Androidci arkadaslar geliyorum :) bi el atsaniz bu konuya...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emil_Ceferli

Üye
    Konu Sahibi
Androidci arkadaslar geliyorum :) bi el atsaniz bu konuya...
Evet arkadaslar.. oncelikle tesekkur ederim. yorum yazacaginiza eminim :D Azerbeycandan katiliyorum, o yuzden bazi yazi hatalarim olursa ozur dilerim simdiden. S^3 bolumunde takiliyordum cunki E7 kullanicisiyim su anda. Satmayi dusunuyorum. Andoridde kararimi verdim. Ama cihaz olarak bi karar vermis diyilim daha. yardiminiz gerek. ne onerebilirsiniz? Symbian beni hic tatmin etmedi. cocuklugumdan beri nokia kullandim.
Simdi gelelim telefonda gorecegim islere. ona gore bi sey onserseniz guzel olur:)
gunde 10-15 dakika konusma
2 saat internet
1-2 saat whatsapp ve ya msn
gunde ortalama 1 resim (makro cekimlere ihtiyacim var. bu yuzden tercihim autofocus)
gunde ortalama yaklasik 15 dakika ofis uygulamalari. (Okuldayken. word, excell falan)
bi de oyun... gun olur oynamam.. gun olur 2 saat. en fazla 2 saat. belki de symbianda olan HD oyunlarin azligindan dolayi boyle. guzel oyunlar olursa oynarim. Video izlerim telde. HDMI ile lcdye takip izlerim. o da ayda 3-4 kefe oluyor en fazla 6 saat toplam.
USB on the go ozelliyi de cok yok ayda 5-6 kez yardimima yetiyor..
muzik- her gun 30 dakika ortalama.
onceden tesekkurler... umarim bi sey bulurum. su anlik aklimda S2, sensation XE var. ama s3 u beklemeyi dusunuyorum

mamilim90

mamilim90

Üye
Öncelikle Doğru yolu bulmuşsun :D Şuan bende S3 bekliyorum Çıksn Iphone4s Yada S3 alcam

enaa_881

enaa_881

Üye
kardeş S2 de olur XE de olur ama ben olsam S2 alırdım
S3 ü beklersen bi 5-6 ay beklersin diye düşünüyorum

Emil_Ceferli

Üye
    Konu Sahibi
ben de oyle dusunuyorum. Bi de ciktiktan sonra fiyatin normala inmesini beklemeliyim... Ben de s2 dusunuyorum, fakat ekranda isinma konusu neyin nesi anlatirmisiniz? Oyun zamani isiniyor dediler....
XE 1.5 ghz, ama 760 mb ram, s2 ise 1.2 ghz, 1 gb ram. Hangisi iyi sizce? Dogrumu yazdim acaba........:D

XER01

XER01

Üye
Sensation XE multimedya olarak harika bir cihaz, şu an üst düzey bir Android alacak olsaydım gözüm kapalı gider alırdım. HDMI çıkışı var ama usb otg özelliği yok sanırım, çok dert etmeyecekseniz tavsiye ederim.

İncİnat

İncİnat

Üye
Kesinlikle XE :good:

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Evet arkadaslar.. oncelikle tesekkur ederim. yorum yazacaginiza eminim :D Azerbeycandan katiliyorum, o yuzden bazi yazi hatalarim olursa ozur dilerim simdiden. S^3 bolumunde takiliyordum cunki E7 kullanicisiyim su anda. Satmayi dusunuyorum. Andoridde kararimi verdim. Ama cihaz olarak bi karar vermis diyilim daha. yardiminiz gerek. ne onerebilirsiniz? Symbian beni hic tatmin etmedi. cocuklugumdan beri nokia kullandim.
Simdi gelelim telefonda gorecegim islere. ona gore bi sey onserseniz guzel olur:)
gunde 10-15 dakika konusma
2 saat internet
1-2 saat whatsapp ve ya msn
gunde ortalama 1 resim (makro cekimlere ihtiyacim var. bu yuzden tercihim autofocus)
gunde ortalama yaklasik 15 dakika ofis uygulamalari. (Okuldayken. word, excell falan)
bi de oyun... gun olur oynamam.. gun olur 2 saat. en fazla 2 saat. belki de symbianda olan HD oyunlarin azligindan dolayi boyle. guzel oyunlar olursa oynarim. Video izlerim telde. HDMI ile lcdye takip izlerim. o da ayda 3-4 kefe oluyor en fazla 6 saat toplam.
USB on the go ozelliyi de cok yok ayda 5-6 kez yardimima yetiyor..
muzik- her gun 30 dakika ortalama.
onceden tesekkurler... umarim bi sey bulurum. su anlik aklimda S2, sensation XE var. ama s3 u beklemeyi dusunuyorum
:oha:

