anlamı olduğunu da yazarsanız sevinirim.(Batılılaşıyoruz ama hiç bi batı ülkesinde ingilizce,fransızca,almanca vs. gibi dillerde ezan okuma zorunluluğu görmedim dipnot:demokratik ülkelerde tabiki)Bakın işin dini kısmına hiç girmedim . :) Tabi bunlar sadece bi kaç şey daha ne çok olay var ama koruma kanunundan dolayı yazamıyoruz. Ha bu arada koruma kanununun da bi açıklamasını alalım , hangi cumhuriyetle gerçek demokrasiyle yönetilen bi ülkede böyle yasa var ?

Not : Hiç bir hakaret yoktur, hiçbir şahsa yönelik aleyhte bi yargımda yoktur . Yazdıklarımın çoğu alıntı (bkz.wikipedia) olmakla beraber sadece sorulardan ibarettir :)

edit :tr wikipedia org/wiki/%C5%9Eapka_ve_K%C4%B1yafet_%C4%B0nk%C4%B1l%C3%A2b%C4%B1

---------- Eklendi @ 15:05:00 ---------- Yazıldı @ 14:33:19 ----------

"Şapka İstemeyiz "diyenler öldürülüyor , düşünün şimdi "Fatih Projesini istemiyoruz " diye bikaç kişi söylese ve bunları idam etseler yüzlerce isyan çıkarmazmıydınız ? Hükümetin tüm üyelerine hakaretler yağdırırdınız haksızmıyım ? İş tek parti dönemine gelince neden böyle oluyor ? Açın biraz kitap okuyun , ilkokulda anlatılan masallarla kalmayın lütfen.

Açıkçası sizin ne demeye çalıştığınızı hiç anlamadım,ne yapmaya çalıştığınızı da anlamadım.
Ama şunu anladım ki sizin amacınız çooook farklı nerelere değindiğinizden belli zaten.
Tutupta şapka takmak daha mı zeki oluyoruz derseniz,ozaman amacınızın açıkca ne olduğu belli.
Şapka takmak zorunuza gidiyorda,takke takmak neden kolayınıza gidiyor!
Bence hiç boşuna kolayınıza gitmesin onlar!
Destan yazmışsınız ama eliniz hiç bir zaman ''Atatürk'' yazmaya gitmemiş neden acaba?

• Beğen
Tepkiler: moskovalı
pire0908

pire0908

Üye
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DaNq3rB0y2

Üye
şu enver denen arkadaş niye bu kadar Atatürk düşmanı ? Babasının belli olmasını sağladığı içinmi yoksa bu topraklarda rahat yasamasnı sağladığı içinmi

• Beğen
Tepkiler: moskovalı
'Enver'

'Enver'

Üye
şu enver denen arkadaş niye bu kadar Atatürk düşmanı ? Babasının belli olmasını sağladığı içinmi yoksa bu topraklarda rahat yasamasnı sağladığı içinmi
Atatürk'e düşman falan değilim.Senin gibi Atatürk'ü putlaştıran Kemalistlere düşmanım.
Atatürk olmasaydı yerine başkası olurdu merak etme.

• Beğen
Tepkiler: melancholy11
DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye

Atatürk'e düşman falan değilim.Senin gibi Atatürk'ü putlaştıran Kemalistlere düşmanım.

milli mücadeleyi başlatmasaydı ne olacaktı itilaf devletlerini emri altına giren bir ıstanbul hükümeti ve osmanlı devleti sadece bi iç anadolu kadar bir devlet olacaktıki böyle bağımsız yaşamamıza izin vereceklermydi işgal zamanı olan katliamları unutma tarih bilmiyorsan bugün ırağın başına neler geldi onları gör o gelenler bizim başımızada gelecekti ama ATAM geldi milli mücadeleyi başlattı ona çok şey borçluyuz

as467

as467

Üye
çok sağol, güzel bi paylaşım :)
TÜRK olmaktan şeref duyuyorum...

melancholy11

melancholy11

Üye
:d :d

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
sunu söyleyebilirim açıkca atatürke karşı çıkan bazı örümcek beyinliler var ama sunu da unutmasınlar atatürk olmasa türkiye ve türk milleti diye bir ulus var olmayacaktı biz atatürke borcluyuz herseyi atatürkü sevmeyen dostum olamaz vede atatürkü sevmeyen bu ülkeyi terketsin hemen

Emip

Emip

Üye
Güzel Paylaşım

Murat Alper

Murat Alper

Moderator

bak yavrum atatürk olmasaydı türkiye ve türk ulusu diye bir millet olmayacaktı sen olmayacaktın biz olmayacaktık kendi topraklarımızda zulüm görecektik atatürk olmasaydı bunları kaldıramıyorsan sana şunu söylüyorum hemen valizini toparla ve çabucak terket bu ülkeyi

greencity16

greencity16

Üye
bak yavrum atatürk olmasaydı türkiye ve türk ulusu diye bir millet olmayacaktı sen olmayacaktın biz olmayacaktık kendi topraklarımızda zulüm görecektik atatürk olmasaydı bunları kaldıramıyorsan sana şunu söylüyorum hemen valizini toparla ve çabucak terket bu ülkeyi

