Asus X550LN-XO007D vs Dell 7537

• 19 Temmuz 2014
  • 2394 Okunma
  • 48 Cevap

1. Merhaba Maxicep ailesi :) ,

Bazı forumlarda 1-2 konu açtım .Fakat kimse yardımcı olmadı
    Gelelim konuya .Dizüstü istiyorum 1800 tlye kadar . 2 seçenek arasında kaldım şöyle linkleri koyayım .

DELL :Dell Inspiron 7537 S21W65C Notebook Laptop Multimedia Serisi dizüstü Bilgisayar Modeli Pcdepo.com ' da - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar
    ASUS:Asus X550LN-XO007D Notebook en ucuz asus dizüstü bilgisayar modelleri pcdepo.com da - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar

Oyun için alıyorum . Watch Dogs'u hangisi daha iyi oynatır .
    (ultra beklemiyorum tabii , medium low arasına bile razıyım )

Bunun haricinde max 1800e kadar önerilere açığım .Şimdiden teşekkürler ...

Yazan: demirkan_1999
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Ağustos 2014
  2. dell 7537 daha iyi gibi ama 4210 az gelebilir ama ekran kartı harika :D
    ---
    watchdogsu 840mde 30 fps gibi alabilirsin mediumda ;)

3. Asus'un işlemcisi iyi Dell'in ekran kartı :D ikisinin arasında kaldım valla .

4. ama oyun için dell normal işler için asus sen bilirsin bende 069d var memnunum yani ama 750m çok iyi bir ekran kartı ;)

5. Ekran kartı 750m uygun tabii . Ama sıkıntım işlemcide, Sence kaç yıl götürür işlemci beni ?

6. bilmiyorum tam ama baya götürür bilgisayaradan fazla bir şey beklemezsen benim 2007 den beri intel core 2 dou vardı fazla oyun oynnamam ama 7 sene getirdi şimdi 069 modeli var i5 4200u iyi pc yani ben bunu en az bi 5 sene kullanmam lazım ;) 840m var içinde ben oyun için orta seviye yeter diyorsan asus tavsiyem asus iyi bak kasa olsun ses olsun fan olsun :oke:
    ---
    çok oyun oynamam ama pc yi zorlarım dersen Lenovo Ideapad Z510 59 413184 Notebook - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar bu var o fiyata lenovo da iyi gibi

7. Core 2 Quad işlemcili bilgisayarım var şuan.İlk başta güzeldi oynardım 2010 2011 oyunlarını falan .Şimdi artık trailer izliyorum :D

8. :kıskıs:
    ama dell 7537 ile 069d arasında 2 gb ram ve 750m farkı var arada 500 tl fark var değmez gibi ;) ram taktırsan 100 tl ye (ki şimdilik gerek yok )
    750m ile 840m arasına 400 tl para vermiş oluyorsun :D
    ---
    verdiğim lenovo iyi bak D:
    ---
    ama asus şıklığı kalitesi tartışılmaz :oke:

9. Hocam Dell de dvd surucusu yokki.

Nokia by Microsoft Lumia 920 ile roketlendi.

10. çok mu önemli :zzz:

11. Hocam bak Asus kalitesi, işlemci, ram, optik sürücü falan bence Asus x550ln-xo007d al bende bu iki cihaz arasında kaldım. Ve iyiki asusu almışım.

Nokia by Microsoft Lumia 920 ile roketlendi.

12. öyle de verdiğim lenovo hiç te kötü değil tabi asus kalite şıklık ısınma vs tartışılmaz ama lenovo işlemci harika uzun vadeli ;)

13. Tabiki de lazım oluyor yani. Mesela Driver yuklerken indirmeyle uğraşmadım oyun DVD lerim vardı çatır çatır kurdum. Lazım oluyor yani ha bundan 5 sene sonra lazım mı dersen sanmam. Ama şuan olması gereken bir özellik.
    ---
    Kasa kötü ya onun. Ben elemiştim direk.

Mobil cihaz ile gönderdi
  14. valla bi asusun verdiği cd yi yüklerken lazım oldu ;) artık kalktı nerdeyse kasa da çok fazla yer kaplıyo ;)
    ---
    iyi gibi :D

15. Bence gt-840m ve 750m arasında çok fark olmadığı için optik surucuden ve 2gb ramdan ayrıca işlemciden kısmaya gerek yok.

Mobil cihaz ile gönderdi
  16. 750m ile baya fark var ;) bi de gddr5 :D

demirkan_1999 bunu beğendi.
  17. Bende şimdi baktım hemde 128 bit. Pişman mı oldum ne :D Neyse 840m bana yetiyor.

Mobil cihaz ile gönderdi
  18. uzun vadeli ise işlemci kuvvetine bakacan yok bana 2 sene yetsin dersen ekran kartı çünkü zaten 1-2 sene sonra ekran kartı bi işe yaramıyo ;) pişman olma olmuş ile ölmüşe çare yok :D

demirkan_1999 bunu beğendi.
  19. Cevaplar için teşekkürler beyler bayanlar :D .Açıkçası kendi bilgisayarımın 2-3 senedir dvd sürücüsü bozuk ve torrentten işimi hallediyorum , servise götürme ihtiyacı bile duymadım . Ekran kartına gelirsek gt740m'i her yönden dağıtıyo kart o yüzden galiba Dell alacam :D

20. valla uzun vadede ise lenovo iyi düşün :D

1) Uzun Vadeli: Lenovo Z510
    2) Sırf Oyun: Dell 7537
    3) Kalite, Şıklık, İkisinin Ortası, Isınma Vs. : Asus

:oke:
    ---
    bayan ??

Yüklüyor...
18/10/2018 - 19:41