Android telefona joistik kol bağlama.

Sponsorlu Bağlantılar

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
Android telefona joistik kol bağlama.
Arkadaslar galaxys s2 telefonumda playstation oyunlarini rahatlikla kasmadan oynuyabiliyorum. Ama tuslar ekranda oldugunda hem tuslara bas hemde oyun oyna biraz zor oluyo. Acaba bluetooth lu yada wifi kullanarak oyun konsol jostiklerinden baglama gibi bir imkanimiz varmi?

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Usb OTG özelliği ile bağlayabilirsin
tabi mini usb otg kablosu bulabilirsen
internette araştır eğer bulamazsan mini usb-usb aparatına dişi-dişi usb aparatı takarak da benzer bir bağlantı sağlayabilirsin ;)

mancukya

Üye

Ps3 kollarini Bluetohtdan baglandigini okumustum ama hic denemedim aslinda nette hem ps2 kollarini usb hemde usbyi mini usb ceviren adopterler satiliyor pekte pahalida degil 1 dolardan 20 dolara kadar mevcut Ebayda arastirmak lazim ama Bluetotlu olanlar icin XDA sitesinde gerekli programlar mevcut.

Aslinda Hdmi cikisli bir tel satin alirsam mesala bu hd ready cözünürlük veren tablet yada son Galaxy Nexus tarzi bir tel bir kolla tvye baglayip oynama fikri fena degil gercekten grafik olarak Ps3 ve 360 oyunlarina yaklasan oyunlar var ve her gecen günde dahada iyilesiyor grafik olarak oyunlar.

61semih

61semih

Üye
oyun bukadar onemlıyse tercıh xperıa play olmalıymış ;)

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
olay sadece oyun için düşünülmemeli aslında
Usb OTG desteği sayesinde flash bellekten harici harddise, klavye-mouse dan oyun koluna kadar birçok usb aygıtı çalıştırabilecektir
yani telefon istenildiğinde bir nevi tablet-laptop gibi kullanabilir ;)

willrock

willrock

Üye
    Konu Sahibi
internette araştır eğer bulamazsan mini usb-usb aparatına dişi-dişi usb aparatı takarak da benzer bir bağlantı sağlayabilirsin ;)

Dediğiniz kablodan nokia için olanı buldum alıcam umarım uyum sağlar. evde nokia için suite falan kullanmak için kablo var aynı girişte bununla samsung t
elefonuma müzik vs herşey atabiliyorum. bu kabloda umarım uyum sağlar :)

TaZZzZ

TaZZzZ

Üye
uyum sağlar merak etme.. bende geçen gün kendim yaptım bir tane otg kablosu...
ama sadece micro usb kablosunun ucuna dişi usb ucu eklemekle bitmiyor işte.. eğer kendisi yapmayı düşünen arkadaş warsa micro usb ucu üstündeki boş pine toprak bağlanması da gerekiyor.. yanlış hatırlamıyorsam boş pin 4. pin toprak pinide 5. pindi.. hatta ben o iki pin arasına anahtar koydum anahtarı açtıgımda normal kablo kapadıgımda org kablosu oluyor.. normal kablo yaptıgım zaman dişi usb ucuna iki tarafı erkek usb kablosu bağlıyorum ve normal kablo oluyor..:)

yakup_281

yakup_281

Üye
uyum sağlar merak etme.. bende geçen gün kendim yaptım bir tane otg kablosu... ama sadece micro usb kablosunun ucuna dişi usb ucu eklemekle bitmiyor işte.. eğer kendisi yapmayı düşünen arkadaş warsa micro usb ucu üstündeki boş pine toprak bağlanması da gerekiyor.. yanlış hatırlamıyorsam boş pin 4. pin toprak pinide 5. pindi.. hatta ben o iki pin arasına anahtar koydum anahtarı açtıgımda normal kablo kapadıgımda org kablosu oluyor.. normal kablo yaptıgım zaman dişi usb ucuna iki tarafı erkek usb kablosu bağlıyorum ve normal kablo oluyor..:)
kardeş kusura bakma ama hiç birşey anlamadım se neo da hdmı ile tv bağlasak kolu tele bağlamamız gerekecek dimi?