Emil_Ceferli

Üye
    Konu Sahibi
xe guzel diyorsunuz tamam. S2 den iyi yanlari neler? / sehriyar kardesim neden sasirdin? :))

enaa_881

enaa_881

Üye
kardeş ben S2 yi alırdım şahsen bazı arkadaşlara garip gelebilir ama nese
anlatayım ısınma problemi var ama oyun oynarken oluyo sadece ve şimdiye kadar telefona bişey oldu diyen duymadım ve eminimki XE de ısınır
şimdi neden S2 seçtiğime geleyim XE 1.5 ghz işlemci ve ekranı lcd yani bu nedemek daha fazla enerji götürüyo demek
S2 1.2 ghz super amoled ekran bu ne demek daha az enerji harcıyo demek
batarya güçleride birbirine yakın
tamam XE nin üstün yanlarıda var ama benim tercihim S2 olurdu
kardeş hangisini alırsan al pişman olmazsın

----------Eklendi @ 01:53:21 ---------- Yazıldı @ 01:41:04 ----------

kardeş bi de performans açısında çok bi belirgin fark olmaz diye düşünüyorum çünkü sense arayüzü touchwiz arayüzünda biraz daha ağıar bi arayüz yani şöyle anlatayım sensationla S2 nin karşılaştırma videolarını izle ve arayüzün sensetion ı nasıl yavaşlatıığını görürsün yani performans açısından, neredeyse aynı donanımları var ama performansta S2 daha iyi
bu söyledikleri sensation için geçerli ve XE için de düşündüğüm yaklaşık S2 ile aynı performansı verecektir ama arayüz zorladığı için işlemci biraz daha fazla çalışıp daha fazla enerji götürecektir
bunlar benim düşünce son sözüm youtube da karşılaştırmalar vardı onların bir kaçını izle ve karar ver

MezraL123

MezraL123

Üye
Galaxy S2de S.amoled plus ekran Xe de S.lcd ekran vardır. Galaxynin ekranı daha parlak, daha canlı, daha verimli ve daha fazla alt pixel kullanması dolayısıyla daha nettir. İşlemcileri çift çekirdeklidir ama galaxy 1.2 ghz xe 1.5 ghz yani daha hızlıdır. Ama aralarında uçurum bi fark yok. Normal kullanımda hissetmezsin bile. Bu telefonun mimari yapısından da kaynaklı aslında. Nexusta 1.2 ghz ama piyasadaki en hızlı telefon. Galaxy de mimari açıdan fazlasıyla üstün ve sensationdan hızlı olduğu kesin. Net bi bilgim olmamakla beraber xe ile eşit seviyededir diyebilirim. Bir diğer fark çözünürlük. Sensation xe 960x540 Galaxy S2 800x480 çözünürlüğe sahip. Buda xenin daha net bi ekrana sahip olduğu anlamına geliyo. Ama şahsi fikrim S.amoled plus farkı sayesinde S2 çok daha iyidir. Xenin bi artısıda beats audio ses sistemi içermesi. Sensation xe alırsan hem yanında çok kaliteli bi kulaklık veriyolar ( piyasa değeri 200 tl civarı diye biliyorum ) hemde cihazın kendi ses sistemi çok iyi ve bu konuda galaxyden üstün. Bunun dışında arayüzleri tamamen farklı. Htc sense arayüzünün artısı görsel açıdan çok başarılı olması. Grafikler ve efektler fazlasıyla iyi. Ama eksisi ise işlemci ve rami yorması. Ram demişken galaxyde 1 gb xede 760 mb ram var. Buda galaxynin takılma vs sorunlara daha az ihtimal vermesi anlamına geliyo. Tasarım açısından galaxy daha üstün bana göre. Ama malzeme kalitesi ve eline aldığındaki verdiği his açısından xe çok daha üstün. Isınma konusuna gelicek olursak da çift çekirdek ve işlemciden kaynaklı her iki telefonda ısınır. Ama galaxy plastik olduğu için daha fazla hissedersin ısındığını. Ama emin ol o kadar fazla ısınmıyo. Fazla zorlamazsan telefonu dert olucağını sanmam. Tavsiyem sensation xe alman. Ama genede ikisinide bi araştır ve dene derim. Sonradan pişman olma.

Emil_Ceferli

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar inanin cok makbul geciyor yorumlariniz. Allah razi olsun.... Simdi gelelim sorunlara.
Kulaklik - gunde ortalama 20-30 dakika muzik dinlerim en fazla. Gunlerle dinlemem, bazen en fazla 1 saat. Ama bu kulaklik olursa fena olmaz gibime geldi ))
kizmasi problem diyil o zaman. Zaten cok oynamam. Oynasam bile yarim saatda bir pause edip de oyuna ara verip bi su icmekte fayda var. Telefonu sogutur. Bu arada, buyuk oyunlar gorev yoneticisinde kalirsa, sistem kendi kendiliyinden atmaz diymi? Su an kullandigim telde oyle bir sorunum var malesef. Xe-nin malzeme kalitesi dikkatimi cekdi. Ki, nokia e7 kullaniyorum. Eline alanlar bilir ne oldugunu :) aliminum kasa, klavye, cam ekran, amoled, clearback teknoloji. Bu da gun isiginda super bi goruntu veriyor. Evdeymissin gibi gozukuyor ekran. Iste. XE e7 den sonra malzeme kalitesi icin beni uzermi? Ikincisi, disarida kullanirken problem cikarmazmi? Cunki cogu yerde okudum gun isiginda goruntu kotu diye. Kullanimimin yuzde 20 si disarida oldugundan bu detay onemli benim icin. Naviqasyon, muzik, spor uygulamali falan....