İSLAM a göre o olmasaydı böyle olurdu demek Allahı inkar olacaktır, zira halk eden yani yaratan Allah'tır, diğer hersey sebeptir. Vazgeçilmez ve olmazsa olmaz yalnız O'dur. Gerisi gayri Allah'ın kullari. Ben tebliğ ettim, inanıp inanmamak sizin ile Rabbinizin arasında... Ayrıca bizi şerefli kılan yegane unsur İslâm'dir, ırk değil...
Dinde zorlama yoktur, insan hürdür elbette,
İsteyen dünyada pişer, isteyen ahirette... selam olsun

- - - Eklendi - - -

Kardeşim merak etme bize yutturulan tarihi yutmadik, insanlar istedikleri planları yapsınlar, galib olan Allah'tır, ve yalnız O'nun dediği olacaktır...

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
Allah bu dünyaya böyle bir adamı keşke bir daha gönderse çok ihtiyacımız var. ( huzur içinde yat atam )

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Ruhu şad olsun,insanlarımızın kıymetini onları kaybettikten sonra anlıyoruz ancak.yaşayan değerlerimize de sahip çıkmak gerek.bu büyük ülke böyle nice liderler yetiştirdi ve yetiştiriyor.çok şükür

• Beğen
Tepkiler: ozakin70

ziya aydın

Üye
Hangi ''abi-abla'' masalı bunlar merak ettim. :nono:Amerikalı fethullah'a mı tapıyorsun yoksa siyonist rte'ye mi?
Sen Mustafa Kemal hakkında kimseye sormadan böyle ileri geri konuşabiliyorsan bu Mustafa Kemal sayesindedir. İstese ''vurun bunun kellesini'' der, gebertirdi seni. Bu yazındaki o harika iftiraların(ki kaynaklarını verirsen sevinirim.[bi taraflarını vermeni istemem tabi, öyleyse kalsın.]) hala duıruyorsa burda o da Mustafa Kemal sayesindedir.

Atatürk yalnızca çarşafı yasaklamıştır, ayrıca günümüz türban sorunun tatürkle bir ilgisi olamaz çünkü türban 1960 üretimi, amerikan bandrollu bir şeydir.
Eğer siz örümcek kafalılar ''tek yol islam'', ''laik düzen bir gün kalkacak'' diye ortalıkta gezmeseydiniz, cuma günleri dersleri kırıp namaza gitmeseydiniz ne türban yasağı ne de başka bir yasak olurdu. Senin vatan haini halifen ''yunan ordusu bizi kurtarmaya geldi'' fetvalarını ingiliz uçaklarıyla anadoluya dökerken, Mustafa Kemal senin ceddinin namusunu koruyordu, terbiyesiz.

A mankafa yılda kaç bin turist ayasofyaya gelip müslümanlık hakkında bilgi alıyor bilir misin sen? Ülkede kaç okul, kaç camii var bilir misin?

Kafanın ancak iftiraya bastığı da çok iyi anlaşılıyor. Muhteşem Osmanlı niye yıkıldı o halde? Ümmetçilik ilkesi yok muydu o zaman? cevap vereyim...
Sen ve senin gibi yobazlar ''minareleri kaldıralım, Allah'a atılan ok gibidirler.'' ''hayır değildirler.'' diye kavga ederken Avrupa rönesans ve reformla yükseldi de ondan.

Mason tarihçilermiş... A akıllı Osmanlı'nın her tarafına yerleşen mason localarını baban mı kapattı? Atatürk kapattı.

Eğer sen bir saç telini görüp azacak kadar sapıksan, 9. yaşındaki kızı çarşaflayacak kadar sapkın düşünceler içindeysen, seni Atatürk bile kurtaramaz zaten.

Koca Osmanlı sarayındaki cariyeler ne işe yarıyordu, yemek mi yapıyordu?

oğlum ataürkün arkasına saklanıpta dine küfretmeye lüzum yok

HAM ZA

HAM ZA

Üye
ismet görgülü nerden toplamış bu bilgileri? Nerden inanıcağm gerçekliğine?

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Teşekkürler harika cevaplar var.

..maHsun..

Üye

O olmasaydı ;
İstanbul ;Konstantinapolis
Nevşehir ;New City
Eskişehir;Old City
Afyon;Turkish Delight
Kahraman Maraş;Maraş Icecream
Ordu;Army
Van;One
Kars;Cars
Şanlı Urfa-Turkish Kebap
Batman;Batman Kara Şovalyeyle Savaşıyor(The Dark Knight)
Kayseri;Kayser
Kocaeli;Husband's Hand
Tekirdağ-;Turkish raki
Samsun;Samsung
A dana;A Cow Gazi Antep;Antep San Jermen
Isparta;SPARTA
Ispartalılar da;300 SPARTALILAR
ve Benim adım da Mesut değil
Happy olurdu !!! Çok şükür
Atamıza borçluyuz ...

Zen17

Zen17

Üye
Çok güzel paylaşım kardeşim. Helal olsun!

Üst Alt