Androit işletim sistemine fash bellek takma

Sponsorlu Bağlantılar

bilalkubilay

Üye
    Konu Sahibi
Androit işletim sistemine fash bellek takma
Öncelikle herkeze merhaba arkadaşlar.Bu benim ilk konum.O yüzden konu açmada herhangi bir hata yaptıysam uyarılarınızı dikkate almaya çalışacağım.
Benim bir sorum olacaktı.Ben Sony Z-1040 aldım ve 8 gb hafızası 4.90 a düşmüş olacak elime ulaştı.Bu da hafıza konusunda beni sıkıntıya sorktu çünkü HD video oynatabilir ve sony nin müzik deneyiminden de bahsetmeye gerek yok zaten.
Durum böyle olunca 5 gb dan fazla hafıza hafızaya ihtiyaç duymamak elde değil.Ve malesef sd kart girişi yok.
Androitlere gerekli aparatlar yardımıyla flash bellek takılabildiğini birkaç arkadaştan duymuştum.Acaba böyle birşey mümkün mü ? mümkünse hangi programlar gereklidir?
Yardımlarınızı bekliyorum.Herkeze iyi forumlar.

FeC!

FeC!

Üye
Hayırlı olsun mudur. :)

bilalkubilay

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah kardeşim :)
İsterdim Samsung Galaxy S II alayım ama bu nasip oldu işte ;)

FeC!

FeC!

Üye
Sony de iyidir.. :)

- - - Eklendi - - -

Sony de iyidir.. :)

Sertug1991

Sertug1991

Üye
Kardeş flaş bellek taksan bile telefonda nasıl taşıyacaksın ki ?

bilalkubilay

Üye
    Konu Sahibi
Taşıma işlemi kolay. Dışarıda,hareket halince veya yürürken zaten 5 gb alan bana yeter de artar bile.Ama iş evin içinde veya arkadaşlar ile birlikte yani laptop tarzı sabit bir yere geline insan arşivini yanında taşımak isteyebilir.Böyle durumlarda minik bir kablonun ve falshın yük olacağını sanmıyorum.Bu yüzden flash takmak mümkün mü ? sorusuna olumlu bir cevap alırsam taşıma işlemini kafama bile takmam.Gerektiğinde takarsın olur biter yani :)

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Eğer telefonda usb otg özelliği varsa mümkün. Yoksada kernel yüklersen gelebilir.

FeC!

FeC!

Üye
Aslında bi kablo alıp denemelisin.

bilalkubilay

Üye
    Konu Sahibi
kablo ile düz mantık bodozlama taktım görmedi .İlk gün denemiştim.Ya bir programla mümkün ya da böyle birşey yok :)

FeC!

FeC!

Üye
Otg kablosu ama...

bilalkubilay

Üye
    Konu Sahibi
biraz araştırdım otg kablosunu ve farklı olduğunu gördüm.Malesef z1040 ın cihaz girişi xperia vb telefonlardan farklı olduğu için piyasada otg kablosu mevcut değil sanırım.Yani Bu işlem başarısız :) neyse sağlık olsun :)

FeC!

FeC!

Üye
:hmmm

bilalkubilay

Üye
    Konu Sahibi
Çift dişi uçlu bir bağlantı kablosu ile flashı ve cihazın pc ye takılan erkek ucunu birleştirince otg özelliği olması gerekmiyor mu mantık olarak :)

FeC!

FeC!

Üye
Evet :naughty:

• Beğen
Tepkiler: bilalkubilay

bilalkubilay

Üye
    Konu Sahibi
Bir kez daha denemekte fayda var o zaman :) 200 mb güncelleme gelmişti geçen gün belki bu özellik yanında gelmiştir bir umut :) deneyine terkar burada paylaşırım son durumu teşekkürler FeC! :)

FeC!

FeC!

Üye
OLmadı kernel yüklersin :)

biss_126

Üye
OLmadı kernel yüklersin :)

peki bu karnel nedır nasıl yuklenır ne artısı ne eksısı vardır garantıye felan dokunurmu ? bende xperia mini pro kullanıyorum ebay dan orjınal otg kablosunu getırttım taktım usb klavye mause hatta usb coklayıcı ıle ıkısını bırden bıle goruyo ama flash takıyorum tık yok :)

FeC!

FeC!

Üye
Kernel basit bir olay. Odinle yukleniyor hemen. Root gibi yapılıyor. Cekirdegini degistirir cihazın Ama uygun kerneli bilemicem...

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Kernel basit bir olay. Odinle yukleniyor hemen. Root gibi yapılıyor. Cekirdegini degistirir cihazın Ama uygun kerneli bilemicem...

odin sadece samsungta kullanılmıyormuydu?

biss_126

Üye

Üst Alt