TaZZzZ

TaZZzZ

Üye
tabiki.. kolu telefona bağlaman gerek.. onun için de otg kablosu lazım.. ama neo da otg özelliği warmı bak onu bilmiyorum..:)

TaZZzZ

TaZZzZ

Üye
gzl çözüm ama bi ps3 kolu ne kadar?? kablo ile (tabi otg destekleyen bir telefonda) herkangi usb den çalışan dandik kolları, mouse ve klavyeleri bağlayabilirsiniz..:)

muharrem19811

Üye
Bende optimus 3d var hdmı kablosunla tv ye bağladım ama oyunlarda cepteki kadar kalite alamadım. Internet te ise skyfire browser yüklü ise kaliteli görüntü yakalıyorsunuz kendi browser ınlada fazla kalite olmuyor . Nedeninde gelince telefon için olan hd oyunlar 300 mg en fazla oda tv de dağıldığı için fazla kalite olmuyor... Ama oyması yinede zevkli
:-))

surgeon355

Üye
galaxy s wifi 5.0 usb otg özelliği varmı.bilen varsa söylerse çok iyi olur.ona göre kablo alcam.bende usb dişi den dişiye bir kabloya micro usb takarak denedim ama olmadı

Sertug1991

Sertug1991

Üye
Gio da otg yok ama ps3 kolu baanip oyun oynanabiliyor bluetoothla hatta Turkce anlatimi.bile var

gs_1991_apo

gs_1991_apo

Üye
Xperia neo v de varmı bu özellik ben 2tane disi usb girişini denedim . Yani birbirine bağlayıp mini usb girişini normal usb yaptım mouse falan taktım ama çalışmadı. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir ler. Mi.

----------Eklendi @ 01:50:24 ---------- Yazıldı @ 01:37:22 ----------

D
uyum sağlar merak etme.. bende geçen gün kendim yaptım bir tane otg kablosu...
ama sadece micro usb kablosunun ucuna dişi usb ucu eklemekle bitmiyor işte.. eğer kendisi yapmayı düşünen arkadaş warsa micro usb ucu üstündeki boş pine toprak bağlanması da gerekiyor.. yanlış hatırlamıyorsam boş pin 4. pin toprak pinide 5. pindi.. hatta ben o iki pin arasına anahtar koydum anahtarı açtıgımda normal kablo kapadıgımda org kablosu .oluyor.. normal kablo yaptıgım zaman dişi usb ucuna iki taraffı erkek usb kablosu bağlıyorum ve normal kablo oluyor..:)
ben olayı çözemedim şimdi elimde birtane micro usb kablosu 2 tane dışı usb connektor var usb de (+) (-) (data +) (data -) birde sase var bunları nasıl bağlayacağız.

furcin

furcin

Üye
ben android cihazima usb coklayicisi bagladim klavye+mause+flash disck bagladim daha 1 yeri bos

cukuleaks

Üye
Samsung galaxy ler xbox in orjinal joysticklerini destekliyor diye biliyorum. Mouse olarak geneli calistirir ama joystick modeli olarak cok kisitli modelleri calistirir. Usb otg bulman lazim.

cukuleaks

Üye

En az Xperia Pro :cool

Özellikle atari oyunları mükemmel zzevk veriyor :cool
Metal slug :cool ps 1 de azmi oynardim. Oyunu tam 25 kere bitirdim kardesimle beraber hemde. Ben burnundan sumuk akan adam oluyodum o artist olani seciyodu. Bilmem bu oyunu bilirmisiniz? :D

TheMadness

TheMadness

Üye

O olmuyor ben denedim onu

Üst Alt