Emil_Ceferli

Üye
    Konu Sahibi
son sorularim cevapsiz kaldi :(

enaa_881

enaa_881

Üye
kardeş son sorularım derken hangilerini kastettin bilmiyorum ama şöyle özetleyeyim sana
XE ve S2 farkları: işlemci ki bence ikisi arasındaki farkı anlayamazsın hatta belki S2 Xe ye kafa tutabilir bile
beats audio kulaklık falan filan, ekran çözünürlüğü daha yüksek ama S2 nin super amoled plus ekranı onunda üstesinden gelebilir , ram i 760 mb, S2 nin 1gb
sense arayüzü touchwiz den güzel ama onun yanında işlemciye biraz daha yük bindiriyo ki buda biraz daha fazla enerji harcaması demek bunu şöyle anlatayım normal sensation ve S2 yaklaşık aynı donanıma sahip ama S2 sensation her yönden eziyo
navigasyon ve uygulamalar açısından aynılar zaten
XE ekranı s-lcd , dışarı performansı super amoledin daha iyi olabilir
oyunlarda ikiside ısınır zaten ama S2 nin daha fazla ısınıyo denmesinin nedeni plastik malzemeden yapılmış olması ısıyı dışarı veriyo ama XE nin malzemesi ısının dışardan belli olmasını engelliyo hangisi daha iyi bilemiyorum ısının içerde kalması mı, yoksa dışarı çıkması mı?
son olarak hangisini alırsan al pişman olmazsın

PriZm

PriZm

Üye
Kesinlikle Sensation XE.Galaxy S den sonraki telefonum kesinlikle XE olacak.(Çok fazla müzik dinleyen birisiyimdir.Ses kalitesi önemli benim için.)

MezraL123

MezraL123

Üye
Müzik kalitesi beats audio kullanan sensation xe'de çok daha iyidir. Ayrıca yanında verilen kulaklıkta çok üst seviyede ve farklı bi kulaklık alma ihtiyacıda duymazsın. Malzeme kalitesine gelirsek htc telefonlar kalitelidir. Xeninde çok iyi olduğu kesin. Ekranın gün ışığına baskın olması amoled ekranlarda daha iyidir. Yani bi S.amoled yada S.amoled plus ekrana oranla dışarıda pek performans sağlamaz..

Ayrıca ısının içerde kalması yada kalmaması bişey farketmez. Sonuçta ısı işlemciden çıkıyo ve bi zararı olucak olsa çıktığı anda olur. Yani telefonun sıcak kalması sistemi etkilemez. Ama tabiki telefonun sürekli sıcak kalmasıda iyi değildir. Ama oyun oynarken vs ısınmasıyla sisteme bi zarar gelmez buna emin olun. Zaten her telefon üretimde ısı testlerine giriyo ve eğer bi sorun çıkarabilcek olsaydı cihazları piyasaya sürmezlerdi. Aralarındaki tek fark ısıyı dışarı verince sıcaklığı daha fazla hissetmeniz. Bu konuda sensation xe daha iyi..

Emil_Ceferli

Üye
    Konu Sahibi
tamam. neredeyse her sey aydinlandi beynimde. beats kulakligini bi test ede bilsem... birinde bulup dinlesem tam kararimi vermis olurum. makro cekimler ikisinde de iyi oylemi?
son sorum: 1.2 GHZ 1 gb ram 1.5ghz 0.7GB ramdan daha mi iyi? bi de hangisinin islemcisi model olarak daha guclu??

enaa_881

enaa_881

Üye
kardeş XE nin işlemcisi daha güçlü ama onda da sense arayüzü ona biraz yük bindiriyo o nedenle performans farkı anlaşılmayabilir
makro çekimleri S2 nin iyi ama XE yi bilmiyorum

turker10

turker10

Üye
kardeş sen bide bu işlemleri yapabilmek için 2-3 tane yedek batarya ve onları şarj edecek masa üstü şarj cihazı al bence ben yeni s2 aldım n8 vardı bende abartısız 3 gün falan gidiyodu en az 2 gün ama s2 bir günü zor dolduruyor tabi yeni aldım kurcalama falanda çok oluyo ama genede n8 in 3 katı şarj yiyor :ağlarım::ağlarım:

Emil_Ceferli

Üye
    Konu Sahibi
peki bu sense denilen ui touchwizmi ne ondan cokmu guzel? :) samsung cok geridemi? Makro cekim s2 de iyiyse +1 puan :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt