Ankara uçağında Note 7 anonsu!

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Ankara uçağında Note 7 anonsu!
Bataryasındaki aşırı ısınma sorunu ve akabinde yangın çıkma tehlikesiyle gündeme gelen Samsung Galaxy Note 7 için uçaklarda anons yapılmaya başlandı. THY ve Pegasus şirketleri uçuş öncesi yolcularını anons ile uyarıyor.

Samsung Galaxy Note 7'lerin bataryasında sorun yaşandığını biliyoruz. Samsung'un da kabul ettiği hatadan ötürü Note 7'ler için değişim programı başlatıldı ve kullanıcılardan telefonları Samsung merkezlerine iade etmeleri istendi.

Dünya çapında başlatılan değişim programına çok sayıda katıldı ve satın aldığı Note 7'yi iade etti. Fakat telefonu değiştirmemekte diretenlerin sayısı da hiç az değil. Hatta Samsung bu kişiler için bir güncelleme yayınlanacağını ve telefonun şarj kapasitesinin düşeceğini belirtmişti.

Bildiğimiz gibi ABD Federal Havacılık Kurumu (FAA) haftalar önce Note 7'lerin risk taşıdığı gerekçesiyle uçaklara alınmasını yasaklamıştı. Benzer bir önlem artık Türkiye'de de alınmaya başladı. Örneğin geçtiğimiz gün Ordu'dan Ankara'ya hareket etmek üzere THY uçağına binen yolcular şu anonsla karşılaştı:

  • Lütfen Samsung Galaxy Note 7 kullanıcıları cihazlarını kapalı tutsun ve uçak içinde cihazlarını şarj etmesin. Eğer telefonlarını uçak içinde kaybeder/düşürürse ya da herhangi bir duman/koku fark ederlerse kabin ekibi arkadaşlarımıza acil bilgi versinler.

Benzer bir açıklama Pegasus tarafından da yapıldı. Uçakta yangın riskine dikkat çeken Pegasus, yolcularını bu şekilde uyardı:

  • Değerli Misafirlerimiz,
  • Uçakta yangın riskine binaen, Samsung Galax Note 7 telefonların uçuş esnasında kapatılması, şarja takılmaması, uçak altı bagajında taşınmaması gerekmektedir. Kabinde taşınacak telefonun hasar görmesi, ısınması, duman salınımı ve kaybolması durumunda acilen kabin ekibine bildirmesini rica ederiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Kaynak Yenişafak
 


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Samsung bu hatalı cihaz üretimi ardından, yerle bir oldu. Sürekli olarak bu konunun gündeme gelmesi, şirketi daha kara günlerin beklediğinin işareti.
 
  • Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
geri çekip tekrar piyasaya sunması iyice dibe çekti.
 
  • Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
İnsan Canı Söz Konusu Telefon İkinci Planda Pilot Haklı Ve Sözünde Bir Konuşma Yapmış
 


Üst Alt