Haber Samsung'dan yeni açıklama geldi. Note 7'leri kapatın ve kullanmayın!

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Samsung'dan yeni açıklama geldi. Note 7'leri kapatın ve kullanmayın!
Samsung'un amiral gemi telefonu Galaxy Note 7'nin pil sorunları bitmek bilmiyor. Cihazdan duman çıkması, yanması, uçaklarda yasaklanması gibi durumları görmüştük. Samsung, Note 7 için değişim programı başlatmıştı ve sorunlu cihazları ücretsiz alıp, yenilenmiş cihazları veriyordu. Ancak bu da bir çözüm sağlamadı çünkü yenilenmiş cihazlarda da bu durumlar hala devam ediyor. Arka arkaya yenilenmiş Note 7'lerin patlama haberleri ortaya çıkınca Amerika'nın 4 büyük operatörü (AT&T dahil) Note 7 satışını durdurdu ve Samsung'da araştırmalar bitene kadar cihazın satışını durdurmaya karar verdi.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Bugün Samsung'un resmi internet sitesinde bir açıklama yapıldı. Yenilenmiş cihazlarda yaşanan sorunları araştırdıklarını ve kullanıcı güvenliğinin en önemli öncelikleri olduğunu söyledi. Ayrıca dünya genelindeki tüm operatör ve iş ortaklarını uyararak telefonun satış ve değişiminin durdurulmasını istedi. Konuyla ilgili tüm sorumluluğu alacağını belirten Samsung, ilk veya yenilenen Galaxy Note 7 sahiplerine bir an önce cihazı kullanmayı bırakmalarını ve kapatmalarını istedi. Samsung'un dışında bir açıklama da Oculus'dan geldi. Kullanıcı güvenliği için Galaxy Note 7'nin Gear VR platformundan çıkartıldığı belirtildi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Amerikan Sivil Havacılık Teşkilatı (FAA)'nın bir süre önce bir yolcuya ait Samsung Galaxy Note7 model bir telefonun uçak içinde yanması sonrası bu cihazlar için yapılan uyarıyı güncellediğini duyurdu. FAA telefonların el bagajlarında bile taşınmaması gerektiğini bildirdi.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Amerikan Sivil Havacılık Teşkilatı ( Federal Aviation Administration) Samsung Galaxy Note7 telefonların şarjlarının bitirildikten sonra bir daha şarj edilmemesi gerektiğini belirterek şu duyuruyu yaptı:

"Amerikan Tüketici Güvenlik Birimi'nin ve Samsung'un açıklamasına dayanarak FAA, yolcuların hiçbir Samsung Galaxy Note 7 cihazını el bagajlarına koymamalarını ve şarjlarını sonuna kadar bitirip bir daha şarj etmeme konusunda uyarır."

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Invoke

AIS

AIS

Üye
Samsung telefon değilde canlı bomba yapıyor

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
The Pancar

The Pancar

Üye
Ben s7 kullanıyorum patlar mı ?

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
galaxy note 7 üretimini artık samsung kalıcı olarak durdurmuş bundan note 7 üretmeyeceklermiş samsung

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Ben s7 kullanıyorum patlar mı ?
s7 ve s7 edge'de bugüne kadar hiç patlama haberi duymadım ama belki patlayabilir patlasa patlardı zaten
Dikkatli ol

Samsung her zaman hızlı olmak istiyor ama başarısız oluyor
sürekli yeni model çıkarıyor birde iphone 7'den önce hızlı ve çabuk çıkarayım derken işi aceleye getirdi ve sonuçlarına mecburen katlanmak zorunda artık

AIS

AIS

Üye
s7 ve s7 edge'de bugüne kadar hiç patlama haberi duymadım ama belki patlayabilir patlasa patlardı zaten

sürekli yeni model çıkarıyor birde iphone 7'den önce hızlı ve çabuk çıkarayım derken işi aceleye getirdi ve sonuçlarına mecburen katlanmak zorunda artık
Evet

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Maxicep'teki Samsung hissedarları nerede? Patlama öncesi öve öve bitiremiyorlardı Note 7'yi , şimdi kayboldular.

byAndroid

byAndroid

Üye
Tasarımdan dolayı mı patlıyor acaba merak ediyorum.

ddnet

Üye
Adamların telefonu bile değişik arkadaş.. :)

Şakası bir yana çok kötü bir durum bu kullanıcıları için.. Umarım duzeltmenin bir yolunu bulurlar...

(WM 10.14393.189) 640XL ile mTalk'tan gönderildi

Koradam

Üye
Şu patlama lafından cidden canım sıkılmaya başladı. Cihaz yanıyor arkadaşlar yanıyor... Patlama şok dalgası ile olan bir şeydir, basıncın etkisi vardır

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Note 7 kullanıcıları para iadesi ya da o paraya eşdeğer telefonla değişim yapabileceklermiş
Şu an Note 7 satış ve üretimi tamamen durduruldu

Samsung'dan resmi açıklama

Samsung’un küresel olarak yaptığı açıklamayı takiben, kullanıcılarımızın güvenliğini en ön planda tutmak amacıyla Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizdeki Galaxy Note7 Değişim Programı’nı durdurma kararı aldık. Yeni seri Galaxy Note7’lerin üretimi de Samsung’un ana merkezinden alınan bir karar çerçevesinde durdurulmuştur.

Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili bir açıklama yapacağız. Bu süreç içerisinde Galaxy Note7 kullanıcılarımız daha detaylı bilgi almak için Samsung Çağrı Merkezini 444 77 11 nolu telefondan arayabilirler.

Göstermiş olduğunuz sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.

AIS

AIS

Üye
Bunların hepsi samsung'un reklamı arkadaşlar. Tizen sistemli yeni cihaz çıkarak o yüzden

bmw_m6

bmw_m6

Üye
biri patlar biri tislar :D

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Abd oyunu. Dikkat edin niye en çok patlama eyalet haberleri

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

furyzer0

furyzer0

Üye
Kimin oyunudur nedir bilemem ama bir şeyler dönüyor ve ne olduğu konusunda hiçbir fikrim yok.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

Üst Alt