Yardım Asus X550LN-XO007D vs Dell 7537

Sponsorlu Bağlantılar

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
    Konu Sahibi
Asus X550LN-XO007D vs Dell 7537
Merhaba Maxicep ailesi :) ,

Bazı forumlarda 1-2 konu açtım .Fakat kimse yardımcı olmadı
Gelelim konuya .Dizüstü istiyorum 1800 tlye kadar . 2 seçenek arasında kaldım şöyle linkleri koyayım .

DELL :
ASUS:

Oyun için alıyorum . Watch Dogs'u hangisi daha iyi oynatır .
(ultra beklemiyorum tabii , medium low arasına bile razıyım )

Bunun haricinde max 1800e kadar önerilere açığım .Şimdiden teşekkürler ...

Yönetici tarafından düzenlendi:

ByKatre

ByKatre

Üye
dell 7537 daha iyi gibi ama 4210 az gelebilir ama ekran kartı harika :Dwatchdogsu 840mde 30 fps gibi alabilirsin mediumda ;)

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
    Konu Sahibi
dell 7537 daha iyi gibi ama 4210 az gelebilir ama ekran kartı harika :Dwatchdogsu 840mde 30 fps gibi alabilirsin mediumda ;)

Asus'un işlemcisi iyi Dell'in ekran kartı :D ikisinin arasında kaldım valla .

ByKatre

ByKatre

Üye
demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
    Konu Sahibi
ama oyun için dell normal işler için asus sen bilirsin bende 069d var memnunum yani ama 750m çok iyi bir ekran kartı ;)

Ekran kartı 750m uygun tabii . Ama sıkıntım işlemcide, Sence kaç yıl götürür işlemci beni ?

ByKatre

ByKatre

Üye
Ekran kartı 750m uygun tabii . Ama sıkıntım işlemcide, Sence kaç yıl götürür işlemci beni ?
bilmiyorum tam ama baya götürür bilgisayaradan fazla bir şey beklemezsen benim 2007 den beri intel core 2 dou vardı fazla oyun oynnamam ama 7 sene getirdi şimdi 069 modeli var i5 4200u iyi pc yani ben bunu en az bi 5 sene kullanmam lazım ;) 840m var içinde ben oyun için orta seviye yeter diyorsan asus tavsiyem asus iyi bak kasa olsun ses olsun fan olsun :oke:çok oyun oynamam ama pc yi zorlarım dersen bu var o fiyata lenovo da iyi gibi

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
    Konu Sahibi
bilmiyorum tam ama baya götürür bilgisayaradan fazla bir şey beklemezsen benim 2007 den beri intel core 2 dou vardı fazla oyun oynnamam ama 7 sene getirdi şimdi 069 modeli var i5 4200u iyi pc yani ben bunu en az bi 5 sene kullanmam lazım ;) 840m var içinde ben oyun için orta seviye yeter diyorsan asus tavsiyem asus iyi bak kasa olsun ses olsun fan olsun :oke:çok oyun oynamam ama pc yi zorlarım dersen bu var o fiyata lenovo da iyi gibi

Core 2 Quad işlemcili bilgisayarım var şuan.İlk başta güzeldi oynardım 2010 2011 oyunlarını falan .Şimdi artık trailer izliyorum :D

ByKatre

ByKatre

Üye
Core 2 Quad işlemcili bilgisayarım var şuan.İlk başta güzeldi oynardım 2010 2011 oyunlarını falan .Şimdi artık trailer izliyorum :D
:kıskıs:
ama dell 7537 ile 069d arasında 2 gb ram ve 750m farkı var arada 500 tl fark var değmez gibi ;) ram taktırsan 100 tl ye (ki şimdilik gerek yok )
750m ile 840m arasına 400 tl para vermiş oluyorsun :Dverdiğim lenovo iyi bak D:ama asus şıklığı kalitesi tartışılmaz :oke:

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Hocam Dell de dvd surucusu yokki.

Nokia by Microsoft Lumia 920 ile roketlendi.

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Hocam bak Asus kalitesi, işlemci, ram, optik sürücü falan bence Asus x550ln-xo007d al bende bu iki cihaz arasında kaldım. Ve iyiki asusu almışım.

ByKatre

ByKatre

Üye
Hocam bak Asus kalitesi, işlemci, ram, optik sürücü falan bence Asus x550ln-xo007d al bende bu iki cihaz arasında kaldım. Ve iyiki asusu almışım.

öyle de verdiğim lenovo hiç te kötü değil tabi asus kalite şıklık ısınma vs tartışılmaz ama lenovo işlemci harika uzun vadeli ;)

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Tabiki de lazım oluyor yani. Mesela Driver yuklerken indirmeyle uğraşmadım oyun DVD lerim vardı çatır çatır kurdum. Lazım oluyor yani ha bundan 5 sene sonra lazım mı dersen sanmam. Ama şuan olması gereken bir özellik.
öyle de verdiğim lenovo hiç te kötü değil tabi asus kalite şıklık ısınma vs tartışılmaz ama lenovo işlemci harika uzun vadeli ;)
Kasa kötü ya onun. Ben elemiştim direk.

ByKatre

ByKatre

Üye
Tabiki de lazım oluyor yani. Mesela Driver yuklerken indirmeyle uğraşmadım oyun DVD lerim vardı çatır çatır kurdum. Lazım oluyor yani ha bundan 5 sene sonra lazım mı dersen sanmam. Ama şuan olması gereken bir özellik.
valla bi asusun verdiği cd yi yüklerken lazım oldu ;) artık kalktı nerdeyse kasa da çok fazla yer kaplıyo ;)
Kasa kötü ya onun. Ben elemiştim direk.
iyi gibi :D

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Bence gt-840m ve 750m arasında çok fark olmadığı için optik surucuden ve 2gb ramdan ayrıca işlemciden kısmaya gerek yok.

ByKatre

ByKatre

Üye
Bende şimdi baktım hemde 128 bit. Pişman mı oldum ne :D Neyse 840m bana yetiyor.
uzun vadeli ise işlemci kuvvetine bakacan yok bana 2 sene yetsin dersen ekran kartı çünkü zaten 1-2 sene sonra ekran kartı bi işe yaramıyo ;) pişman olma olmuş ile ölmüşe çare yok :D

• Beğen
Tepkiler: demirkan_1999
demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
    Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkürler beyler bayanlar :D .Açıkçası kendi bilgisayarımın 2-3 senedir dvd sürücüsü bozuk ve torrentten işimi hallediyorum , servise götürme ihtiyacı bile duymadım . Ekran kartına gelirsek gt740m'i her yönden dağıtıyo kart o yüzden galiba Dell alacam :D

ByKatre

ByKatre

Üye
Cevaplar için teşekkürler beyler bayanlar :D .Açıkçası kendi bilgisayarımın 2-3 senedir dvd sürücüsü bozuk ve torrentten işimi hallediyorum , servise götürme ihtiyacı bile duymadım . Ekran kartına gelirsek gt740m'i her yönden dağıtıyo kart o yüzden galiba Dell alacam :D
valla uzun vadede ise lenovo iyi düşün :D

1) Uzun Vadeli: Lenovo Z510
2) Sırf Oyun: Dell 7537
3) Kalite, Şıklık, İkisinin Ortası, Isınma Vs. : Asus

:oke:
bayan ??